REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zagraniczne gwiazdy w Twoich głośnikach!

Kącik Prasowy

Zdecydowana większość społeczeństwa lubi muzykę - różnią się jedynie ich gusta, preferencje i częstotliwość oddawania się ulubionym rytmom. Nie zmienia to jednak faktu, że muzyka jest dziś dostępna i wszechobecna jak nigdy wcześniej. Ogromna w tym zasługa internetu - to sieć sprawiła, że niemal każdy z nas ma cały muzyczny dorobek świata na wyciągnięcie ręki. Muzyki słuchać możemy bowiem za pośrednictwem telefonów, komputerów, radia czy telewizji. Mamy obecnie możliwość tworzenia własnych playlist czy wybierania tematycznych stacji radiowych lub telewizyjnych. Ogranicza nas więc jedynie nasza kreatywność.

REKLAMA

Muzyka w sieci - gdzie jej szukać?

Znalezienie muzyki w internecie jest banalnie proste - powstało wiele serwisów streamingowych, na których znajdziemy zarówno utwory muzyczne, jak i towarzyszące im teledyski. Najpopularniejszym jest oczywiście YouTube, który jednak nie ogranicza się tylko do muzyki - widzów przyciąga różnorodny kontent i tematyka materiałów wideo. Sieć jest pełna także portali umożliwiających darmowy odsłuchy muzyki, która tworzona jest przez innych użytkowników internetu - często jest to dla nich droga do sławy i rozgłosu. Coraz popularniejsze są także aplikacje i usługi, które za opłatą oferują dostęp do muzycznej biblioteki - wystarczy wymienić takich gigantów jak Spotify czy Tidal. Nietypowy rodzaj popularnych słuchowisk stanowią też podcasty i audiobooki. W erze internetowych stacji radiowych do łask wróciły też codzienne audycje i kanały muzyczne, które codziennie mogą pochwalić się tysiącami słuchaczy. Dziś przed statystycznym użytkownikiem cały muzyczny świat stoi otworem - nic więc dziwnego, że coraz odważniej sięgamy także po utwory zagraniczne i otwieramy się na kulturalny dorobek innych regionów świata.

Bariera językowa? A co to takiego?

Czy muzyka może pomagać w nauce? Okazuje się, że jak najbardziej i to w dosłownym znaczeniu. Wiele osób właśnie w ten sposób bezinwazyjnie poszerza swoją znajomość języków obcych. Słuchanie angielskich, rosyjskich, włoskich czy hiszpańskich utworów sprawia, że osłuchujemy się z językiem i uczymy się przez zabawę. W każdej chwili możemy też sprawdzić teksty i tłumaczenia zagranicznych piosenek - dzięki temu możemy w pełni zrozumieć warstwę liryczną i przesłanie płynące z dzieła. Wielu fanów zagranicznej muzyki zaczynało swoją przygodę z tego rodzaju brzmieniami właśnie w ten sposób. Żyjemy dziś w świecie, w którym bariery językowe niemal nie istnieją - nawet kilkuletnie dzieci uczą się dziś podstaw języków obcych. Ma to swoje przełożenie także na popularność muzyki i najdobitniej świadczą o tym ilości odwiedzi serwisów, które poświęcone są właśnie gwiazdom, tekstom piosenek i interpretacji utworów kultury. 

Polecamy odwiedzenie strony naszego partnera SPOKEO spokeo.pl

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org