REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zagraniczne gwiazdy w Twoich głośnikach!

Kącik Prasowy

Zdecydowana większość społeczeństwa lubi muzykę - różnią się jedynie ich gusta, preferencje i częstotliwość oddawania się ulubionym rytmom. Nie zmienia to jednak faktu, że muzyka jest dziś dostępna i wszechobecna jak nigdy wcześniej. Ogromna w tym zasługa internetu - to sieć sprawiła, że niemal każdy z nas ma cały muzyczny dorobek świata na wyciągnięcie ręki. Muzyki słuchać możemy bowiem za pośrednictwem telefonów, komputerów, radia czy telewizji. Mamy obecnie możliwość tworzenia własnych playlist czy wybierania tematycznych stacji radiowych lub telewizyjnych. Ogranicza nas więc jedynie nasza kreatywność.

REKLAMA

Muzyka w sieci - gdzie jej szukać?

Znalezienie muzyki w internecie jest banalnie proste - powstało wiele serwisów streamingowych, na których znajdziemy zarówno utwory muzyczne, jak i towarzyszące im teledyski. Najpopularniejszym jest oczywiście YouTube, który jednak nie ogranicza się tylko do muzyki - widzów przyciąga różnorodny kontent i tematyka materiałów wideo. Sieć jest pełna także portali umożliwiających darmowy odsłuchy muzyki, która tworzona jest przez innych użytkowników internetu - często jest to dla nich droga do sławy i rozgłosu. Coraz popularniejsze są także aplikacje i usługi, które za opłatą oferują dostęp do muzycznej biblioteki - wystarczy wymienić takich gigantów jak Spotify czy Tidal. Nietypowy rodzaj popularnych słuchowisk stanowią też podcasty i audiobooki. W erze internetowych stacji radiowych do łask wróciły też codzienne audycje i kanały muzyczne, które codziennie mogą pochwalić się tysiącami słuchaczy. Dziś przed statystycznym użytkownikiem cały muzyczny świat stoi otworem - nic więc dziwnego, że coraz odważniej sięgamy także po utwory zagraniczne i otwieramy się na kulturalny dorobek innych regionów świata.

Bariera językowa? A co to takiego?

Czy muzyka może pomagać w nauce? Okazuje się, że jak najbardziej i to w dosłownym znaczeniu. Wiele osób właśnie w ten sposób bezinwazyjnie poszerza swoją znajomość języków obcych. Słuchanie angielskich, rosyjskich, włoskich czy hiszpańskich utworów sprawia, że osłuchujemy się z językiem i uczymy się przez zabawę. W każdej chwili możemy też sprawdzić teksty i tłumaczenia zagranicznych piosenek - dzięki temu możemy w pełni zrozumieć warstwę liryczną i przesłanie płynące z dzieła. Wielu fanów zagranicznej muzyki zaczynało swoją przygodę z tego rodzaju brzmieniami właśnie w ten sposób. Żyjemy dziś w świecie, w którym bariery językowe niemal nie istnieją - nawet kilkuletnie dzieci uczą się dziś podstaw języków obcych. Ma to swoje przełożenie także na popularność muzyki i najdobitniej świadczą o tym ilości odwiedzi serwisów, które poświęcone są właśnie gwiazdom, tekstom piosenek i interpretacji utworów kultury. 

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Przez Turzyn BMW w rozsypce
to je bmwuuu to musi takie byc
xxx
Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
Zagubiony
Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Wtorek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominiki, Dominika, Protazego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA