REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Seniorzy odczarowali jesień życia...

Rozrywka

Członkowie grup senioralnych z gminy Wyszków 9 lutego spotkali się na widowisku o lekkiej, żartobliwej treści pt. „Karnawał Seniorów – odczarujmy jesień życia”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Witam was już po raz któryś z kolei na imprezie seniorów. Dzisiejsza impreza przygotowana jest przez nas i dla nas, seniorów. Karnawał to oczywiście czas zabaw, balów i różnych parad. Wiemy, że są na świecie przeróżne parady m.in. w Wenecji bardzo popularna parada masek i oczywiście w Rio De Janeiro, natomiast u nas bal seniorów już był, a dzisiaj mamy inne propozycje dla was, bo to nie tylko bal, to jest czas radości, czas spotkań towarzyskich, śpiewu i zabawy. W różny sposób możemy ten karnawał uczcić, nasza dzisiejsza impreza to karnawał seniorów pt. "Odczarujmy jesień życia" i właśnie to będziemy dziś czynić. Chociaż na chwilę będziemy się czuć młodo, będziemy śpiewać i bawić się - mówiła Danuta Napiórkowska.

W imieniu burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego zwróciła się do seniorów naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Edyta Wittich:

- Serdecznie gratuluję wam kolejnej inicjatywy aktywnego spędzania czasu. Bardzo się cieszymy, że nasi seniorzy z gminy Wyszków są tak aktywni, tak pomysłowi i kreatywni i że tak chętnie razem chcecie się spotykać. Gratuluję wam, że promujecie gminę Wyszków i promujecie też jesień życia, ale jako drugą młodość, bo jesteście tak aktywni i tak pozytywni, że tej aktywności możemy wam pozazdrościć - mówiła.

Podczas niedzielnego wieczoru zaprezentowało się czternaście grup senioralnych z gminy Wyszków: Uniwersytet Trzeciego Wieku, grupa "Amazonki", grupa "Oberek", grupy senioralne z Deskurowa, Lucynowa, Kamieńczyka i ze Skuszewa, grupa senioralna "Gimnastyczki", grupa „Wyszkowiacy”, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu "Senior" w Wyszkowie, Związek Emerytów i Rencistów - "Klub Pogodna Jesień", seniorzy z Dziennego Domu Opieki Medycznej "Akacja", seniorki z Koła Gospodyń Wiejskich z Rybna, przedstawiciele ZNP.

Seniorzy spotkanie rozpoczęli od wspólnego, radosnego śpiewania utworu pt. "Orkiestry dęte". Przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Halina Marchewka zaprezentowała dwa zabawne monologi pt. "Mścicielka" i "Smutki i radości okresu starości". Przygotowano także pokaz mody - strojów wieczorowych i wizytowych - w wykonaniu seniorek. Atrakcją spotkania był quiz o Wyszkowie, w którym śmiałkowie mogli zaprezentować swoją wiedzę o mieście. Pytania dotyczyły m.in. historii Wyszkowa, szlaków turystycznych. Quiz poprowadziła Danuta Sosnowska. Reprezentantka ZNP pani Apolonia odczytała obszerny wiersz swojego autorstwa, który został nagrodzony gromkimi brawami. Przedstawicielka Rady Seniorów Grażyna Święch wyrecytowała wiersz pt. „Oda do przyszłości”. Seniorzy zaprezentowali się także w dostojnym walczyku. Zabawy sportowe wykonały seniorki z grupy „Gimnastyczki laseczki, deseczki i reszta świata” pod kierunkiem Haliny Kowalczyk. Panie rywalizowały w kilku konkurencjach sportowych, które zakończyły się remisem. Niespodzianką przygotowaną na niedzielny wieczór był humorystyczny „Konkurs na porządek w torebce”. Chętne uczestniczki zgodziły się zaprezentować zawartość swoich torebek. Zwyciężyła pani, która miała w swojej torebce 62 rzeczy plus wiele drobiazgów. W kołyszące rytmy wprowadził utwór „Biedroneczki są w kropeczki” oraz piosenka „Złoty pierścionek” wykonany wspólnie przez seniorów. Na zakończenie odśpiewano melodię „Que Sera Sera”. Seniorzy przygotowali także degustację karnawałowych pączków.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówseniorzykarnawał Seniorówgrupy senioralneGmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA

pl.jooble.org