REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Seniorzy odczarowali jesień życia...

Rozrywka

Członkowie grup senioralnych z gminy Wyszków 9 lutego spotkali się na widowisku o lekkiej, żartobliwej treści pt. „Karnawał Seniorów – odczarujmy jesień życia”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Witam was już po raz któryś z kolei na imprezie seniorów. Dzisiejsza impreza przygotowana jest przez nas i dla nas, seniorów. Karnawał to oczywiście czas zabaw, balów i różnych parad. Wiemy, że są na świecie przeróżne parady m.in. w Wenecji bardzo popularna parada masek i oczywiście w Rio De Janeiro, natomiast u nas bal seniorów już był, a dzisiaj mamy inne propozycje dla was, bo to nie tylko bal, to jest czas radości, czas spotkań towarzyskich, śpiewu i zabawy. W różny sposób możemy ten karnawał uczcić, nasza dzisiejsza impreza to karnawał seniorów pt. "Odczarujmy jesień życia" i właśnie to będziemy dziś czynić. Chociaż na chwilę będziemy się czuć młodo, będziemy śpiewać i bawić się - mówiła Danuta Napiórkowska.

W imieniu burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego zwróciła się do seniorów naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Edyta Wittich:

- Serdecznie gratuluję wam kolejnej inicjatywy aktywnego spędzania czasu. Bardzo się cieszymy, że nasi seniorzy z gminy Wyszków są tak aktywni, tak pomysłowi i kreatywni i że tak chętnie razem chcecie się spotykać. Gratuluję wam, że promujecie gminę Wyszków i promujecie też jesień życia, ale jako drugą młodość, bo jesteście tak aktywni i tak pozytywni, że tej aktywności możemy wam pozazdrościć - mówiła.

Podczas niedzielnego wieczoru zaprezentowało się czternaście grup senioralnych z gminy Wyszków: Uniwersytet Trzeciego Wieku, grupa "Amazonki", grupa "Oberek", grupy senioralne z Deskurowa, Lucynowa, Kamieńczyka i ze Skuszewa, grupa senioralna "Gimnastyczki", grupa „Wyszkowiacy”, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu "Senior" w Wyszkowie, Związek Emerytów i Rencistów - "Klub Pogodna Jesień", seniorzy z Dziennego Domu Opieki Medycznej "Akacja", seniorki z Koła Gospodyń Wiejskich z Rybna, przedstawiciele ZNP.

Seniorzy spotkanie rozpoczęli od wspólnego, radosnego śpiewania utworu pt. "Orkiestry dęte". Przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Halina Marchewka zaprezentowała dwa zabawne monologi pt. "Mścicielka" i "Smutki i radości okresu starości". Przygotowano także pokaz mody - strojów wieczorowych i wizytowych - w wykonaniu seniorek. Atrakcją spotkania był quiz o Wyszkowie, w którym śmiałkowie mogli zaprezentować swoją wiedzę o mieście. Pytania dotyczyły m.in. historii Wyszkowa, szlaków turystycznych. Quiz poprowadziła Danuta Sosnowska. Reprezentantka ZNP pani Apolonia odczytała obszerny wiersz swojego autorstwa, który został nagrodzony gromkimi brawami. Przedstawicielka Rady Seniorów Grażyna Święch wyrecytowała wiersz pt. „Oda do przyszłości”. Seniorzy zaprezentowali się także w dostojnym walczyku. Zabawy sportowe wykonały seniorki z grupy „Gimnastyczki laseczki, deseczki i reszta świata” pod kierunkiem Haliny Kowalczyk. Panie rywalizowały w kilku konkurencjach sportowych, które zakończyły się remisem. Niespodzianką przygotowaną na niedzielny wieczór był humorystyczny „Konkurs na porządek w torebce”. Chętne uczestniczki zgodziły się zaprezentować zawartość swoich torebek. Zwyciężyła pani, która miała w swojej torebce 62 rzeczy plus wiele drobiazgów. W kołyszące rytmy wprowadził utwór „Biedroneczki są w kropeczki” oraz piosenka „Złoty pierścionek” wykonany wspólnie przez seniorów. Na zakończenie odśpiewano melodię „Que Sera Sera”. Seniorzy przygotowali także degustację karnawałowych pączków.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówseniorzykarnawał Seniorówgrupy senioralneGmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA