REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Młodzi wirtuozi "Tomitofy"

Kultura

Młodzi muzycy z ASA Tomitofa zaprezentowali się przed bliskim podczas Kameralnych Prezentacji. Dla niektórych był to sceniczny debiut.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tradycją Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa są prezentacje artystyczne. W miniony piątek podczas III Kameralnych Prezentacji na scenie Biblioteki Miejskiej wystąpiły dzieci pobierające naukę gry na pianinie, gitarze oraz skrzypcach.

- To są młodzi ludzie, którzy bardzo ciężko pracują. Poziom tych występów jest bardzo wysoki, zbliżony do państwowych szkół muzycznych. Musimy jednak pamiętać, że nasze dzieci nie mają tych dodatkowych przedmiotów, które ułatwiają naukę gry na instrumentach - zaznaczyła Magdalena Kamińska. - Podkreślę kolejny raz, jestem z Was wszystkich naprawdę dumna. Serdecznie podziękować chcę także rodzicom za zaangażowanie i za współpracę. Widząc się z dziećmi przez 45 minut tygodniowo, nie możemy zrobić wszystkiego. Słuchacie Państwo tego o co prosimy, pilnujecie dzieci w domu, staracie się je motywować, to dzięki temu mogą one tu dzisiaj tak pięknie występować. To jest nasz wspólny sukces - ciężka praca dzieci, nasze podpowiedzi oraz Państwa wspieranie w domu - dodała.

Na scenie zaprezentowali się Adrian Pawlak w utworze „Yesterday” (gitara), Iga Wyszynska - „Mam chusteczkę haftowaną” (pianino), Ewa Wachowicz w utworze „Dzięcioł” Romualda Twardowskiego (pianino), Joanna Pyśk - „Stary niedźwiedź mocno śpi” (gitara), Karina Bajowska - „Etiudka” (pianino), Wiktora Sędzińska w utworze „Mały Chińczyk” A. Rowling (pianino), Maja Kraszewska - „Menuet” autorstwa J.S. Bacha (skrzypce), Nikola Samselska w utworze „Mam chusteczkę haftowaną” (pianino), Kamila Więcek - „Bajka” D. Kabalewskiego (pianino), Szymon Wiśniewski - „Sonatina F-dur cz. I” van Beethovena (pianino) oraz Amelia Kamińska - „Rondo b-moll” J.S. Bacha (skrzypce).

Artyści oprócz braw otrzymali także słodkie upominki od prowadzącej Magdaleny Kamińskiej.

- Naszym artystom życzę wspaniałych ferii. Daję Wam także dyspensę, możecie nawet przez parę dni nie ćwiczyć i odpocząć od tej ciężkiej pracy - dodała z uśmiechem na zakończenie spotkania.

Dla dzieci, które zostają na ferie w mieście. ASA Tomitofa przygotowała cykl warsztatów wokalnych oraz tanecznych.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


TomitofaASA TomitofaMgdalena Kamińska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org