REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Młodzi wirtuozi "Tomitofy"

Kultura

Młodzi muzycy z ASA Tomitofa zaprezentowali się przed bliskim podczas Kameralnych Prezentacji. Dla niektórych był to sceniczny debiut.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tradycją Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa są prezentacje artystyczne. W miniony piątek podczas III Kameralnych Prezentacji na scenie Biblioteki Miejskiej wystąpiły dzieci pobierające naukę gry na pianinie, gitarze oraz skrzypcach.

- To są młodzi ludzie, którzy bardzo ciężko pracują. Poziom tych występów jest bardzo wysoki, zbliżony do państwowych szkół muzycznych. Musimy jednak pamiętać, że nasze dzieci nie mają tych dodatkowych przedmiotów, które ułatwiają naukę gry na instrumentach - zaznaczyła Magdalena Kamińska. - Podkreślę kolejny raz, jestem z Was wszystkich naprawdę dumna. Serdecznie podziękować chcę także rodzicom za zaangażowanie i za współpracę. Widząc się z dziećmi przez 45 minut tygodniowo, nie możemy zrobić wszystkiego. Słuchacie Państwo tego o co prosimy, pilnujecie dzieci w domu, staracie się je motywować, to dzięki temu mogą one tu dzisiaj tak pięknie występować. To jest nasz wspólny sukces - ciężka praca dzieci, nasze podpowiedzi oraz Państwa wspieranie w domu - dodała.

Na scenie zaprezentowali się Adrian Pawlak w utworze „Yesterday” (gitara), Iga Wyszynska - „Mam chusteczkę haftowaną” (pianino), Ewa Wachowicz w utworze „Dzięcioł” Romualda Twardowskiego (pianino), Joanna Pyśk - „Stary niedźwiedź mocno śpi” (gitara), Karina Bajowska - „Etiudka” (pianino), Wiktora Sędzińska w utworze „Mały Chińczyk” A. Rowling (pianino), Maja Kraszewska - „Menuet” autorstwa J.S. Bacha (skrzypce), Nikola Samselska w utworze „Mam chusteczkę haftowaną” (pianino), Kamila Więcek - „Bajka” D. Kabalewskiego (pianino), Szymon Wiśniewski - „Sonatina F-dur cz. I” van Beethovena (pianino) oraz Amelia Kamińska - „Rondo b-moll” J.S. Bacha (skrzypce).

Artyści oprócz braw otrzymali także słodkie upominki od prowadzącej Magdaleny Kamińskiej.

- Naszym artystom życzę wspaniałych ferii. Daję Wam także dyspensę, możecie nawet przez parę dni nie ćwiczyć i odpocząć od tej ciężkiej pracy - dodała z uśmiechem na zakończenie spotkania.

Dla dzieci, które zostają na ferie w mieście. ASA Tomitofa przygotowała cykl warsztatów wokalnych oraz tanecznych.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


TomitofaASA TomitofaMgdalena Kamińska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pijany kierowca spowodował kolizję
Denaturat jest mocny.
Stary dynksiarz
Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Augustyna, Ingi, Jaromira

REKLAMA

pl.jooble.org