REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

SP nr 4 w Wyszkowie podsumowała pierwszy semestr nauki

Nauka

Koncertem dla rodziców uroczyście podsumowano 4 lutego w WOK "Hutnik" I semestr nauki w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. Uroczystość odbyła się pod hasłem "Bo w życiu nie chodzi o to, aby być idealnym, tylko żeby być szczęśliwym".

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Koncert ten wpisał się w wieloletnią tradycję naszej szkoły, dlatego cieszymy się, że możemy przekazać wyrazy uznania tym wszystkim, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Spotkaliśmy się dziś po to, aby każdy z nas uświadomił sobie, jak cennym darem jest życie i jakie wartości są w naszym życiu najważniejsze, aby było naprawdę szczęśliwe - tymi słowami zgromadzonych powitała uczennica Julia Reluga, która wraz z Amadeuszem Kamińskim poprowadzili koncert.

Oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia dokonała dyrektor SP nr 4 Ewa Runo.

- Dzisiejszy koncert stanowi okazję dla zaprezentowania swoich pasji i umiejętności oraz do podsumowania pierwszego półrocza roku szkolnego. W czasie tego wieczoru wielu z nas łza zakręci się w oku. Będą to łzy szczęścia i dumy. Dziś przekonamy się, jak zdolne i pracowite są państwa dzieci i nasi uczniowie - mówiła. Dyrektor opowiedziała także o tym, co działo się w szkole w bieżącym roku szkolnym:

- W szkole po wygaśnięciu gimnazjum uczy się obecnie 323 uczniów, z czego około 200 w klasach 0 - III. A więc większość stanowią młodsi uczniowie i dlatego większość działań skierowana jest właśnie dla tej grupy wiekowej. Prowadzone są zajęcia rozwijające u dzieci logiczne myślenie - zajęcia szachowe, rozwijające muzycznie, plastycznie, artystycznie, informatycznie i językowo. Prowadzone są zajęcia z akrobatyki. Od marca rusza projekt unijny - "Misja Programowanie" - zajęcia na początek w klasach III. To, że młodsi uczniowie stanowią większość w szkole nie oznacza, że dla uczniów starszych nic nie mamy do zaoferowania. Prowadzone są zajęcia z robotyki, prowadzony jest chór, ciekawe zajęcia zachęcające do czytelnictwa, zajęcia sportowe dla chłopców i dziewcząt. Szkoła wychowuje uczniów poprzez idęę wolontariatu. Uczniowie angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym, zbierają dary dla Polaków mieszkających na Kresach, biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dla klasy VIII zorganizowano kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie przygotowani są do konkursów wiedzowych i artystycznych. Szkoła była reprezentowana w konkursach o zasięgu gminnym, powiatowym i regionalnym. Jesteśmy dumni z tych uczniów, którzy promują szkołę w różnych środowiskach. Dziś poznacie uczniów, którzy wyróżniają się w nauce, reprezentują szkołę na zewnątrz, rozsławiając jej imię - mówiła.

Dyrektor złożyła podziękowania dla rodziców, którzy wspierają działania szkoły.

- Ten wieczór to również wspaniała okazja, aby podziękować wszystkim rodzicom, którzy wspierają działania szkoły. Zawsze na państwa możemy liczyć, wspieracie nas finansowo, organizacyjnie, fachowo i tym czego my nauczyciele bardzo potrzebujemy - dobrym słowem, gestem, uśmiechem na co dzień. Nie ma co się oszukiwać, szkoła istnieje dzięki państwu, bo zdecydowaliście się, aby wasze dzieci uczyły się właśnie w naszej Szkole Podstawowej nr 4. Nawiązując do motta dzisiejszego koncertu, życzę wam drodzy rodzice, drodzy nauczyciele, drodzy goście i najdrożsi uczniowie abyście w każdej chwili życia znaleźli powód, aby być szczęśliwym  - mówiła.

Ewa Runo przekazała także podziękowania wszystkim nauczycieleom za ich kreatywność, pomysłowość i dobre serce.

Głos zabrała Zofia Dawidzka  - członkini Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

- Z całą przyjemnością uczestniczę w naszym spotkaniu, już nie pierwszym, ale kolejnym. Jest to szkoła szans i sukcesów i jest członkiem Klubu Przodujących Szkół. Cieszymy się bardzo z waszych osiągnięć z waszych sukcesów. Szkoła bardzo aktywnie pracuje w Klubie. Szkoła godnie reprezentuje środowisko lokalne, miasto i powiat wyszkowski. Cieszmy się wszyscy, bo nie tylko uczniowie pracują na to, ale cała kadra szkoły - mówiła.

Podczas uroczystości zostali wyróżnieni prymusi, wręczono im dyplomy i upominki. Prezenty ufundowała Rada Rodziców. Wtorkowy koncert był okazją do zaprezentowania talentów i zdolności uczniów z klas I a, I c, II b, III b, III c, V a, V b, VI a, VII a, VIII a,  którzy przedstawili bogaty program artystyczny. Wykonali wiele piosenek m.in. "Kolorowe dzieci", "Marzenia się spełniają", "Nie bój się chcieć", a także zatańczyli układ choreograficzny. Uczniowie klasy I a zaprezentowali skecz, najmłodsze dzieci z klasy "0" zatańczyły cha-cha. Dzieci do występów przygotowany nauczycielki: Edyta Kozłowska, Martyna Głowacka, Klaudia Wierzchoń, Katarzyna Czechowska, Elżbieta Choromańska, Marta Wasilewska, Agnieszka Bańska, Iwona Waniowska. Na zakończenie przygotowany był tort.

W I półroczu roku szkolnego 2019/ 2020 średnią ocen 4, 75 i wyższą oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie otrzymało 18 uczniów:

Klasa V a

Nadia Maciejewska ze średnią 5,33

Inga Prażuch ze średnią 5,33

Aleksandra Beresińska ze średnią 5,08

Nadia Godłoza ze średnią 5,08

Mateusz Szmitko ze średnią 5,08

Natalia Saćko ze średnią 5,00

Marika Racka ze średnią 4,75

Klasa V b

Amelia Lewandowska ze średnią 5,08

Maja Roguska ze średnią 5,08

Antoni Dzierżanowski ze średnią 4,92

Jakub Abramczyk ze średnią 4,75

Klasa VI a

Miłosz Jaszkowski ze średnią 4,83

Miłosz Orłowski ze średnią 4,83

Klasa VII a

Amadeusz Kamiński ze średnią 5,14

Adrian Badurka ze średnią 5,08

Julia Szczesna ze średnią 5,08

Maria Czyż ze średnią 4,86

Klasa VIII a

Mateusz Wojtaszek ze średnią 4, 93

Tytuł "Najlepsi z najlepszych", oraz statuetki "Sowa mądra głowa" czyli najwyższe średnie ocen w szkole uzyskali

Nadia Maciejewska ze średnią 5,33 oraz Inga Prażuch ze średnią 5,33 na poziomie uczniów klas V.

Amadeusz Kamiński ze średnią 5,14 na poziomnie uczniów klas VII

100 proc. frekwencja

Oliwia Abramczyk i Alan Baczewski klasa "0"

Kacper Apel klas I a

Antonina Kozek, Filip Mierzejewski, Piotr Pakieła, Bartosz Spionkowski Daria Świderek klasa I b

Oliwier Panasewicz, Zuzanna Tompkowska klasa I c

Lena Iwańska, Kacper Pyśk klasa II a

Igor Mierzejewski klasa II b

Maja Durka, Marta Mejer, Julia Wierzchoń klasa II c

Michał Kozek, Hubert Rogulski, Szymon Tkaczuk klasa III a

Oliwier Bachański, Aleksandra Korczakowska, Malwina Nowosielska klasa III b

Maja Kalisz, Julia Piłka klasa III c

Natalia Przygoda klasa VI a

Gabriela Beczek klasa VII a

Jakub Liśkiewicz, Kacper Sosnowski klasa VIII a

Wręczono także upominki i dyplomy laureatom konkursu plastycznego pt. "Kwiaty dla Babci i Dziadka". 

W kategorii klas I - III 

I miejsce zajął Nikodem Paprocki z klas II b 

II miejsce Lena Gajewska z klasy I b 

III miejsce Jakub Majerowski z klasy II a 

Wyróżnienia przyznano: Malwinie Nowosielskiej z  klasy III b, Julii Arbaszewskiej z klasy II b.

W kategorii klas IV - VIII

I miejsce - Amadeusz Kamiński z klasy VII a

II miejsce - Julia Skórczyńska z klasy VI a

III miejsce - Blanka Krawczyk z klasy V b

Wyróżnienia przyznano: Varvara Petrovchuk z klasy VII a, Gabrieli Beczek z klasy VII a, Domonice Potęga z klasy V b.

Kolejnym konkursem organizowanym w szkole był konkurs z języka angielskiego pt. "Christmas stocking".

W kategorii klas 0 - III

I miejsce - Maja Końska z klasy I c

II miejsce - Kuba Prus z klasy II c

III miejsce - Bartek Lalak z kalsy II b

W kategorii klas IV - VIII

I miejsce - Jakub Falba klasa VII a

II miejsce - Natalia Akacka klasa VI a

III miejsce - Anna Koniarska klasa VII a

Wyróżnienie przyznano Mateuszowi Nowakowskiemu z klasy VII a.

Słowa podziękowania skierowao także do uczniów, którzy pochwalili się swoją wiedzą, umiejętnościami i twórczymi pomysłami, reprezentując szkołę w konkursach zewnętrzynych - gminnych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Podziękowania otrzymali: Amadeusz Kamiński, który otrzymał wyróżnienie w XXVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Kwiaty i wiersze dla Babic i Dziadka". 

Filip Czerwiński z klasy II c, który zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Co to jest smog" oraz II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pastycznym "Ekoszkoła - edycja II".

Bartłomiej Leszek z klasy III b, który zajął III miejsce w Konkursie Matematyczno - Informatycznym im. Jerzego Różyckiego w kategorii klas III - IV.

Gabriela Borek, która otrzymała wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym "Wyszków oddycha czystym powietrzem"

Oliwier Bachański z klasy III b, który zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Niepełnosprawni obok nas", a uczeń Mieszko Marczak otrzymał wyróżnienie

Wiktoria Wasilewska, Maria Czyż, Amadeusz Kamiński z klasy VII a oraz Katarzyna Stokarska z klasy VIII a, którzy wzięłi udział w Konkursie Kuratoryjnym pt. "Jan Paweł II człowiek odwagi" i zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówzakończenie semestruSP nr 4 w Wyszkowieuczniowiepółrocze 2019/2020/

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org