REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bajka nie tylko dla dzieci...

Kultura

Teatr Niezbędny zaprasza na premierę sztuki Hanna Krall "Co się stało z naszą bajką". Po świetnie przez wyszkowian przyjętym "Smoku" przyszedł czas na spektakl dla dzieci. Ale nie tylko dla nich...

REKLAMA

W niedzielę 23. lutego o godz. 17.00 w sali widowiskowej WOK Hutnik odbędzie się premiera wyszkowskiego Teatru Niezbędnego. „Co się stało z naszą bajką” to niezwykle pomysłowy i świetnie napisany tekst wybitnej polskiej pisarki, reportażystki, dziennikarki Hanny Krall. Może być dla widzów zaskakujący, bo Hanna Krall znana jest gównie z poważnej literatury dla dorosłych gdzie opisuje dramatyczne czasem wstrząsające losy swoich bohaterów. „Co się stało z naszą bajką” to zupełnie inne spojrzenie na bajkowy świat, w którym złe postaci z różnych bajek mają dość bycia złymi i nielubianymi przez dzieci bohaterami. Knują spisek, którego efekty zobaczymy na scenie. Na scenie pojawiają się również postaci dobre, tylko czy źli są złymi  a dobrzy dobrymi? 

- Sztuka Hanny Krall to świetny materiał na zabawny ale mądry spektakl. Nic w nim nie jest jednoznaczne, czarno białe, dobre albo złe, mądre albo głupie, szczęśliwe lub nie. Jedna z bohaterek naszej bajki „ma czasem problem z rozpoznaniem czym jest dobro a czym zło” i to jest oś, wokół której zbudowaliśmy nasz spektakl – mówi Piotr Adler, reżyser przedstawienia. - Spotykające się w spektaklu postaci z różnych bajek są nacechowane mądrością, którą nabyły w wyniku opowiadania o nich bajek dzieciom przez miliony rodziców i dziadków. No przecież każdemu znudzi się słuchanie tej samej bajki kilka razy a co dopiero jej bohaterom gdy muszą miliardy razy robić w bajkach to samo. No i właśnie będziemy świadkami ich, pewnego rodzaju, akcji protestacyjnej… Powinna ona skłonić do refleksji również dorosłych. Oczywiście nie mogę powiedzieć, co się stanie z naszą bajką, bo za zgodą Hanny Krall przygotowaliśmy dla widzów niespodziankę. Każdy zna bajkę o Wilku, Kopciuszku czy Jasiu i Małgosi ale ile można je oglądać? Że zacytuję jednego z bohaterów naszej bajki: „Nie możemy zostawić dzieci sam na sam z takimi nudnymi bajkami” – kończy Piotr Adler.

Nie ma dolnej granicy wiekowej dla widzów. Aby w pełni zrozumieć spektakl, wymagana jest znajomość takich bajek jak: Wilk i Koźlęta, Jaś i Małgosia i  Kopciuszek oraz podstawowa znajomość lub wyczucie teatralnego świata.  

W spektaklu występują aktorzy znani publiczności ze Smoka: Joanna Adler, Lidia Błachnio, Anna Chmielak, Agnieszka Głowacka, Marta Grus, Honorata Piotrowska, Jolanta Wiśniewska, Jolanta Wnuk, Tomasz Ponichtera i reżyser spektaklu.  W jego realizacji uczestniczyło wielu wyszkowian. Wymienić tu trzeba przede wszystkim Marzenę Szulc, która wykonała fantastyczne lalki (choć spektakl nie jest lalkowy). Szczegółowe informacje o realizatorach spektaklu są dostepne na zaproszeniach na premierę, które można będzie odbierać w kasie WOK Hutnik od 7 lutego.

--------------------------------------------------

Realizatorem spektaklu jest Akademia Umiejętności Pan Hilary.

Reżyseria i niespodzianka na zakończenie: Piotr Adler

Występują: Joanna Adler, Lidia Błachnio, Anna Chmielak, Agnieszka Głowacka, Marta Grus, Honorata Piotrowska, Jolanta Wiśniewska, Jolanta Wnuk, Piotr Adler, Tomasz Ponichtera

Scenografia i jej montaż: Pan Hilary, Bartłomiej Adler, Reklamy Krzysztof Jastrzębski 

Lalki: Marzena Szulc       

Charakteryzacja: Magda Jezierska Make-Up Studio

Kostiumy: Teatr Niezbędny

Muzyka: Foster Stephen Collins, słowa piosenki – Piotr Adler. Piosenkę nagrano w Studio RG Studio Nagrań

Zdjęcia wykorzystane w scenografii: Woytek Smółkowski oraz pixabay

Realizacja dźwięku: Bartłomiej Adler

Realizacja oświetlenia: Marcin Stokowski (WOK Hutnik) 

Projekt plakatu: Woytek Smółkowski

Przyjaciele Teatru Niezbędnego: WOK Hutnik, Amwin Odszkodowania, Studio RG Studio Nagrań, Make Up Magdalena Jezierska, Architektoniczna Pracownia Projektowa Wojciech Smółkowski, Tuba Wyszkowa, Nowy Wyszkowiak.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Akademia Umiejętności Pan HilaryspektaklpremieraWyszkówbajkaWOK HutnikCo się stało z naszą bajką

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Żeby jak najmniej płacić za honoraria..."
Niesamowite! Kilka telefonów w miesiącu, parę e-maili do znajomych i 2000 zł. na kocie??? Też bym tak chciała.... Czy nie lepiej te 30.000 zł. dać przedszkolom w Wyszkowie, one na pewno zorganizują super zajęcia i dla większej ilości dzieci. Niech gmina zacznie doceniać to co ma niż nabijać kasę znajomym!!!
Wyszkowianka
Sprzątanie rzadziej i drożej
Więcej łąk antysmogowych,a mniej koszenia.Mniej spalin z kosiarek, więcej pożytku dla owadów zapylających i mniej zanieczyszczonego powietrza. Po co te klomby z pelargoniami i begoniami, ktore przy takich suszach trzeba codziennie podlewać? Posadzić różne trawy, krzewy, które sa zielone i dobrze znoszą suszę. Odbetonowac miasto i wpuścić trochę dzikości w ten miejski beton. No i więcej drzew i to gdzie się tylko da...
M.
Dobry dentysta w Warszawie - kogo wybrać?
Miałem nieprzyjemną przygodę z utratą 4. Również korzystałem ze stomatologa w piasecznie z tym że z http://www.sdentalclinic.pl/. mega profesjonalne podejście i wyposażenie gabinetu.
Maciej Purzycki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org