REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W marcu ruszy przedszkolna rekrutacja

Miasto

9 marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Wyszków. Na dziś gmina nie wie, czy rzeczywiście - tak jak zapowiadano - nie będzie w stanie zapewnić miejsc dla wszystkich chętnych.

REKLAMA

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Wyszków rozpocznie się 9 marca i - podobnie jak w latach poprzednich - odbędzie się poprzez system elektroniczny dostępny na stronie www.wyszkow.przedszkola.vnabor.pl. Szczegółowy harmonogram naboru:

- Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: od 9 do 16 marca

- Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisjirekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 157 ust.: do 23 marca

- Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: 26 marca

- Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: od 26 marca do 3 kwietnia

- Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 6 kwietnia.

Przyjmowanie podań w rekrutacji uzupełniającej trwać będzie od 20 do 24 kwietnia. 8 maja nastąpi podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Od 11  do 14 maja rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli zapisania dziecka do przedszkola. 15 maja nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej.

W przedszkolach trwa aktualnie gromadzenie informacji o tzw. kontynuacji - rodzice obecnych przedszkolaków deklarują chęć pozostawienia ich w placówce na kolejny rok. Ile miejsc gmina przygotuje dla nowych dzieci? Czy samorządu nie będzie stać na wykupienie miejsc dla trzylatków w przedszkolach niepublicznych? Dziś tak naprawdę jeszcze nie wiadomo.

W grudniu, uzasadniając decyzję o likwidacji szkoły filialnej w Skuszewie, zastępca burmistrza Aneta Kowalewska zapowiadała:

- Za chwilę będę musiała powiedzieć rodzicom trzylatków, że nie zapewnimy im miejsc i nie wykupimy ich w przedszkolach prywatnych, bo nas nie stać. Za chwilę będę musiała się zmierzyć z falą rodziców, którzy będą niezadowoleni, bo - choć ustawowo musimy - nie będziemy w stanie zapewnić miejsc w grupach trzylatków. Po naszych analizach, jeżeli w systemie nic nie zmienimy, w czwartym kwartale nie będziemy mieli na wynagrodzenia dla nauczycieli. Szukamy oszczędności, które pozwolą zmniejszyć wydatki z jak najmniejszym uszczerbkiem dla jakości nauczania.

Dziś jest ostrożniejsza w przewidywaniach:

- Nie możemy powiedzieć nic na pewno bez informacji z przedszkoli o kontynuacjach. Bez tych deklaracji nie wiemy, ile będziemy mieli miejsc. Nie możemy jednoznacznie przesądzić, że tych miejsc zabraknie. Moje ostrzeżenia wynikały z tego, że trudno nam jest zaplanować środki jakie otrzymamy i wydatki, bo nadal nie ma decyzji np. odnośnie podwyżek dla nauczycieli - mówi Aneta Kowalewska.

Przypomina też, że w poprzednich latach nie były wykorzystane wszystkie miejsca w oddziałach przedszkolnych pięciogodzinnych w Przedszkolu nr 1, i tu gmina widzi pewną rezerwę.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


rekrutacjaprzedszkoleWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org