REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Definicja historii kredytowej

Kącik Prasowy

Od strony finansowej przeszłość danej osoby w znacznym stopniu determinuje jej przyszłość. Jakkolwiek to zdanie może brzmieć zbyt górnolotnie, tak w rzeczywistości jest w nim dużo sensu, szczególnie jeśli chodzi o kredyty. Wszystko dlatego, że każda osoba starająca się o pożyczkę bankową musi przedstawić optymalną historię kredytową.

REKLAMA

Definicja

Historia kredytowa jest zbiorem wszystkich informacji na temat produktów finansowych danej osoby niezależnie od tego, czy obowiązywały one w przeszłości, czy obecnie. Jest ona opracowana przez Biuro Informacji Kredytowej, współpracującego blisko z właściwie każdą instytucją zajmującą się pośrednio/bezpośrednio usługami finansowymi.

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie satysfakcjonującej pożyczki w baku, niezbędne jest właściwe budowanie własnej historii kredytowej. Powód jest prosty: włodarze banku przychylniej patrzą na ludzi, który w odpowiedzialny sposób podchodzą do kwestii finansowych.

Korelacja między przeszłością finansową i zdolnością kredytową

Do obliczania zdolności kredytowej używa się wielu elementów, a jednym z nich jest właśnie historia kredytowa. Jest to naturalnie spowodowane tym, że podmiotowi udzielającemu pożyczki zależy na mniej ryzykownych inwestycjach.

Kalkulator zdolności kredytowej od Expander

Za najlepsze wyjście w tej sytuacji uważa się udowodnienie nieskazitelnej przeszłości kredytowej. W pewnych sytuacjach kwestia ta nie jest jednak tak prosta, jakby mogła się wydawać, ponieważ, o dziwo, czasami lepiej jest mieć nie do końca aprobowaną historię kredytową, niż nie mieć jej w ogóle. Z czego to wynika? Jeśli klient nie korzystał nigdy wcześniej z żadnego produktu finansowego, staje się dla banku „pustą tablicą”, z której nie sposób wyczytać potwierdzenia tego, czy podjęcie z nią współpracy jest korzystne.

Budowanie pozytywnej historii kredytowej

Załóżmy, że masz zamiar zaciągnąć znaczną pożyczkę, przykładowo na nieruchomość lub inwestycję budowlaną. Wówczas kluczowa jest właśnie pozytywna historia kredytowa. Dostępnych jest kilka możliwości na to, aby ją polepszyć, takich jak rozważne korzystanie z karty kredytowej, terminowe spłacanie mniejszych zobowiązań finansowych, czy kupno produktu na raty. Oczywiście, nic na siłę – bezpodstawne zaciąganie pożyczek, których nie jesteś w stanie spłacić, grozi przykrymi konsekwencjami, dlatego w tym aspekcie niedopuszczalna jest frywolność.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA