REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Definicja historii kredytowej

Kącik Prasowy

Od strony finansowej przeszłość danej osoby w znacznym stopniu determinuje jej przyszłość. Jakkolwiek to zdanie może brzmieć zbyt górnolotnie, tak w rzeczywistości jest w nim dużo sensu, szczególnie jeśli chodzi o kredyty. Wszystko dlatego, że każda osoba starająca się o pożyczkę bankową musi przedstawić optymalną historię kredytową.

REKLAMA

Definicja

Historia kredytowa jest zbiorem wszystkich informacji na temat produktów finansowych danej osoby niezależnie od tego, czy obowiązywały one w przeszłości, czy obecnie. Jest ona opracowana przez Biuro Informacji Kredytowej, współpracującego blisko z właściwie każdą instytucją zajmującą się pośrednio/bezpośrednio usługami finansowymi.

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie satysfakcjonującej pożyczki w baku, niezbędne jest właściwe budowanie własnej historii kredytowej. Powód jest prosty: włodarze banku przychylniej patrzą na ludzi, który w odpowiedzialny sposób podchodzą do kwestii finansowych.

Korelacja między przeszłością finansową i zdolnością kredytową

Do obliczania zdolności kredytowej używa się wielu elementów, a jednym z nich jest właśnie historia kredytowa. Jest to naturalnie spowodowane tym, że podmiotowi udzielającemu pożyczki zależy na mniej ryzykownych inwestycjach.

Kalkulator zdolności kredytowej od Expander

Za najlepsze wyjście w tej sytuacji uważa się udowodnienie nieskazitelnej przeszłości kredytowej. W pewnych sytuacjach kwestia ta nie jest jednak tak prosta, jakby mogła się wydawać, ponieważ, o dziwo, czasami lepiej jest mieć nie do końca aprobowaną historię kredytową, niż nie mieć jej w ogóle. Z czego to wynika? Jeśli klient nie korzystał nigdy wcześniej z żadnego produktu finansowego, staje się dla banku „pustą tablicą”, z której nie sposób wyczytać potwierdzenia tego, czy podjęcie z nią współpracy jest korzystne.

Budowanie pozytywnej historii kredytowej

Załóżmy, że masz zamiar zaciągnąć znaczną pożyczkę, przykładowo na nieruchomość lub inwestycję budowlaną. Wówczas kluczowa jest właśnie pozytywna historia kredytowa. Dostępnych jest kilka możliwości na to, aby ją polepszyć, takich jak rozważne korzystanie z karty kredytowej, terminowe spłacanie mniejszych zobowiązań finansowych, czy kupno produktu na raty. Oczywiście, nic na siłę – bezpodstawne zaciąganie pożyczek, których nie jesteś w stanie spłacić, grozi przykrymi konsekwencjami, dlatego w tym aspekcie niedopuszczalna jest frywolność.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org