REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Seniorzy po góralsku

Rozrywka

Ponad 130 osób bawiło się 1 lutego w „Gościńcu pod Jesionem” na czternastym już balu karnawałowym dla wyszkowskich seniorów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Organizowaliśmy różne bale, w stylu staropolskim, hawajskim, kapeluszowym, bawarskim... Zawsze pięknie się przygotowywaliście. Dziś w stylu góralskim jesteście cudnie przygotowani. Widzę, że ten klimat bardzo wam odpowiada. Mój znajomy Góral powiedziałby: "noo dzisiaj to do Wyskowa duzo ceprów się zjechało" - mówiła Dorota Wojtkowska, kierownik Domu Dziennego Pobytu "Senior" w Wyszkowie.

Również wiceburmistrz Wyszkowa Aneta Kowalewska serdecznie powitała zgromadzonych seniorów.

- Ilekroć tutaj do państwa na ten bal przybywam, to zawsze się zastanawiam, czy to bal czy studniówka. Gdyby nie wasze stroje góralskie, pomyślałabym, że zabłądziłam na studniówkę... Podobno sztuką szcześliwego życia jest to, żeby robić wszystko we właściwym momencie i we właściwym towarzystwie i myślę, że państwo - jak mało kto - uczycie nas właśnie tego, jak być szczęśliwym człowiekiem. Czas waszej wytężonej pracy, wytężonej aktywności, już troszkę za wami, a dzisiaj jest ten moment w waszym życiu, kiedy macie się bawić. Życzę, żeby był to jak zawsze wspaniały, niezapomniany bal do białego rana – mówiła.

- Ja również siadając tutaj przy stole, zastanawiałam się czy ja na pewno jestem na balu seniora. Tak panie pięknie wyglądacie, zresztą i panowie również, że absolutnie nie pasujecie do tego balu. W związku z tym, że mamy dziś czternasty bal, w tym roku w stylu góralskim, mam nadzieję, że również po góralsku będziecie się fantastycznie bawić i jak z każdego balu wyniesiecie niezapomniane wspomnienia, wrażenia, czego państwu życzę - mówiła dyrektor OPS w Wyszkowie Agnieszka Mróz.

Tanecznym krokiem w wesołe rytmy wprowadził gości zespół “Zachar Orkiestra”. Seniorzy rozpoczęli bal od zatańczenia walczyka oraz skocznego rock and rolla. Niespodzianką wieczoru był koncert muzyka prosto z Zakopanego – Jerzego Filara, który wprowadził zgromadzonych w góralski nastrój. Dzięki podhalańskim melodiom, porwał także do wspólnego śpiewania, opowiedział też zabawne anegdoty.

Oczywiście odbył się także konkurs na najładniejszy strój góralski. Do konkursu przystąpiło jedenaście pań oraz sześciu panów. Zwycięzcami zostali: w kategorii kobiet miejsce pierwsze zajęła Ewa Andruchewicz, miejsce drugie - Danuta Owsianka, miejsce trzecie - Hanna Gałązka, miejsce czwarte - Iwona Zimoń, miejsce piąte - Jadwiga Szymanik. W kategorii mężczyzn miejsce pierwsze zdobył Jan Marchewka, miejsce drugie - Adam Zieliński, miejsce trzecie - Eugeniusz Szymański. 

Wszyscy niecierpliwie czekali na wybory Króla i Królowej Balu. W tym roku Królem Balu został Roman Szymanik, a Królową - Maria Jechna. Nagrodą był oscypek i butelka grzańca. Przgotowano także konkurs na anegdotę i piosenkę góralską. Seniorzy znakomicie się bawili, karnawałowe i biesiadne rytmy porwały wszystkich do tańca. Na stołach czekały zaś dania ciepłe i przystawki. Podczas balu trwała tradycyjna już loteria przygotowana przez Stowarzyszenie „Promenada”, z której dochód zasili program stypendialny „Talenty Wyszkowa”.

Organizatorami balu byli: burmistrz Wyszkowa, Dom Dziennego Pobytu „Senior”, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie. Na podziękowania zasłużyła Danuta Szatkowska, właścicielka „Gościńca pod Jesionem” oraz Tomasz Biernacki z firmy WCMB.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówseniorzybalXIV bal seniora"Gościniec pod Jesionem"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Przez Turzyn BMW w rozsypce
to je bmwuuu to musi takie byc
xxx
Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
Zagubiony
Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Wtorek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominiki, Dominika, Protazego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA