REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

SP w Olszance będzie tętnić życiem...

Nauka

Społeczność Olszanki doczekała się nowej części budynku szkoły. Jej uroczyste oddanie do użytku nastąpiło 31 stycznia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dobudowana część budynku szkolnego zajmuje powierzchnię 183 m kw. Rozbudowę wykonano z osiemnastu modułów, w których są zorganizowane trzy sale lekcyjne, pokój nauczycielski, kancelaria dyrektora szkoły, trzy łazienki, szatnia dla dzieci młodszych i starszych, korytarze oraz podjazd dla niepełnosprawnych. Do wybudowanej części szkoły zakupiono nowe meble. Każda sala lekcyjna posiada tablicę multimedialną z projektorem i niezbędne pomoce dydaktyczne. Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie około 920 tys. zł.

- To chwila, która urzeczywistniła marzenia młodzieży, rodziców, nauczycieli, organiu prowadzącego i całej społeczności. Od 1 września 2012 roku organem prowadzacym szkołę jest Stowarzyszenie Społeczno - Oświatowe "Przyjazny Krąg". Początkowo szkoła była placówką sześcioklasową z oddziałem przedszkolnym. A od 2014 roku w budynku rozpoczęło działajność Niepubliczne Przedszkole Twórcze "Domisiowe Przedszkole". Reforma oświaty stworzyła możliwość zmiany ogrganizacji placówki i od 1 września 2017 roku szkoła funkcjonuje jako ośmioklasowa z oddziałem przedszkolnym. Obecnie do szkoły uczęszcza 76 uczniów, a w oddziale przedszkolnym jest 8 dzieci. W szkole zatrudnionych jest 19 pracowników pedagogicznych, 2 pracowników obsługi i pracownik administracji. Wszyscy z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem tworzą przyjazną atmosferę szkoły i motywują uczniów do rozwijania talentów i osiągania sukcesów. W 2018 roku organ prowadzący podjął uchwałę o rozbudowie szkoły. Brano pod uwagę różne możliwości, ale ostatecznie zdecydowano o rozbudowie modułowej. Pracę rozpoczęto w lipcu w 2019 roku - mówiła dyrektor SP w Olszance Dorota Kalinowska.

- Zgromadziliśmy się dzisiaj, aby dokonać uroczystego otwarcia szkoły oraz podziękować tym, którym zawdzięczamy poprawę warunków nauki i pracy. Nasza szkoła powstała dzięki ludziom, którzy podjęli trud ratowania szkoły, by służyła naszej społeczności lokalnej - mówili uczniowie Antoni Bryk - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego i Aleksandra Kaczmarska, którzy poprowadzili uroczystość.

Aktu poświęcenia rozbudowanej części szkoły oraz krzyży, które będą zawieszone w salach lekcyjnych, dokonał proboszcz parafii św. Rodziny w Wyszkowie ks. Kazimierz Wądołowski. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Dorota Kalinowska - dyrektor placówki, Mirosław Grzyb - przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Anna Kmoch - prezes Stowarzyszenia Społeczno Oświatowego "Przyjazny Krąg", Aneta Kowalewska -  zastępca burmistrza Wyszkowa, Agnieszka Chmiel - przewodnicząca Rady Rodziców, Wojciech Bryk - przedstawiciel społeczności uczniowskiej.

Głos zabrała prezes Stowarzyszenia Społeczno - Oświatowego "Przyjazny Krąg" Anna Kmoch. 

- Cieszę się, że możemy dzisiaj wspólnie świętować otwarcie nowej części budynku jednej ze szkół prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie. Jako organ prowadzacy staramy się stwarzać optymalne warunki do rozwoju naszej młodzieży i naszych uczniów. Wiemy, że przez dobrą szkołę wiedzie najprostrza droga do dobrej przyszłości. Wierzymy, że oddane do użytku nowe pomieszczenia szkolne przyczynią się do poprawy warunków nauki i pracy. Nowa część posiada bezkolizyjne połączenie z budynkiem szkolnym i estetyczne zaplecze sanitarne. Ponadto jest przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Piękny budynek to tylko część szkoły. Zasadniczą wartość stanowicie wy - uczniowie. Pragniemy, aby było to dla was miejsce, do którego chętnie każdego dnia będziecie przychodzić. To waszymi marzeniami i sukcesami wypełnią się mury tej szkoły. To wasze osiągnięcia będą stanowić jej dorobek. Należy również podkreślić, że realizacja tego przedsięwzięcia była dużym wyzwaniem dla zarządu naszego Stowarzyszenia. Cieszymy się, że ta inwestycja, po przezywciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została zakończona. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest szczególnym świętem dla wszystkich. Czujemy wielką radość i ogromną satysfakcję, że udało się doprowadzić do końca to wyjątkowo duże przedsięwzięcie. Życzę jednocześnie wielu sukcesów i wierzę, że szkoła ta będzie tętnić życiem, wychowując prawdziwe talenty oraz kształtując prawe charaktery - mówiła.

Gratulacje przekazała zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska.

- Ja mam wielki sentyment do tego miejsca - mówiła. - Moi dziadkowie, którzy przez wiele lat tutaj mieszkali, moja mama tutaj się wychowała, moja babcia niestety już dziś nieżyjąca, ale bardzo mi bliska, zawsze mi mówiła: dziecko - takich dobrych ludzi jak w Olszance, to nigdzie nie ma. Kłaniam się nisko tym dzielnym kobietom, które u mnie i u pana naczelnika przez wiele miesięcy bywały. Kiedy już się wydawało, że wszystkie trudności są pokonane, pojawiały się następne... Ale chcieć to móc. Z taką siłą, z taką pasją, miłością do tego miejsca do tej szkoły, nie ma takich rzeczy, które nie mogłyby się udać, a to co wam się udało to naprawdę wielka, piękna rzecz. Gratuluję serdecznie, nie tylko tej ogromnej wytrwałości i zaangażowania, ale także wspaniałego efektu, który mam nadzieję, będzie wam znakomicie służył. Życzę, aby nauka i praca była dla was przyjemnością - mówiła.

Głos zabrał także Andrzej Żołyński wójt gminy Somianka.

- Dzisiejsze zaproszenie na tę uroczystość traktuję jako lekcję - jak można szybko i estetycznie wybudować dodatkowe sale, dodatkowe pomieszczenia tej szkoły. Gratuluję pomysłu i tego, co tu zdziałaliście. Życzę realizacji kolejnych planów. Gratuluję Stowarzyszeniu, dyrekcji, ale przede wszystkim rodzicom i dzieciakom, że w takich fajnych warunkach będą mogły się uczyć - mówił.

- Jestem pod wrażeniem, ponieważ w dzisiejszych czasach, szczególnie te szkoły, które nie są prowadzone przez samorządy, że się rozbudowują... Naprawdę wielkie ukłony i gratulacje dla całej społeczności, która przyczyniła się do komfortowych warunków nauki, edukacji, na miarę XXI wieku - mówił Mirosław Grzyb, zastępca dyrektora w mazowieckim Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce.

Po części oficjalnej uczniowie klas III - VIII zaprezentowali program artystyczny. Dobudowana część budynku szkoły wzbudziła wielką radość wśród społeczności szkolnej oraz mieszkańców Olszanki. Zainteresowani mieli możliwość zwiedzenia nowych pomieszczeń szkoły. Przygotowany został również poczęstunek, dzięki uprzejmości Restauracji "Gościniec pod Jesionem" oraz Andrzeja i Henryki Rucińskich. 

Podziękowania za pomoc, dobrą radę, wsparcie finansowe i doradztwo w trakcie realizacji inwestycji przekazano: Firmie  "Algeco" Polska na czele z Rafałem Kalinowskim za wykonanie rozbudowy budynku szkoły.

- Za nadzór nad rozbudową szkoły kierownikowi budowy Adamowi Śliwce. 

- Przedstawicielowi Pracowni  Projektowo - Architektonicznej "Enegram". 

- Burmistrzowi Wyszkowa Grzegorzowi Nowosielskiemu, który wsparł finansowo prace poprawciające estetykę i bezpieczeństwo na placu szkolnym. 

- Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wyszkowie, 

- KPPSP w Wyszkowie, 

- Przedstawicielowi Powiatowemu Inspektoratowi Nazdoru Budowlanego w Wyszkowie. 

- Staroście powiatu wyszkowksiego Jerzemu Żukowskiemu. 

- Radzie Rodziców SP w Olszance

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiGmina WyszkówSP w Olszancerozbudowa szkołyStowarzyszenie Społeczno - Oświatowe "Przyjazny Krąg"Olszanka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA