REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Oberek" w noworocznym nastroju

Kultura

23 stycznia odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek" z władzami miasta, podsumowujące rok pracy Zespołu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Spotkanie zainaugurował Jan Hryniewicz, członek Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek".

- To noworoczne spotkanie jest to nasza praktyka. Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" powstał w styczniu 2008 roku w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Zespół tworzą seniorzy z terenu gminy i powiatu wyszkowskiego. Kierownikiem artystycznym, choreografem jest Danuta Deptuła, kierownikiem muzycznym i szefem kapeli - Stanisław Kadłubowski. "Oberek" wielokrotnie występował w kraju i zagranicą, dwukrotnie na Litwie, w Chorwacji, udział wziął w dwudziestu konkursach. Zespół liczy 39 osób, łącznie z szefostwem 41 osób. Struktura naszego zespołu wygląda tak - grupa śpiewająco - tańcząca, dalej chórek oraz kapela. Od ubiegłego roku przybyło do zespołu sześć osób, młodych osób, czyli tak jak mówiliśmy, nasz zespół się "odmładza". Dzisiaj spotykamy się w nowym roku, aby przekazać informację z całego poprzedniego roku, co osiągnął nasz zespół, jakie sukcesy... - mówił.

O osiągnięciach zespołu w 2019 opowiedziała kierownik Danuta Deptuła.

 - W ubiegłym roku wystąpiliśmy 19 razy, dużo i niedużo, ale jeśli chodzi o liczbę występów, jak się porównuje inne zespoły to jest to dużo. Odnieśliśmy sukcesy, braliśmy udział w 20 konkursach i tak się szczęśliwie złożyło, że z żadnego nie wróciliśmy bez nagrody. Najczęściej były to pierwsze, drugie, albo trzecie miejsca. Byliśmy na trzech konkursach i w swojej kategorii - zespoły folklorystyczne, trzy razy udało nam się wrócić z pierwszą nagrodą. Myślę, że fajną sprawą, którą możemy też potraktować jako sukces, jest program, który został nagrany dla TVP3, taki troszkę mówiący o nas, o naszej pracy. Jest pokazana w nim nasza próba i później nasz występ w Loretto. To taki fajny dokument dla wszystkich, pamiątka. Cały czas w internecie można ten filmik znaleźć i obejrzeć i zobaczyć jaki jest nasz Zespół. Jesienią mieliśmy sesję zdjęciową w parku, która umieszczona jest w naszym folderze. Byliśmy również na Litwie. Dla Polaków, którzy tam mieszkają te spotkania są bardzo ważne i bardzo się z nich cieszyli - że mogli obejrzeć polski folklor. Chcielibyśmy pojechać tam po raz kolejny, mamy zaproszenie na czerwiec na Dni Folkloru. Jeśli są inne grupy w naszym powiecie, w naszej gminie, zainteresowane tym wyjazdem, a naprawdę warto tam pojechać, polecam uwadze.

Danuta Deptuła przedstawiła także plany zespołu na najbliżyszy rok.

- W tym roku chciałabym, żebyśmy zdrowi byli. Jak będziemy zdrowi, to będziemy mogli realizować nasze różne pomysły. Najbliższa rzecz, którą chcemy zrealizować to nowy program dotyczący piosenek i tańców z Puszczy Zielonej, czyli naszych sąsiadów zza Narwii. To będzie zupełnie nowy program z tańcami z piosenkami. Chciałabym, żeby było to bardziej widowisko teatralno - taneczno - wokalne i jak nam się uda to zrealizować, to będzie okazja pokazać coś nowego, gdzieś w Polsce - mówiła.

Życzenia członkom Zespołu przekazał wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał.

- Życzę spełnienia wszelkich marzeń, życzę wam bardzo dużo energii, w każdym dniu miesiąca tego roku, spokojnych, pogodnych dni, wzniosłych wrażeń, takich uczuć, żebyście przeżywali je podczas waszych koncertów. Trzymam moco kciuki odnośnie wydarzeń, kóre moglibyśmy razem w tym roku zrealizować - mówił.

Do życzeń dołączyła naczelink Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Edyta Wittich.

 - Chciałabym serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę z państwem. Jesteście niesamowicie pozytywną grupą, pełną energii i takiego zaraźliwego uśmiechu, za co serdecznie dziękuję i dziękuję bardzo za promocję Gminy Wyszków, a promujecie nas naprawdę pięknie. Życzę sobie takiej gminnej wspaniałej współpracy również w tym roku i  wszystkim życzę dużo zdrowia i enegrii - mówiła.

Podczas noworocznego spotknia członkowie Zespołu przekazali podziękowania i upominki na ręce choreograf Danuty Deptuły za 45 lat pracy artystycznej związanej z kulturą. Po części oficjalnej symboliczną lampką szampana wzniesiono toast za osiągnięcia Zespołu. Wieczór umilał występ kapeli ludowej działającej w strukturach ZPiT "Oberek". Wszystkim towarzyszyły szampańskie nastroje i nie obeszło się bez wspólnego odśpiewania utworów ludowych i biesiadnych.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówspotkanie noworoczneZespół Pieśni i Tańca "Oberek"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA