REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Choroba zrobiła z mojego życia piekło. Proszę, uwolnij mnie od bólu!"

Powiat

Apeluje 39-letnia pani Ewa Łagowska z Mostówki. Ceniona i lubiana nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zabrodziu zbiera pieniądze na operację endometriozy w Dortmundzie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Historia choroby Pani Ewy sięga wczesnej młodości:

- Ból wypełnia każdą część mojego ciała i nie daje o sobie zapomnieć już od 20 lat. Tyle już czasu cierpię z powodu endometriozy głęboko naciekającej IV stopnia - mówi pani Ewa. - Silne leki przeciwbólowe już nie wystarczają, radykalne środki, jak przedwczesne wywołanie menopauzy, też nie. Często ląduję na ostrym dyżurze, skręcając się z bólu. Nie wiem, jak długo jeszcze zdołam tak żyć...

Największy ból pani Ewa odczuwa w miednicy, biodrach i w brzuchu. Silne ataki bólowe trwają całe miesiące. Kiedy przychodzi atak, nawet zwykłe czynności, jak chodzenie czy ubierania się, są dla niej ogromnym wyzwaniem.

- Przeszłam już wszystkie możliwe etapy leczenia dostępne w Polsce, brałam leki hormonalne, ale nic nie pomogło. Nikt nie potrafi mi pomóc, a ja z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc cierpię ogromne katusze… To nie jest życie, tylko egzystencja… - mówi pani Ewa. - Endometrioza rozrasta się w moim organizmie. Mam już zaatakowaną macicę, jelita, odbytnicę. Ostatnio ból sięgnął już nawet nerek! Obecnie grozi mi wycięcie zarośniętych endometriozą jelit, co wiąże się z wyłonieniem stomii. Jest bardzo duże ryzyko wycięcia również odbytnicy z powodu guza endometrialnego. Nigdy nie podejrzewałam, że choroba, często lekceważona, jest w stanie nieść ze sobą tak dramatyczne konsekwencje...

Bez usunięcia guzów i powstałych przez tyle lat nacieków na narządach, pani Ewa jest narażona na rozrastanie się endometriozy na kolejne organy. 

- Endometrioza powoduje jeden z najsilniejszych bólów w schorzeniach medycznych. Wypełnia każdą część ciała. Niestety lekarze nie potrafią pomóc kobietom z tą chorobą. Bardzo często nie potrafią jej nawet rozpoznać! Sama tego doświadczyłam... Byłam przewożona z jednego szpitala do drugiego, gdy ból ciągle nie odchodził po całej nocy spędzonej na różnych badaniach oraz lekach i kroplówkach, które powinny ulżyć w bólu. Byłam odsyłana z ostrego dyżuru ginekologicznego do innego z bólami kości nie do opisania... - opowiada pani Ewa.

Choroba wpływa na jej życie w każdej jego dziedzinie.

- Przez głębokie nacieki na jelitach, mój organizm nie ma odporności, nie wchłaniają się potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy. W związku z tym bardzo często choruję. Jestem zmuszona regularnie przyjmować kroplówki wzmacniające. Dramat? Dla mnie to prawdziwy koszmar. To życie, w którym przez wiele lat był tylko ból, a żadnej nadziei… - mówi chora.

Jednak nadzieja wreszcie się pojawiła. Jedyną szansą dla pani Ewy jest operacja w Dortmundzie. Niestety, koszty leczenia są duże, a NFZ ich nie pokrywa. Pani Ewa ma szansę na życie bez bólu i pokonanie tej strasznej choroby, ale sama nie da rady. Dlatego zwracamy się w jej imieniu o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca.

- Bez operacji czeka mnie dalsze życie w bólu, którego nie jestem w stanie już znieść... Proszę, pomóż mi! - apeluje pani Ewa.

Na operację w Niemczech potrzeba ponad 46 tys. 800 zł. Zbiórka przyniosła do tej pory około 26 proc. tej kwoty. Pani Ewa jest podopieczną Fundacji siepomaga.pl Jeśli chcesz wesprzeć jej leczenie, kliknij TUTAJ

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Ewa ŁagowskazbiórkaoperacjaendometriozaMostówkasiepomaga.pl

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org