REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Bez Was ten świat nie byłby tak piękny...". VI Powiatowa Kolędnica

Powiat

Od kilku lat w Niegowskim Domu Pomocy Społecznej tradycją jest  wspólne kolędowanie osób z niepełnosprawnościami, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół.

Galeria zdjęć


REKLAMA

16 stycznia w magicznej scenerii kolędy i pastorałki prezentowały nie tylko zespoły placówek z powiatu wyszkowskiego ale także mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie czy uczniowie z Warszawskiego liceum im. Narcyzy Żmichowskiej. Szóstą Powiatową Kolędnicę osób z niepełnosprawnościami otworzyła dyrektor DPS w Niegowie, siostra Lidia Cecylia Lewandowska. Przypomniała historię kolędy, a także jej prawdziwe znaczenie.

Jak mówiła - „Dziś przypominamy sobie dzieje kolędy, by na nowo doświadczyć jej wyjątkowość, którą skuteczne usiłuje nam zabrać kultura masowa. Dlatego też jest nasze spotkanie, by na nowo odkryć jej piękno”. Wraz z siostrą dyrektor koncert otworzył wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał. Podkreślił integracyjny charakter wydarzenia i podziękował za ogrom pracy, który w przygotowanie podopiecznych do występu włożyli ich opiekunowie. List do organizatorów i uczestników wydarzenia skierował Wojewoda Mazowiecki - Konstanty Radziwiłł, który odczytała członek zarządu powiatu wyszkowskiego Teresa Czajkowska.

W przepiękny, świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadzili podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Wyszkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku i Gaju, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie i Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Koncert uwieńczył występ zespołu gospodarzy – Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Wszystkim występom towarzyszyły wzruszenia i ogrom emocji. Każdy z artystów otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Wśród gości byli przedstawiciele władz i jednostek powiatu wyszkowskiego, Gminy Zabrodzie, zaprzyjaźnionych szkół i sióstr z niegowskiego zgromadzenia.

Koncert podsumowała Teresa Czajkowska - „Kiedy Was słuchałam, nie pierwszy z resztą raz, pomyślałam sobie, że bez Was ten świat nie byłby tak piękny. W tym co robicie jesteście szczerzy i autentyczni, za co serdecznie Wam dziękuję”. Organizatorami wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej w Niegowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Niegowie oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiNiegówVI Powiatowa Kolędnica Osób z NiepełnosprawnościamiDPS w Niegowiewspólne kolędowanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Żeby jak najmniej płacić za honoraria..."
Niesamowite! Kilka telefonów w miesiącu, parę e-maili do znajomych i 2000 zł. na kocie??? Też bym tak chciała.... Czy nie lepiej te 30.000 zł. dać przedszkolom w Wyszkowie, one na pewno zorganizują super zajęcia i dla większej ilości dzieci. Niech gmina zacznie doceniać to co ma niż nabijać kasę znajomym!!!
Wyszkowianka
Sprzątanie rzadziej i drożej
Więcej łąk antysmogowych,a mniej koszenia.Mniej spalin z kosiarek, więcej pożytku dla owadów zapylających i mniej zanieczyszczonego powietrza. Po co te klomby z pelargoniami i begoniami, ktore przy takich suszach trzeba codziennie podlewać? Posadzić różne trawy, krzewy, które sa zielone i dobrze znoszą suszę. Odbetonowac miasto i wpuścić trochę dzikości w ten miejski beton. No i więcej drzew i to gdzie się tylko da...
M.
Dobry dentysta w Warszawie - kogo wybrać?
Miałem nieprzyjemną przygodę z utratą 4. Również korzystałem ze stomatologa w piasecznie z tym że z http://www.sdentalclinic.pl/. mega profesjonalne podejście i wyposażenie gabinetu.
Maciej Purzycki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org