REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Bez Was ten świat nie byłby tak piękny...". VI Powiatowa Kolędnica

Powiat

Od kilku lat w Niegowskim Domu Pomocy Społecznej tradycją jest  wspólne kolędowanie osób z niepełnosprawnościami, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół.

Galeria zdjęć


REKLAMA

16 stycznia w magicznej scenerii kolędy i pastorałki prezentowały nie tylko zespoły placówek z powiatu wyszkowskiego ale także mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie czy uczniowie z Warszawskiego liceum im. Narcyzy Żmichowskiej. Szóstą Powiatową Kolędnicę osób z niepełnosprawnościami otworzyła dyrektor DPS w Niegowie, siostra Lidia Cecylia Lewandowska. Przypomniała historię kolędy, a także jej prawdziwe znaczenie.

Jak mówiła - „Dziś przypominamy sobie dzieje kolędy, by na nowo doświadczyć jej wyjątkowość, którą skuteczne usiłuje nam zabrać kultura masowa. Dlatego też jest nasze spotkanie, by na nowo odkryć jej piękno”. Wraz z siostrą dyrektor koncert otworzył wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał. Podkreślił integracyjny charakter wydarzenia i podziękował za ogrom pracy, który w przygotowanie podopiecznych do występu włożyli ich opiekunowie. List do organizatorów i uczestników wydarzenia skierował Wojewoda Mazowiecki - Konstanty Radziwiłł, który odczytała członek zarządu powiatu wyszkowskiego Teresa Czajkowska.

W przepiękny, świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadzili podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Wyszkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku i Gaju, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie i Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie. Koncert uwieńczył występ zespołu gospodarzy – Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Wszystkim występom towarzyszyły wzruszenia i ogrom emocji. Każdy z artystów otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Wśród gości byli przedstawiciele władz i jednostek powiatu wyszkowskiego, Gminy Zabrodzie, zaprzyjaźnionych szkół i sióstr z niegowskiego zgromadzenia.

Koncert podsumowała Teresa Czajkowska - „Kiedy Was słuchałam, nie pierwszy z resztą raz, pomyślałam sobie, że bez Was ten świat nie byłby tak piękny. W tym co robicie jesteście szczerzy i autentyczni, za co serdecznie Wam dziękuję”. Organizatorami wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej w Niegowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Niegowie oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego.

Źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Powiat WyszkowskiNiegówVI Powiatowa Kolędnica Osób z NiepełnosprawnościamiDPS w Niegowiewspólne kolędowanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA