REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak pozbyć się plam po sokach?

Kącik Prasowy

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył sytuacji, gdy nowo kupiona koszula lub bluzka została poplamiona przez sok, który piliśmy. Często plamy podczas prania nie schodzą całkowicie i ubranie jest do wyrzucenia. Zastanawiamy się wtedy, jak usunąć plamy z soku. Wbrew pozorom nie jest to trudne i istnieje kilka sposobów, o których warto pamiętać w takiej kryzysowej dla naszego ubrania sytuacji. Oczywiście dużo zależy również od tego, z jakim sokiem mamy do czynienia, jednak nasz pomysły zdają egzamin w każdym przypadku.

REKLAMA

Użycie detergentu

Na pytanie "jak usunąć plamy z soku" najtrafniejszą odpowiedzią byłoby - szybko! Świeże plamy są stosunkowo proste do usunięcia. Gdy poplamimy swoje ubranie sokiem, ważne, by na samym początku usunąć jak największą ilość cieczy z materiału. Następnie należy przewrócić ubranie na lewą stronę i w miejscu naszej plamy przepłukać zimną wodą. Kolejnym krokiem jest ponowne przywrócenie ubrania na właściwą stronę, naniesienie na plamę jednego z dostępnym na rynku detergentów oraz wypranie w normalnej dla tego rodzaju ubrań temperaturze. Ten prosty zabieg jest bardzo skuteczny, jednak to, co najbardziej się liczy to czas. Im szybciej zajmiemy się niechcianą plamą, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się usunąć zabrudzenie już po pierwszym praniu. 

Co w przypadku gdy plama jest stara? 

Gdy plama przypomnimy sobie o naszej ulubionej bluzce, która posiada starą, zaschniętą już plamę po soku, jest jeszcze dla niej ratunek. Na początek powinniśmy stworzyć specjalny roztwór złożony z ciepłej wody, oraz jednej łyżki octu oraz płynu do mycia naczyń. W tym roztworze nasze ubranie powinno być moczone około 15 minut. Po tej kąpieli, materiał powinien zostać przepłukany w bieżącej wodzie oraz wyprany używając standardowych środków piorących. Innym, bardzo skutecznym sposobem jest natarcie miejsca plamy innym roztworem, złożonym z ciepłej wody oraz soku z cytryny. Po nałożeniu tego duetu, odczekaj 5 minut i wypierz nasze ubranie w pralce. Jeżeli okazuje się, że to połączenie nie jest skuteczne, możemy spróbować wycisnąć bezpośrednio na zabrudzenie sok ze świeżej cytryny i po kilku minutach przetrzeć plamę ścierką a następnie wyprać. Na rynku dostępne są też preparaty do usuwania plam, których bazą jest właśnie sok z cytryny jednak tego typu preparaty są jeszcze dodatkowo wzmocnione środkami chemicznymi. 

Co, jeśli poprzednie sposoby nie przynoszą efektu? Inne domowe sposoby na pozbycie się plamy po soku

Alternatywnym sposobem na usunięcie plamy po soku jest również użycie wody utlenionej, która powinna znaleźć się w każdej domowej apteczce. Woda utleniona powinna zostać naniesiona na plamę i pozostawiona tak przez około 30 minut. Następnie zabrudzone miejsce powinniśmy przetrzeć delikatnie wilgotną ścierką oraz spłukać ciepłą wodą. Gdy plama jeszcze widnieje, możemy powtarzać ten proces aż do skutku. 

Ten spis pomysłów na pozbycie się plam powinien być użyteczny w przypadku plamy po każdym soku. Oczywiście w przypadku tak niefortunnych kombinacji, jak plama z czerwonego soku na białej bluzce może utrudnić proces czyszczenia, jednak kilkukrotne powtórzenie procesu powinno uratować nasze ubranie. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na portalu www.Domowe-Sposoby.pl

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA