REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Długosiodło dla WOŚP

Powiat

W minioną niedzielę sztab WOŚP zorganizowany przy Centrum Kultury w Długosiodle po raz kolejny „zagrał” z całą Polską w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 75 wolontariuszy ze szkół w Długosiodle, Blochach i Starym Bosewie kwestowało na ulicach Długosiodła.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Środki zebrane w tym roku zapewnią najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. W trakcie kwesty udało się zebrać 17 tys. 128,90 zł. Impreza towarzysząca finałowi odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich szkół i przedszkola. Były popisy wokalne, taneczne, a nawet aktorskie. Koncert studia piosenki, działającego przy Centrum Kultury, przedłużył nieco świąteczny nastrój. Kolędy, piosenki świąteczne i noworoczne wykonały „Seniorinki”, Anna Chędoszko-Papis, Weronika Sędzińska i Maja Szyba przy akompaniamencie Zbigniewa Zdunka. W ten sposób artyści dorzucili „swoją cegiełkę” do WOŚP. Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa fantowa, która zapewniła każdemu, kto chciał wesprzeć WOŚP nagrodę, chociażby w formie „pocieszanki”.

O godzinie 18.00 rozpoczęła się licytacja wośpowych gadżetów - koszulek, budzika i poduszki. Były też kosze z „darami lasu” od Nadleśnictwa Wyszków, rzeźba Kazimierza Sikorskiego, kosz wędlin od Zakładów Mięsnych „Somianka”, karnety na zajęcia z piłki nożnej od szkółki piłkarskiej AMP GOOL. Najdrożej, za 550 zł. wylicytowano jednak złote serduszko od właścicieli kwiaciarni „Agnieszka” Agnieszki i Jerzego Michalaków. Z licytacji udało się zebrać 2 tys. 390 zł. Wylosowano też nagrody główne zabawy fantowej. Szczęściarze wygrali odkurzacz, ekspres do kawy, grill elektryczny i komplet garnków. W podziękowaniu za włączenie się w akcję, wolontariuszom, sponsorom i mieszkańcom sztab WOŚP zorganizował koncert zespołu Bedi, który wykonał m. in. swoje własne utwory „To co chciałbym ci dać”, „ Milion gwiazd” i „Jak zrozumieć cię mam”. Imprezie towarzyszyli także myśliwi z Koła Łowieckiego „BÓR”, serwujący kiełbaski z grilla po myśliwsku. Zebrali w tym roku 927,58 zł. 

Sztab 28 finału WOŚP serdecznie dziękuje wolontariuszom za udział w kweście. Dziękujemy również nauczycielom, urzędnikom, myśliwym oraz sponsorom (lista poniżej), którzy włączyli się w pomoc przy organizacji tegorocznego wydarzenia.

Lidia i Piotr Arasimowicz, Zakład Fryzjerski „Zuzanna” – Jolanta Drózd, Anna Gałązka, Pub Motocyklowy „Sokół 1000”, Emilia Gąsiorowska, Anna i Andrzej Bedeccy, PZU Adam Wołyniec, Piekarnia Adam Iciński, Artur Iciński, Sklep Andrzeja i Ewy Sępkowskich, Koło Łowieckie „Bór”, Agencja Ochrony „Wróbel”, Salon fryzjerski „Magda” Magda Dziadak, Teresa i Robert Ślubowscy, Katarzyna Zakrzewska, Urszula i Maciej Zalega, Sklep motoryzacyjny „Moto Centrum” Łukasz i Damian Brzostek, „Drobiazgowo” – Magda Nasiadko, Bar „U Maliny”, „Hard Beauty” – Katarzyna Mąka, Kazimierz Sikorski, Wulkanizacja Rafał Giziewicz, Nadleśnictwo Wyszków, Kwiaciarnia Ewa i Stanisław Borczon, Sklep „Topaz” Justyna Kowalczyk, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDICUS”, Joanna i Dariusz Bloch – „Sklep Dziupla”, Sklep Motoryzacyjny "Klakson", Zakłady Mięsne SOMIANKA – Andrzej Ruciński, Agnieszka i Jerzy Michalak

Źródło: Sztab WOŚP w Długosiodle

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Gmina DługosiodłoDługosiodło.28 finał WOŚPGCK w Długosiodle

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA