REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Calineczka" zagościła w Akademii Teatralnej Przedszkolaka "Pan Hilary"

Kultura

Akademię Teatralną Przedszkolaka "Pan Hilary" zainaugurował spektakl marionetkowy pt. "Calineczka" w wykonaniu Teatru Barnaby z Gdańska, którego głównym środkiem przekazu jest lalka teatralna, animowana przez aktora lalkarza. W tej roli wystąpił Marcin Marzec.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Z wielką przyjemnością, ale i też tremą witamy was wszystkich na pierwszym spotkaniu Akademii Teatralnej Przedszkolaka "Pan Hilary" - mówił Piotr Adler, założyciel Akademii Umiejętności "Pan Hilary". - Jest to cykl czterech przedstawień teatralnych, które obejrzymy do końca czerwca. Na tych spektaklach poznacie bardzo różne bajki, a oprócz tego, różne lalki, ponieważ spektakle, które będziemy tutaj w Wyszkowie dla was wystawiać będą spektaklami lalkowymi. Gwarantuję wam, że takiej "Calineczki" jak za chwilę zobaczycie, to na pewno nie widzieliście, ponieważ będzie to spektakl grany wyjątkowymi lalkami. Dziś poznacie marionetki sycylijskie. Jest to spektakl, w którym wiele będzie się działo i bardzo szybko będzie się działo - zapowiadał.

Pełen humoru spektakl rozbawił najmłodszych widzów, którzy z zaciekawieniem przyglądali się marionetkom - Śpiewającego Ropucha, Pani "Myszkówny", Pana "Kreta Berga", Elfa, Jaskółki i Chrabąszcza. Barwnie przedstawili oni historię Calineczki - maleńkiej dziewczynki, narodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. O spektaklu opowiedział  jeden z najlepszych lalkarzy w Polsce Marcin Marzec.

- Ten spektakl jest o poszukiwaniu drogi, o tym, co do czego tak naprawdę pasuje, co w życiu jest ważne. Ważna jest miłość, właściwe miejsce, ale nie tylko to. Są to takie uniwersalne rzeczy przekazane w tym spektaklu, bo oprócz tego, że dzieci rozumieją swoje, to tak troszeczkę skierowane jest w stronę rodziców. Na dzieci czyhają różne zagrożenia gdzieś w świecie, bo niestety nie da się tego uniknąć, i ten spektakl troszeczkę o tym jest. Na szczęście to się wszystko dobrze kończy i Calineczka odnajduje swoje miejsce. Podprogowo przekaz jest taki, że dzieci muszą uważać na siebie w dzisiejszych czasach - mówił aktor.

Po spektaklu dzieci miały możliwość obejrzenia marionetek, które zostały wykonane z papieru, kartonu, sznurka  i sprężynek, pomalowane kolorowymi farbami. Spektakl przygotowany został w reżyserii Tomasza Man, o oprawę muzyczną zadbał Tomasz Lewandowski, scenografię przygotowała Aneta Piekarska - Man.

Kolejne spotkanie Akademii Teatralnej Przedszkolaka "Pan Hilary" planowane jest na początku marca. Dzieci obejrzą wówczas spektakl Teatru Igraszka pt. "Podróż za horyzont" - baśń o dziewczynce o imieniu Dorotka, która wyruszyła w świat i poznawała przeróżne kolory. Już dziś zapraszamy. Bliższe informacje: tel. 531-931-200 oraz mailowo panhilary@op.pl 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówmarionetkispektaklBiblioteka Miejska w WyszkowieAU "Pan Hilary"Akademia Teatralna Przedszkolaka "Pan Hilary"Teatr Barnaby z Gdańska"Marcin MarzecCalineczka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
Ten koronawirus to jedna wielka ściema.
Marek
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
na tvp info już trąbią że jest lek na tego"wirusa". Ciekawe. Najpierw zrobili chaos ,paraliż kraju. Mandaty wystawiali za brak maseczki. A teraz łaskawcy mają lek ?hmmm....na co to jest lek ?na grypę ?
Marcelino
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA