REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Calineczka" zagościła w Akademii Teatralnej Przedszkolaka "Pan Hilary"

Kultura

Akademię Teatralną Przedszkolaka "Pan Hilary" zainaugurował spektakl marionetkowy pt. "Calineczka" w wykonaniu Teatru Barnaby z Gdańska, którego głównym środkiem przekazu jest lalka teatralna, animowana przez aktora lalkarza. W tej roli wystąpił Marcin Marzec.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Z wielką przyjemnością, ale i też tremą witamy was wszystkich na pierwszym spotkaniu Akademii Teatralnej Przedszkolaka "Pan Hilary" - mówił Piotr Adler, założyciel Akademii Umiejętności "Pan Hilary". - Jest to cykl czterech przedstawień teatralnych, które obejrzymy do końca czerwca. Na tych spektaklach poznacie bardzo różne bajki, a oprócz tego, różne lalki, ponieważ spektakle, które będziemy tutaj w Wyszkowie dla was wystawiać będą spektaklami lalkowymi. Gwarantuję wam, że takiej "Calineczki" jak za chwilę zobaczycie, to na pewno nie widzieliście, ponieważ będzie to spektakl grany wyjątkowymi lalkami. Dziś poznacie marionetki sycylijskie. Jest to spektakl, w którym wiele będzie się działo i bardzo szybko będzie się działo - zapowiadał.

Pełen humoru spektakl rozbawił najmłodszych widzów, którzy z zaciekawieniem przyglądali się marionetkom - Śpiewającego Ropucha, Pani "Myszkówny", Pana "Kreta Berga", Elfa, Jaskółki i Chrabąszcza. Barwnie przedstawili oni historię Calineczki - maleńkiej dziewczynki, narodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. O spektaklu opowiedział  jeden z najlepszych lalkarzy w Polsce Marcin Marzec.

- Ten spektakl jest o poszukiwaniu drogi, o tym, co do czego tak naprawdę pasuje, co w życiu jest ważne. Ważna jest miłość, właściwe miejsce, ale nie tylko to. Są to takie uniwersalne rzeczy przekazane w tym spektaklu, bo oprócz tego, że dzieci rozumieją swoje, to tak troszeczkę skierowane jest w stronę rodziców. Na dzieci czyhają różne zagrożenia gdzieś w świecie, bo niestety nie da się tego uniknąć, i ten spektakl troszeczkę o tym jest. Na szczęście to się wszystko dobrze kończy i Calineczka odnajduje swoje miejsce. Podprogowo przekaz jest taki, że dzieci muszą uważać na siebie w dzisiejszych czasach - mówił aktor.

Po spektaklu dzieci miały możliwość obejrzenia marionetek, które zostały wykonane z papieru, kartonu, sznurka  i sprężynek, pomalowane kolorowymi farbami. Spektakl przygotowany został w reżyserii Tomasza Man, o oprawę muzyczną zadbał Tomasz Lewandowski, scenografię przygotowała Aneta Piekarska - Man.

Kolejne spotkanie Akademii Teatralnej Przedszkolaka "Pan Hilary" planowane jest na początku marca. Dzieci obejrzą wówczas spektakl Teatru Igraszka pt. "Podróż za horyzont" - baśń o dziewczynce o imieniu Dorotka, która wyruszyła w świat i poznawała przeróżne kolory. Już dziś zapraszamy. Bliższe informacje: tel. 531-931-200 oraz mailowo panhilary@op.pl 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówmarionetkispektaklBiblioteka Miejska w WyszkowieAU "Pan Hilary"Akademia Teatralna Przedszkolaka "Pan Hilary"Teatr Barnaby z Gdańska"Marcin MarzecCalineczka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

DŻEM w Wyszkowie! Wygraj bilety na koncert
Jak to jest... Niby naród Katolicki, a w Wielkim Poście koncerty robią.... Tragedia
Mic
O kolei w Wyszkowie - zapraszamy na spotkanie
Mam tę książkę. Naprawdę w prosty sposób można ożywić linię kolejową 29. Przede wszystkim bezpośrednie połączenia do Warszawy.. Szumnie zapowiada się również przedłużenie linii 29 do Giżycka i potencjalnie można rozważyć dobudowę drugiego toru do Wyszkowa co umożliwiłoby lepsze prowadzenie ruchu. Przez nasze miasto przebiega jednotorowa lecz niebawem może się okazać istotną nitka łącząca Mazury i Stolicę.
Monter
Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.
Lolek
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org