REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Śpiewali i grali Mu" na medal!

Kultura

Zespół Wokalno–Instrumentalny Społecznego Ogniska Muzycznego w Wyszkowie pod dyrekcją Stanisława Kadłubowskiego zdobył pierwsze miejsce w XX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i Grajmy Mu..." w Pruszkowie. Konkurencja była naprawdę duża i na bardzo wysokim poziomie.

REKLAMA

Przegląd organizował Miejski Ośrodek Kultury "Kamyk" w Pruszkowie.

- Kiedy przychodzą chłodniejsze dni, w polskich domach od wieków rozbrzmiewają najpiękniejsze kolędy i pastorałki, współtworząc tym samym niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnując ten zwyczaj "Kamyk" od dwudziestu lat organizuje Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i Grajmy Mu..." - mówią organizatorzy. 

Artyści byli ocenani w trzech kategoriach: soliści, chóry i zespoły, z podziałem na grupy wiekowe. Laureaci tegorocznej edycji wystąpili w uroczystym koncercie 12 stycznia. Prezydent Paweł Makuch wraz z dyrektor MOK Ewą Sową ciepłym słowem winszowali artystom talentu i szacunku do tradycji, po czym wręczyli pamiątkowe puchary. Widownia była wypełniona po brzegi, a każdy utwór przynosił nowe doznania i burzę oklasków. 

Zespół Wokalno–Instrumentalny Społecznego Ogniska Muzycznego w Wyszkowie pod dyrekcją Stanisława Kadłubowskiego zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Zespoły 10-18 lat". Zespół instrumentalno-wokalny wystąpił w składzie: Marysia Topolewska, Paulina Strzemieczna, Daniel Banasiak, Julia Banasiak, Wiktoria Przybysz, Dawid Zwoliński, Karolina Zwolińska, Łucja Zwolińska, Zofia Babis, Barbara Kwaśny, Karolina Tarnażewska, Jakub Chmielewski. Gratulujemy i zapraszamy do wysłuchania fragmentu wykonania z archiwum MOK "Kamyk" w Pruszkowie.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Przez Turzyn BMW w rozsypce
to je bmwuuu to musi takie byc
xxx
Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
Zagubiony
Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Wtorek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominiki, Dominika, Protazego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA