REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Aktywność fizyczna u małych dzieci

Kącik Prasowy

Zajęcia siedzące, takie jak oglądanie telewizji czy wielogodzinne granie w gry komputerowe oraz restrykcyjne poruszanie się w wózkach, są szkodliwe dla rozwoju dziecka. Te czynności nie są czynnościami fizycznymi. Zdecydowanie nie obejmują one aktywności fizycznych dla dorosłych, takich jak ćwiczenia lub chodzenie na siłownię. Dla małych dzieci aktywność fizyczna oznacza możliwość poruszania się i zabawy z innymi dziećmi. Dzieci są zazwyczaj bardziej aktywne, kiedy przebywają na zewnątrz, a nie w domu. Chociaż wydają się one angażować w różne aktywności fizyczne również wewnątrz pomieszczeń, są to głównie zajęcia o dużej intensywności światła.

REKLAMA

Dlaczego muszą być aktywne?

To właśnie we wczesnym dzieciństwie dzieci są bardziej skłonne do podejmowania nowych zajęć. Aktywność fizyczna promuje zdrowy wzrost i rozwój. Pomaga budować zdrowszy skład ciała, mocniejsze kości i mięśnie. Poprawia również wydolność sercowo-naczyniową dziecka. Aktywność fizyczna pomaga w rozwoju lepszych umiejętności ruchowych, koncentracji i myślenia. Aktywność fizyczna powinna być zintegrowana z życiem małych dzieci, aby stworzyć podstawę ruchu i aktywności, która będzie im towarzyszyła przez resztę życia.

Dzieci, które w dzieciństwie wykazują wyższy poziom aktywności fizycznej, będą prawdopodobnie bardziej aktywne nawet po osiągnięciu dojrzałości. Jest to ważne dla lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Aktywność fizyczna od najmłodszych lat przynosi różne korzyści, które wykraczają daleko poza rozwój fizyczny.

Dziecko może rozwijać się fizycznie, psychicznie, społecznie i emocjonalnie, biorąc udział w zajęciach fizycznych. Coraz częstsze korzystanie z technologii oraz sal lekcyjnych i świetlic, koncentrujących się raczej na aktywności umysłowej niż fizycznej, doprowadziło do ograniczenia ruchu i aktywności fizycznej dzieci. Przedszkole lub żłobek, które dają trochę czasu na aktywność fizyczną, również przyniosłyby korzyści dziecku. Zwiększony ruch i aktywność fizyczna tworzą zdrowe nawyki i przynoszą dziecku liczne korzyści. Pomaga to zwiększyć pewność siebie, poczucie własnej wartości, a także rozwijać zdrowsze umiejętności społeczne, poznawcze i emocjonalne. Pomaga również w budowaniu siły, pewności siebie, koncentracji i koordynacji od najmłodszych lat.

Brak aktywności fizycznej we wczesnym dzieciństwie

Brak aktywności fizycznej we wczesnym dzieciństwie może spowodować wiele problemów zdrowotnych. Kilka z takich problemów to nadmiar tkanki tłuszczowej, przyrost masy ciała, wysokie ciśnienie krwi, zły cholesterol, choroby układu krążenia i problemy zdrowotne kości. Korzyści zdrowotne wynikające z aktywności fizycznej przeważają nad negatywnymi. Dzieci, które biorą udział w zajęciach fizycznych, mają mniej przewlekłych problemów zdrowotnych. Są mniej podatne na choroby. Mają znacznie zmniejszone ryzyko wystąpienia różnych chorób, w tym chorób serca, cukrzycy, otyłości, depresji i chorób psychicznych.

Jeśli więc Twoje dziecko nie bierze obecnie udziału w żadnej aktywności fizycznej, powinieneś upewnić się, że zacznie. Pomogłoby im to prowadzić lepsze życie teraz i w przyszłości.

Wybór rodzaju aktywności zależy tylko od ciebie i twojego dziecka. Może zdecydujecie się na jakąś pływalnię, może na tenis w Pruszkowie, a może na coś jeszcze innego? Ta decyzja nie jest istotna. Najważniejszą decyzją jest ta, żeby zacząć.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA