REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Srebrne Tarcze dla "Norwida" i "Kochanowskiego"

Nauka

Dwie wyszkowskie szkoły średnie mogą poszczycić się dobrą pozycją w najnowszym ogólnopolskim rankingu liceów i techników miesięcznika "Perspektywy".

REKLAMA

W XXII edycji renomowanego rankingu "Perspektyw" I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida uplasowało się na 368. miejscu w kraju i 80. miejscu w województwie mazowieckim.
Tak jak w poprzednim roku zajmuje 1. miejsce wśród liceów z terenu Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie. W ubiegłorocznym rankingu "Norwid" zajmował 328. miejsce w kraju i 76. w województwie mazowieckim. Szkoła kolejny raz została wyróżniona tzw. "Srebrną Tarczą".

Podobnym mianem może poszczycić się Technikum w Zespole Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie. W swojej kategorii zajęło ono 178. miejsce w kraju, co oznacza spory awans z 258. miejsca w uniegłorocznym rankingu. Wśród techników w województwie mazowieckim ZS nr 3 zajmuje 28. lokatę (przed rokiem 33.).

Przy tworzeniu rankingu kapituła bierze pod uwagę wyniki matur oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, w przypadku techników - także wyniki egzaminu zawodowego. 

Obydwu szkołom gratulujemy!

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


rankingPerspektywyszkołaI LO WyszkówZespół Szkół nr 3 WyszkówWyszkówranking Perspektywliceumtechnikum

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
"Idźmy zagłosować"
Już ten "Niemiec" przypilnuje, żebyśmy się zanadto nie rozwinęli. A co do socjalistycznych rozwiązań - oczywiście, są szkodliwe. Ale lepszy socjalizm patriotyczny, niż lewacko-niemiecki.
Owszem
"Idźmy zagłosować"
Zobaczylibyście jak Niemiec pracuje, też byście tak chcieli. I takie same pieniądze brać. Do dobrobytu dochodzi się pracą i myśleniem, a nie rozdawnictwem i wymachiwaniem dziadkową szabelką, bo coś kiedyś. :)
O czym tu debatować
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA