REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyjątkowe spotkanie Trzech Króli w Zabrodziu!

Powiat

6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, ulicami gminy Zabrodzie po raz drugi przeszedł Gwiaździsty Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy wyruszyli w barwnych korowodach z parafii w Kicinach, Mostówce i Niegowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po drodze przemarszu do orszaków dołączali kolejni kolędnicy. Każdy pochód do stajenki prowadził jeden król, by potem wszystkie orszaki spotkały się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu. W siedzibie szkoły odbyło się też piąte, jubileuszowe Rodzinne Kolędowanie zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie. W kolędowaniu wzięły udział  całe rodziny, grupy przyjaciół a także siostry zakonne wraz z mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej w Niegowie i Gaju. Swoją twórczość zaprezentowały też Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu i "Gajowianki" z Gaju. Ilość uczestników po raz kolejny przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. 

- Mam nadzieję, że Orszak Trzech Króli i spotkanie w naszej szkole stanie się w gminie Zabrodzie tradycją - mówiła do zebranych Alina Gotowiec, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.

Na kolejną edycję orszaku w przyszłym roku zaprosił pomysłodawca, ksiądz Janusz Grygier. Orszak zorganizowali wspólnie: Parafie w Kicinach, Mostówce i Niegowie, Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie, Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu. Na wszystkich kolędników czekał słodki poczęstunek przygotowany dzięki mieszkańcom i sponsorom. O bezpieczeństwo uczestników po raz kolejny zadbali strażacy z OSP w Zabrodziu i Słopsku oraz zabrodzcy policjanci.

Organizatorzy

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Orszak Trzech Króligmina Zabrodzie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jechał slalomem i wyprzedzał na przejściu dla pieszych
No właśnie z powołania menda społeczna.....
S B 125...
"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA