REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyjątkowe spotkanie Trzech Króli w Zabrodziu!

Powiat

6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, ulicami gminy Zabrodzie po raz drugi przeszedł Gwiaździsty Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy wyruszyli w barwnych korowodach z parafii w Kicinach, Mostówce i Niegowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po drodze przemarszu do orszaków dołączali kolejni kolędnicy. Każdy pochód do stajenki prowadził jeden król, by potem wszystkie orszaki spotkały się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu. W siedzibie szkoły odbyło się też piąte, jubileuszowe Rodzinne Kolędowanie zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie. W kolędowaniu wzięły udział  całe rodziny, grupy przyjaciół a także siostry zakonne wraz z mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej w Niegowie i Gaju. Swoją twórczość zaprezentowały też Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu i "Gajowianki" z Gaju. Ilość uczestników po raz kolejny przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. 

- Mam nadzieję, że Orszak Trzech Króli i spotkanie w naszej szkole stanie się w gminie Zabrodzie tradycją - mówiła do zebranych Alina Gotowiec, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.

Na kolejną edycję orszaku w przyszłym roku zaprosił pomysłodawca, ksiądz Janusz Grygier. Orszak zorganizowali wspólnie: Parafie w Kicinach, Mostówce i Niegowie, Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie, Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu. Na wszystkich kolędników czekał słodki poczęstunek przygotowany dzięki mieszkańcom i sponsorom. O bezpieczeństwo uczestników po raz kolejny zadbali strażacy z OSP w Zabrodziu i Słopsku oraz zabrodzcy policjanci.

Organizatorzy

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Orszak Trzech Króligmina Zabrodzie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org