REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Doświadczenie zawodowe i rozwój osobisty

Nauka

Uroczystość podsumowująca staże zagraniczne uczniów w ramach projektu Erasmus+ "Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności" odbyła się w CEZiU "Kopernik". Prowadziły ją uczestniczki staży Natalia Kowalczyk i Olga Kaczmarczyk. Gościem był wicestarosta Leszek Marszał.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Grupa aż 64 uczniów odbyła staże zagraniczne w 4 krajach: Bułgarii, Włoszech, Irlandii i Hiszpanii. Projekt praktyk zagranicznych realizowali uczniowie ze wszystkich kierunków technicznych w CEZiU "Kopernik". Młodzież zdobywała doświadczenie zawodowe na europejskim rynku pracy i kształciła swoje umiejętności w różnych obszarach. 

Na początku spotkania Dyrektor CEZiU "Kopernik" Pani Grażyna Kalinowska powitała wszystkich zebranych i podsumowała realizację projektu. W przemówieniu krótko przybliżyła zdobyte doświadczenie z odbytych staży zagranicznych. Następnie uczniowie zaprezentowali prezentacje i zdali krótkie relacje z odbytych praktyk. Para uczestników z każdego z czterech staży zagranicznych przedstawiła program pobytu, doświadczenia z praktyk zawodowych, opowiedziała o wykonywanych zadaniach, nabytych umiejętnościach. Uczniowie po przedstawieniu relacji z praktyk zadawali pytania na temat: Bułgarii, Włoch, Irlandii i Hiszpanii. Wszyscy obecni na spotkaniu mogli zatem sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów, w których młodzież odbywała staże.

Głos zabrał również jeden z opiekunów staży zagranicznych Małgorzata Dziekciowska, która podsumowała pracę opiekunów grup i podkreśliła dużą rolę staży zagranicznych nie tylko w zdobyciu doświadczenia zawodowego, a także w rozwoju osobowym uczniów. Prowadzące uroczystość uczennice podzieliły się również przemyśleniami uczestników staży, które pojawiły się po opracowaniu ankiet ewaluacyjnych. Stwierdzili, że odnoszą wiele korzyści z zagranicznych praktyk i chętnie wezmą udział w kolejnym projekcie.

Uczniowie podziękowali Starostwu Powiatu Wyszkowskiego, dyrekcji szkoły i opiekunom z realizację staży. Wicestarosta Leszek Marszał również stwierdził, że staże zagraniczne przynoszą wiele korzyści uczniom, nie tylko w zakresie umiejętności zawodowych. Uroczystość zakończyła się wręczeniem wszystkim uczestnikom biorącym udział w projekcie Erasmus+ certyfikatów potwierdzających ukończenie stażu zagranicznego.

Źródło: CEZiU "Kopernik"

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


CEZiU KOpernikErasmusstażWyszkówpowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
"Idźmy zagłosować"
Już ten "Niemiec" przypilnuje, żebyśmy się zanadto nie rozwinęli. A co do socjalistycznych rozwiązań - oczywiście, są szkodliwe. Ale lepszy socjalizm patriotyczny, niż lewacko-niemiecki.
Owszem
"Idźmy zagłosować"
Zobaczylibyście jak Niemiec pracuje, też byście tak chcieli. I takie same pieniądze brać. Do dobrobytu dochodzi się pracą i myśleniem, a nie rozdawnictwem i wymachiwaniem dziadkową szabelką, bo coś kiedyś. :)
O czym tu debatować
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA