REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Prezent na święta i nie tylko? Mam już coś na oku…!

Kącik Prasowy

Grudzień to specyficzny miesiąc. Najkrótsze dnie i najdłuższe noce, do tego dokuczliwe zimno – a z drugiej strony perspektywa zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, czasu radości i odpoczynku. Zwykle, wraz z rodziną i przyjaciółmi obdarowujemy się wtedy prezentami. Jednak wybór dobrego, trafionego podarunku dla bliskiej osoby nierzadko okazuje się nie lada wyzwaniem…

REKLAMA

Na świąteczne upominki wydajemy coraz więcej

Obdarowywanie innych jest przyjemniejsze, niż bycie obdarowanym – głosi stare porzekadło. I rzeczywiście trudno się z nim nie zgodzić! Jednak przyznać również trzeba, że sam proces wyboru odpowiedniego, idealnego upominku dla bliskiej nam osoby (a tym bardziej kilku osób) może nieraz przyprawić o niemały ból głowy. Z jednej strony chcemy trafić w gust obdarowywanego, z drugiej wolelibyśmy uniknąć powtórzenia się czy też kupienia czegoś, co ten ktoś już posiada. Warty odnotowania jest fakt, że z roku na rok na prezenty wydajemy coraz więcej. Wachlarz finansowy jest jednak bardzo szeroki - wg szacunków, wartość statystycznego podarku waha się od 100 do nawet 2000 złotych. Przedświątecznym zakupom sprzyjają też popularne od kilku lat akcje, takie jak „Black Friday” czy „Cyber Monday”. Na wybór idealnego upominku zwykle mamy więc około 4 tygodni czasu – ale czasami okazuje się, że nawet tyle to zbyt krótko. Wtedy niezdecydowani lub spóźnialscy często nie mają już wyjścia i kładą pod choinką „sprawdzone” prezenty, czyli na przykład…

https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Skarpetki… Znowu?

No właśnie. Ileż to razy dostaliśmy w prezencie tę konkretną część garderoby albo – inny równie częsty przykład prezentu „uniwersalnego” – dezodorant? Nietrafiony upominek to oczywiście żaden koniec świata, ale przyznajmy szczerze – pozostawia pewien niedosyt. Tymczasem, właściwie ile osób, tyle charakterów i tyle różnych wizji wymarzonego prezentu. Niekiedy więc naprawdę trudno trafić w gust bliskiej osoby. Podejmujemy jednak pewne próby: wśród często kupowanych upominków znaleźć można m.in.: książki, płyty CD, gry komputerowe lub planszowe, mniejsze bądź większe sprzęty wyposażenia domowego, a także bony na zakupy albo skorzystanie z różnego rodzaju usług. Niektórzy wybierają również zagraniczne wycieczki lub bilety na koncerty, wydarzenia sportowe, sztuki teatralne, czy też po prostu seanse filmowe w kinie. I choć wiele tych pomysłów jest ciekawych i potrafi sprawić radość najbliższym, czasem trudno oprzeć się wrażeniu, że są to prezenty, którymi ktoś nacieszy się tylko przez krótki czas.

Prezent inny niż wszystkie!

W dzisiejszych czasach tak łatwo skupić się na tym, co materialne, błyszczące, efektowne, markowe… A gdyby tak rozejrzeć się za zupełnie innym rodzajem prezentu? Bo przecież niekoniecznie musi to być jakaś rzecz, fizyczny przedmiot. Może bliską nam osobę ucieszy coś niematerialnego, a przy tym znacznie cenniejszego? Co na przykład, gdyby świąteczny podarunek był prawdziwą inwestycją w zdrowie? Zamiast kupować kolejną parę skarpetek albo kolejny zestaw kosmetyków, Żonę, Męża, Rodziców, Dziadków czy Rodzeństwo możemy obdarować np. voucherem na badanie kwalifikacyjne i zabieg laserowej korekcji wzroku. Tego typu bony ma w swojej ofercie Specjalistyczne Centrum Korekcji Wzroku – Vidium Medica, z oddziałami w Krakowie i w Warszawie. Koszt badania kwalifikacyjnego to 145 złotych, ceny zabiegów zaczynają się od 1600 złotych i są różne w zależności od wybranej metody. Voucher, który stanie się naszym podarunkiem dla bliskiej osoby, może być dowolnej wartości – od 50 zł wzwyż. Warto pamiętać, że nie każdy, komu przydałby się zabieg laserowej korekcji, ma na tyle samozaparcia, by zrobić pierwszy krok w celu wyleczenia swojej wady wzroku. Kto wie, może właśnie taki prezent zmobilizuje go do lepszego zadbania o swoje zdrowie?

Szybko, bezboleśnie i skutecznie

Laserowa korekcja wzroku cieszy się dziś ogromną popularnością na całym świecie. Również w Polsce, szczególnie w ostatnich latach, obserwuje się duży wzrost zainteresowania leczeniem wad wzroku tą metodą. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób zmagających się z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, starczowzrocznością i astygmatyzmem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (które sprawia, że jest on zupełnie bezbolesny), trwa wyjątkowo krótko (od kilku do kilkunastu minut), a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii (m.in.: lasera excimerowego i femtosekundowego) cechuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jego efekty pozwalają przywrócić prawidłową ostrość widzenia – i to bez konieczności używania okularów korekcyjnych albo soczewek kontaktowych, co znacznie poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Zabieg można wykonać w ramach chirurgii jednego dnia – tylko tyle bowiem potrzebujemy na przybycie do kliniki, przygotowanie, przeprowadzenie go i odpoczynek po wykonaniu procedury; potem można już wrócić do domu. Po krótkiej rekonwalescencji pacjent widzi niemalże jak nowonarodzony! Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Może warto rozważyć postawienie na właśnie taki prezent – zamiast kupować coś innego, zupełnie bez przekonania? Inwestycja w zdrowie naszych bliskich to najlepiej wydane pieniądze – a efekty takiego podarunku nie znikną po miesiącu, tylko pozostaną z obdarowanym na długie, długie lata.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jechał slalomem i wyprzedzał na przejściu dla pieszych
No właśnie z powołania menda społeczna.....
S B 125...
"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA