REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W świątecznym nastroju z Młodzieżową Orkiestrą Dętą (video)

Kultura

Tradycją już stały się świąteczne koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. Tegoroczny odbył się 15 grudnia z udziałem licznie przybyłych rodziców i gości - sympatyków oraz przyjaciół Orkiestry. Ten koncert to muzyczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i forma podziękowania za współpracę i wsparcie dla Orkiestry przez cały miniony rok.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego zaprezentowała repertuar filmowy oraz świąteczny. Publiczność znakomicie się bawiła przy utworach rozrywkowych m.in. "In the moon", "I will followa him", czy muzyce z filmu "Uwierz w ducha". Wśród utworów świątecznych znalazły się tradycyjne polskie kolędy "Wśród nocnej ciszy", czy "Gdy się Chrystus rodzi", ale także znane i lubiane "Last Christmas". Koncert był okazją do podziękowania członkom Orkiestry, którzy mimo studiów, pracy, matury znajdują w swoim życiu czas i miejsce na granie. Pamiątkowe statuetki otrzymali: klarnecistka Anita Wyrzykowska, saksofoniści altowi Kamila Kozon, Tomasz Słowicki, puzoniści Adam Wieczorek i Piotr Kuchta, perkusista Dawid Marszał. 

- To nie jest pożegnanie, ale serdeczne podziękowanie - mówiła prowadząca koncert.

Poza muzykami z wieloletnim stażem, tego wieczoru zaprezentowali się także debiutanci, którzy swoją przygodę z muzyką rozpoczęli zaledwie kilka miesięcy temu. Kolędę "Lulajże Jezuniu" zagrali Nikodem Kuchta (klarnet) i Karol Zaleski (trąbka). Nikodema przygotował Maciej Hausenplas, a Karola - Arkadiusz Denkiewcz. "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Gdy śliczna panna" na flecie zagrała Alicja Czechowska z towarzyszeniem p. Dagmary Tondery. 

Wśród gości koncertu byli burmistrz Grzegorz Nowosielski i przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Waldemar Sobczak, którzy złożyli obecnym świąteczne życzenia. Księża reprezentujący wszystkie wyszkowskie parafie poświęcili opłatek i błogosławili zebranym. Uczestnicy koncertu przełamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Pokłosie żałosnych przewozów Kolei Mazowieckich jednak cały czas daje się we znaki.
SG
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Chyba z 450 to prędzej. Skoro ma być 270 mieszkań, a w każdym gospodarstwie dwa auta...
Ckaj
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Wyobraźmy sobie dodatkowe 150 samochodów wyjeżdżających jednocześnie rano do pracy, którzy chcą wyjechać przy przejeździe na pułtuskiej... Od strony ronda na kosciuszki też się korkuje.
Jakc
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org