AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W świątecznym nastroju z Młodzieżową Orkiestrą Dętą (video)

Kultura

Tradycją już stały się świąteczne koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. Tegoroczny odbył się 15 grudnia z udziałem licznie przybyłych rodziców i gości - sympatyków oraz przyjaciół Orkiestry. Ten koncert to muzyczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i forma podziękowania za współpracę i wsparcie dla Orkiestry przez cały miniony rok.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Józefa Bieganowskiego zaprezentowała repertuar filmowy oraz świąteczny. Publiczność znakomicie się bawiła przy utworach rozrywkowych m.in. "In the moon", "I will followa him", czy muzyce z filmu "Uwierz w ducha". Wśród utworów świątecznych znalazły się tradycyjne polskie kolędy "Wśród nocnej ciszy", czy "Gdy się Chrystus rodzi", ale także znane i lubiane "Last Christmas". Koncert był okazją do podziękowania członkom Orkiestry, którzy mimo studiów, pracy, matury znajdują w swoim życiu czas i miejsce na granie. Pamiątkowe statuetki otrzymali: klarnecistka Anita Wyrzykowska, saksofoniści altowi Kamila Kozon, Tomasz Słowicki, puzoniści Adam Wieczorek i Piotr Kuchta, perkusista Dawid Marszał. 

- To nie jest pożegnanie, ale serdeczne podziękowanie - mówiła prowadząca koncert.

Poza muzykami z wieloletnim stażem, tego wieczoru zaprezentowali się także debiutanci, którzy swoją przygodę z muzyką rozpoczęli zaledwie kilka miesięcy temu. Kolędę "Lulajże Jezuniu" zagrali Nikodem Kuchta (klarnet) i Karol Zaleski (trąbka). Nikodema przygotował Maciej Hausenplas, a Karola - Arkadiusz Denkiewcz. "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Gdy śliczna panna" na flecie zagrała Alicja Czechowska z towarzyszeniem p. Dagmary Tondery. 

Wśród gości koncertu byli burmistrz Grzegorz Nowosielski i przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego Waldemar Sobczak, którzy złożyli obecnym świąteczne życzenia. Księża reprezentujący wszystkie wyszkowskie parafie poświęcili opłatek i błogosławili zebranym. Uczestnicy koncertu przełamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA