REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Centralna ładniejsza i bezpieczniejsza

Miasto

Nowy wizerunek zyskała ulica Centralna na odcinku od ulicy Geodetów do Sikorskiego w Wyszkowie dzięki wartej ponad 5 mln zł przebudowie. Nowa nawierzchnia, chodniki i ciągi rowerowe, parkingi, oświetlenie i zieleń poprawiły estetykę ale też podniosły poziom bezpieczeństwa. Blisko połowę kosztów przebudowy gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Było to jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych tego roku.

- Inwestycja znacząco przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa ruchu samochodów i pieszych. Całkowicie wymieniona została zdegradowana nawierzchnia jezdni, powstały nowe ciągi piesze i rowerowe, oznakowanie poziome i pionowe, parkingi oraz sieć kanalizacji deszczowej. Stara linia oświetlenia ulicznego została zastąpiona nową z oprawami w technologii LED. Dołożono wszelkich starań, aby inwestycja jak najmniej ingerowała w istniejący drzewostan. Z przewidzianych w projekcie do wycinki 88 sztuk drzew udało się pozostawić 66 sztuk. W trakcie realizacji zadania na bieżąco zakładano trawniki, co pozwoliło na dzień odbioru zastać je zielone i w pełni zagospodarowane. Jedno z nowych przejść dla pieszych w okolicy szkoły zostało oznakowane znakami aktywnymi - wyliczają urzędnicy.

Inwestycję wykonywała firma „Drogowiec” z Wyszkowa, a nadzór inwestorski pełniła firma „Rosbud”, również z Wyszkowa. Całkowita wartość zadania (w tym projekt, roboty budowlane, nadzór itp.) to 5 mln 065 tys. złotych, zaś kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła 2 mln 424 tys. złotych.

Źródło: Urząd Miejski w Wyszkowie

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


ul. Centralna w WyszkowieWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
Brańszczyk. Cięć w oświacie nie będzie
Przepraszam a te niektóre to które
Tytus
Teatrzyk pod chmurką
Spektakl ok, ale nie dało sie wysiedziec na tej patelni...
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Augustyna, Kamelii, Lidii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA