REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Centralna ładniejsza i bezpieczniejsza

Miasto

Nowy wizerunek zyskała ulica Centralna na odcinku od ulicy Geodetów do Sikorskiego w Wyszkowie dzięki wartej ponad 5 mln zł przebudowie. Nowa nawierzchnia, chodniki i ciągi rowerowe, parkingi, oświetlenie i zieleń poprawiły estetykę ale też podniosły poziom bezpieczeństwa. Blisko połowę kosztów przebudowy gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Było to jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych tego roku.

- Inwestycja znacząco przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa ruchu samochodów i pieszych. Całkowicie wymieniona została zdegradowana nawierzchnia jezdni, powstały nowe ciągi piesze i rowerowe, oznakowanie poziome i pionowe, parkingi oraz sieć kanalizacji deszczowej. Stara linia oświetlenia ulicznego została zastąpiona nową z oprawami w technologii LED. Dołożono wszelkich starań, aby inwestycja jak najmniej ingerowała w istniejący drzewostan. Z przewidzianych w projekcie do wycinki 88 sztuk drzew udało się pozostawić 66 sztuk. W trakcie realizacji zadania na bieżąco zakładano trawniki, co pozwoliło na dzień odbioru zastać je zielone i w pełni zagospodarowane. Jedno z nowych przejść dla pieszych w okolicy szkoły zostało oznakowane znakami aktywnymi - wyliczają urzędnicy.

Inwestycję wykonywała firma „Drogowiec” z Wyszkowa, a nadzór inwestorski pełniła firma „Rosbud”, również z Wyszkowa. Całkowita wartość zadania (w tym projekt, roboty budowlane, nadzór itp.) to 5 mln 065 tys. złotych, zaś kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła 2 mln 424 tys. złotych.

Źródło: Urząd Miejski w Wyszkowie

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


ul. Centralna w WyszkowieWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org