REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Niezwykłe świąteczne spotkanie w SP w Leszczydole Starym

Powiat

W nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym. 11 grudnia wystawili  jasełka pt. "Niezwykła noc". Wydarzeniu towarzyszył kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 2-letniego Piotrusia Masiaka.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W wyjątkowo radosną atmosferę świąt wprowadzili zebranych uczniowie najmłodszych klas, którzy wystawili przepiękne jasełka – nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie, którzy wcielili się w postaci bibilijnych bohaterów, z przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. W postać Maryi wceliła się uczennica klasy I Karina Wołyniec, Józefa odegrał pierwszoklasista Mateusz Mróz. Uczniowie wykonali także wiele kolęd, przygotowanych pod kierunkiem Małgorzaty Jaworskiej. Po przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie przedzielili się opłatkiem oraz złożyli życzenia świąteczne.

- Grudzień jest takim szczególnym miesiącem. Mimo, że czasami za oknem jest brzydko, to tak naprawdę dla wielu osób jest to miesiąc najpiękniejszy i bardzo oczekiwany. Wigilia jest to czas i nadziei i oczekiwania. Tego dnia zapominamy o tym, co było nie tak, a patrzymy w przyszłość, oczekując tego, że będzie lepiej i pozytywniej. Bardzo dziękuję za to, że czuję się tutaj jak w rodzinie, a wigilia i Boże Narodzenie to takie rodzinne święta. Życzę wszystkim tego, co dla każdego najważniejsze i najpotrzebniejsze: życzę dobrego zdrowia, prawdziwych przyjaźni, miłości od najbliżyszch od rodziny – zwróciła się do zebranych dyrektor SP w Leszczydole Starym Agnieszka Lachowska - Marzoch.

Korzystając z okazji głos zabrała mama Piotrusia Masiaka - Katarzyna Masiak, która podziękowała za wsparcie finansowe.

- Mając w planach ten kiermasz, nie wiedzieliśmy, że Piotruś już będzie po operacji, więc chciałabym się podzielić z wami tą radością. Wczoraj już wróciliśmy do domu, wszystko poszło pomyślnie. Jesteśmy przeszczęśliwi. Podejmując decyzję o zbiórce, nawet nie wiedzieliśmy, że tak naprawdę w ciągu dwóch miesięcy Piotruś będzie już po operacji. Serce się raduje. Za ten kiermasz bardzo dziękujemy. Te pieniądze, które będą zebrane, przeznaczymy na rehabilitację Piotrusia, aczkolwiek wiemy też, że w naszej lokalnej społeczności jest dużo potrzebujących i chcielibyśmy się podzielić zebranymi pieniędzmi z Madzią Garbarczyk i panią Agnieszką Zawadzką. Wiemy, że nie tylko podczas tego kiermaszu państwo nam pomagają. Bardzo dziękujemy - mówiła.

Piotruś Masiak ma 2 lata. Już w chwili narodzin stwierdzono, że nie słyszy. Jego mama, pani Katarzyna Masiak, jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym. Piotruś mając rok i 4 miesiące przeszedł operację wszczepienia pierwszego implantu ślimakowego. Na drugi implant słuchu trzeba było długo czekać. Rodzice wiedzieli, że najlepszym momentem na rozwój mowy jest właśnie wiek 2-3 lata i podjęli zbiórkę pieniędzy. Z sukcesem, a to dzięki ofiarności wielu ludzi o wielkich sercach. Piotruś 7 grudnia przeszedł drugą operację wszczepienia implantu na lewe ucho. Jednakże na samym wszczepieniu implantów nie kończy się walka o rozwój słuchu i mowy Piotrusia. Potrzebna jest również długotrwała intensywna rehabilitacja, zajęcia u specjalistów, turnusy rehabilitacyjne, wizyty w Światowym Centrum Słuchu. Dlatego wiele osób nadal angażuje się w pomoc rodzinie poprzez różne inicjatywy.

Na stoiskach kiermaszowych przygotowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza w SP w Leszczydole Starym można było zakupić m.in. stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, bombki, świeczki ozdobne, aniołki, choinki z szyszek. Wszystko wykonane przez uczniów w ramach konkursu pod hasłem „Ozdoba bożonarodzeniowa”. Podczas kiermaszu zebrano 2 tys. 383 zł. Fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację 2 letniego Piotrusia Masiaka z Leszczydołu Zalesie, na leczenie 13-letniej Madzi Garbarczyka z Olszanki chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz  nauczycielki SP w Olszance Agnieszki Zawadzkiej walczącej  od czterech lat  z nowotworem jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc.  

Podczas  spotkania wigilijnego wręczono także nagrody laureatom szkolnego konkursu "Kolęd i pastorałek".

W kategorii klas  „0 - III” pierwsze miejsce przyznano Marii Tchórzewskiej z kl I za wykonanie pastorałki pt. „Józefie stajenki nie szukaj”. Wyróżnienie otrzymali Lena Matwiejczyk i Karol Kokoszka kl II z pastorałką "Skrzypi wóz".

W kategorii klas „ IV - VIII” pierwsze miejsce zdobyły Gabriela Ciach, Karolina Augustynik, Kinga Kowalczyk z kl VIII za "Kolędę dla nieobecnych". Wyróżnienie przyznano Sandrze Nowakowskiej z kl. VIII za pastorałkę "Mario, czy już wiesz?".

Przyznano także nagrody w konkursie na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe. Miejsce pierwsze zdobył Adam Wawrzonkowski z kl II, miejsce drugie - Maksymilian Piątek z kl V, miejsce trzecie - Gabriela Ciach z kl VIII. Konkurs został zorganizowany, aby zasilić wykonanymi pracami kiermasz charytatywny. Laureatom wręczono dyplomy oraz upominki.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Gmina WyszkówLeszczydół StarySP w Leszczydole Starymjasełkakiermasz charytatywnyPiotruś Masiak

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
Brańszczyk. Cięć w oświacie nie będzie
Przepraszam a te niektóre to które
Tytus
Teatrzyk pod chmurką
Spektakl ok, ale nie dało sie wysiedziec na tej patelni...
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Augustyna, Kamelii, Lidii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA