REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mikołajkowa wizyta wykładowców i studentów UKSW w SP nr 2

Nauka

6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie gościli wykładowcy i studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego, Szkoły Nauk Ścisłych. Mikołajkową niespodziankę otrzymała klasa VII c realizująca innowację pedagogiczną „Matematyka z klasą” pod patronatem wymienionej uczelni.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ewa Król z działu promocji UKSW przedstawiła krótko ofertę uczelni a następnie wykład z matematyki o najprostszym modelu matematyki finansowej poprowadził dr Tomasz Rogala. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kto to jest aktuariusz, co to jest wartość oczekiwana oraz arbitraż, jak handluje się akcjami na świecie oraz dlaczego opłacało się wykopać światłowód w linii prostej z Nowego Jorku do Chicago. Zajęcia uatrakcyjniły doświadczenia Chemicznego Koła Naukowego UKSW „Luminol”. Wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję sami wykonać różne, podstawowe czynności, które wykonuje się w laboratorium chemicznym i poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Zachwyt wzbudziły doświadczenia z suchym lodem, z siarczanem miedzi dodanym do kwasu chlorowodorowego, w którym roztwór zmieniał barwę na zieloną oraz wielu innych eksperymentów. Mimo zmęczenia uczniowie wyszli ze szkolnego laboratorium z uśmiechami na twarzach. Pokazy były niesamowite. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na uczelni.

Jolanta Sarnacka

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 2 w Wyszkowie"matematyka z klasą"UKSW w Warszawie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jechał slalomem i wyprzedzał na przejściu dla pieszych
No właśnie z powołania menda społeczna.....
S B 125...
"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA