REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Krzyż Pamięci na mogile Fidest

Miasto

Nowy dębowy krzyż - znak pamięci o ofiarach niemieckiego okupanta, zamordowanych 29 maja 1943 r., stanął w miejscu starego krzyża przy mogile Fidest.

REKLAMA

Z inicjatywą wymiany krzyża na nowy wystąpiło Nadleśnictwo Drewnica, ponieważ będąc poddany działaniu czynników atmosferycznych (głównie deszczu i mrozu) zaczął próchnieć i niebezpiecznie się przechylać. Ten dębowy znak pamięci o ofiarach niemieckiego okupanta, zamordowanych 29 maja 1943 r., stanął w miejscu starego krzyża. Nowy krzyż na wzór starego został wyciosany z dębu. Wykonawcami są Jan Wieliczko i Zbigniew Kowalczyk z Gwizdał. W pobliżu krzyża została zakopana "kapsuła czasu", zawierająca dokument z podpisami oraz opis krzyża i jego historię. Stary krzyż trafił do parafii w Rybienku Leśnym.

- Ze względu na wielką wartość historyczną krzyża, podejmiemy próbę jego konserwacji. Dziękujemy Lasom Państwowym za piękne upamiętnienie naszej lokalnej historii - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic, którzy uczestniczyli w inicjatywie wymiany krzyża.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i OkolicFidestkrzyż pamięci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
Brańszczyk. Cięć w oświacie nie będzie
Przepraszam a te niektóre to które
Tytus
Teatrzyk pod chmurką
Spektakl ok, ale nie dało sie wysiedziec na tej patelni...
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Augustyna, Kamelii, Lidii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA