REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dramat uzależnienia a rola detoksu alkoholowego

Kącik Prasowy

Alkohol zalewa świat. Liczba osób uzależnionych rośnie, podobnie, jak tych, którzy odczuwają skutki nadużywania płynu etylowego. Według prognozowań w 2030 roku połowa mieszkańców Ziemi będzie pić alkohol. W przypadku statystycznego 40-latka jedno piwo lub kieliszek wina, który przekracza dzienną dozwoloną dawkę, skraca życie o 30 minut. Wskutek nadużywania go na świecie ginie rocznie ok. 3 miliony ludzi, a w samej Polsce nie mniej niż 12 tysięcy. Początkowo chorobę alkoholową może wstrzymać detoks alkoholowy.

REKLAMA

Leczenie alkoholizmu z pomocą detoksu alkoholowego

Używanych jest kilka metod leczenia choroby alkoholowej. Zazwyczaj najpierw wykonuje się detoks alkoholowy. W Warszawie takie zabiegi dostępne są w klinikach, które specjalizują się w terapii alkoholowej. Przeważnie proces przejmowania kontroli nad uzależnieniem jest długi i wymagający. Przymusowe leczenie oznacza krótkotrwały efekt. Powtórzenie terapii będzie ponownie wymagało pełnego zaangażowania i gotowości do zmiany przyzwyczajeń. Każdy detoks alkoholowy to gwarancja lepszego samopoczucia i poprawy stanu zdrowia. Jego głównym zadaniem jest usunięcie szkód spowodowanych przez alkohol wewnątrz organizmu. Jednocześnie umożliwia kontynuowanie leczenia z pomocą esperalu. Detoks alkoholowy może zostać wykonany u każdej osoby, jeśli stan zdrowia nie jest zagrożony. Odbywa się bez podawania znieczulenia. Rekonwalescencja, czy wizyty kontrolne po odtruciu alkoholowym są niepotrzebne. Sam zabieg nie wymaga również przygotowań. Nie gwarantuje stałej trzeźwości i nie leczy choroby alkoholowej. Detoks alkoholowy jest jednym z elementów, który ułatwia odzyskanie kontroli i swobody działań.

Oddziaływanie detoksu alkoholowego 

Ze względu na rozległość działania alkoholu na organizm człowieka, konieczna jest kompleksowa pomoc. Dobrze, gdy poprawa nadchodzi szybko. Osoby uzależnione często oczekują natychmiastowych efektów. Dzięki temu czują, że rozpoczęcie leczenia choroby alkoholowej było odpowiednią i właściwą decyzją. Detoks alkoholowy pomaga ustabilizować funkcje organizmu oraz oczyścić umysł. Nie daje kontroli nad uzależnieniem, ale otwiera drzwi do wolności od alkoholu. Z ciała usuwane są skutki nadużywania płynu etylowego. Naturalne substancje odnawiają gospodarkę wodną i elektrolitową. Pacjenci nie odczuwają także symptomów kaca ani objawów zespołu odstawiennego. Marskość wątroby, zapalenie żołądka, polineuropatia i miopatia oraz wszelkie zaburzenia psychiczne wymagają dodatkowej ingerencji lekarskiej. Niestety mimo dużej skuteczności odtrucia alkoholowego pewne rezultaty ciągłego spożywania płynu etylowego nie są możliwe do usunięcia. Wykonywany detoks alkoholowy w Warszawie zawsze poprzedza dodatkowa konsultacja, dzięki której bezpieczna trzeźwość bez skutków ubocznych jest możliwa.  

Detoks alkoholowy - proces detoksykacji 

Detoks alkoholowy odbywa się tylko po wywiadzie medycznym. Lekarze mają wtedy możliwość sprawdzenia stanu zdrowia każdej osoby. Takie badania są konieczne dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu leczenia. Detoks alkoholowy można wykonywać więcej niż raz, dlatego należy sprawdzić, czy zabieg nie odbył się już wcześniej. Podczas wstępnej konsultacji ważne są wiek, waga, leczone choroby i używane leki, podstawowe parametry życiowe oraz ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli nie ma żadnych niepokojących czynników, dochodzi do wykonania detoksu alkoholowego w Warszawie. Zabieg przeprowadzany jest od kilku do kilkunastu godzin. Leki zawsze podawane są dożylnie.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
Brańszczyk. Cięć w oświacie nie będzie
Przepraszam a te niektóre to które
Tytus
Teatrzyk pod chmurką
Spektakl ok, ale nie dało sie wysiedziec na tej patelni...
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Augustyna, Kamelii, Lidii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA