REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Cicha noc..." Gminne kolędowanie w Długosiodle (video)

Powiat

Niedzielne popołudnie 8 grudnia w Centrum Kultury w Długosiodle rozbrzmiewało dźwiękami najpiękniejszych polskich świątecznych melodii, a to za sprawą Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się już po raz dwudziesty. Udział w przeglądzie wzięło 57 uczestników. Najlepsi okazali się: przedszkolaki z Długosiodła, uczniowie z SP w Blochach oraz SP w Sieczychach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Pewnie nikt nie potrafi sobie wyobrazić bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd i pastorałek. Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. Kolędowanie to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych – powitała zgromadzonych Ewa Krysiakm, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Długosiodle.

Piękne wyśpiewane kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Atrakcją dla najmłodszych był występ aktorów z "TE- ART" z Warszawy na czele z Wojciechem Kobiałko oraz Moniką Lecińską, którzy wystawili przedstawienie pt. "Okulary św. Mikołaja". Dzieci zgromadzone na widowni mogły wziąć udział w zabawach prowadzonych przez głównego bohatera spektaklu - "Skrzacika Ciamajdę". Było wiele zagadek i sztuczek, w których najmłodsi bardzo chętnie uczestniczyli.

Tymczasem jury w składzie: Andrzej Sówka, Grzegorz Kruciński oraz Jakub Ognik zadecydowało, że w kategorii I (Przedszkola i klasy "0") - pierwsze miejsce otrzyma Zofia Machnowska z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, która wykonała pastorałkę pt. "Maleńki cud". Miejsce drugie ex aequo przyznano Lenie Godlewskiej z Przedszkola Samorządwowego w ZS w Starym Bosewie (utwór pt."Gloria") oraz Magdzie Tarnożek, Natalii Pych, Katarzynie Słowik oraz Bartoszowi Klejnie z SP w Długosiodle, którzy wykonali pastorałkę pt. "Gdzie ty mieszkasz Jezu". W tej kategorii nie przyznano miejsca trzeciego.

W kategorii II (klasy I - III) miejsce pierwsze przyznano Sebastianowi Filipowiczowi, Marii Mikołajczyk, Natalii Ostrowskiej, Mai Pleńskiej z SP w Blochach, którzy zaśpiewali pastorałkę pt. "Była noc". Miejsce drugie przyznano Mai Kobiałce, Alicji Otwinowskiej, Lenie Ponichterze, Zuzannie Szymańskiej z SP w Długosiodle za pastorałkę pt. „Narodził się w stajni”. Miejsce trzecie zdobył Alen Runo z SP w Starym Bosewie, który zaśpiewał „Leży w żłobku mały Pan”.

W kategorii III (klasy IV - VI) najlepsza okazała się Lura Wołyniec z SP w Sieczychach, która wykonała pastorałkę pt. „Skrzypi wóz”. Miejsce drugie przyznano Aleksandrze Łobacz, Nikoli Winczewskiej z SP w Starym Bosewie, które zaśpiewały „Cicho, cicho pastuszkowie”. Miejsce trzecie zdobyły Zuzanna Jaworska, Nikola Zwolińska, Julia Bączyk, Adrianna Bułotowicz, Natalia Kobiałko z SP w Długosiodle („Kołysanka dla Jezusa”).

W kategorii IV (klasy VII - VIII) miejsce pierwsze przypadło zespołowi SP w Blochach w składzie Dobrosława Kwiatkowska, Julia Ignatowicz, Oliwia Rębowska, Paulina Pędzich, które wykonały pastorałkę pt. „Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się”. Miejsce drugie ex aequo zajęli Oliwia Michalak, Iwona Rębowska z SP Sieczychach (za „Kołysankę dla Jezusa”) oraz Jakub Rychlicki, Kinga Nowak, Katarzyna Filipiak, Agata Rosińska, Oliwia Melion z SP w Długosiodle, którzy wykonali pastorałkę pt. „Mizerna cicha”. W tej kategorii nie przyznano miejsca trzeciego.

Wszystkim uczestnikom wręczono upominki, a laureatom nagrody finansowe ufundowane przez prof. Michała Marczaka wraz z małżonką. Za zajęcie I miejsca było to 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce 100 zł. 

Pozostali uczestnicy konkursu:

Kategoria I

Kinga Bloch, Alicja Pujer, Aleksandra Bajor, Wiktoria Zdunek, Kacper Kołakowski z SP w Dalekiem, wykonali pastorałkę pt. „Świąteczne życzenia”

Kinga Sioma, Zofia Nasiadka, Dominik Nisio z SP w Sieczychach, wykonali pastorałke pt. „Już blisko kolęda”

Nikola Bloch, Lena Karpińska, Franciszek Kwiatkowski z SP w Blochach, wykonali kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”

Kategoria II

Patrycja Mróz z SP w Sieczychach wykonała pastorałe pt. “Była noc”

Milena Grzymkowska, Weronika Nasiadko, Agnieszka Szredzińska z SP w Dalekiem, wykonały pastorałkę pt. “Od serca do ucha”

Kategoria III

Dagmara Ciuchta, Natalia Zielińska, Klaudia Kuchta, Aleksandra Dzik, Maja Kuczyńska z SP w Dalekiem, wykonały utwór pt. “List do św. Mikołaja”

Kategoria IV

Patrycja Majewska, Zuzanna Nasiadko z SP w Dalekiem, wykonały pastorałkę pt. “Wolne krzesło przy stole".

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


DługosiodłokolędyXX przegląd kolęd i pastorałek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
Brańszczyk. Cięć w oświacie nie będzie
Przepraszam a te niektóre to które
Tytus
Teatrzyk pod chmurką
Spektakl ok, ale nie dało sie wysiedziec na tej patelni...
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Augustyna, Kamelii, Lidii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA