REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Cicha noc..." Gminne kolędowanie w Długosiodle (video)

Powiat

Niedzielne popołudnie 8 grudnia w Centrum Kultury w Długosiodle rozbrzmiewało dźwiękami najpiękniejszych polskich świątecznych melodii, a to za sprawą Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się już po raz dwudziesty. Udział w przeglądzie wzięło 57 uczestników. Najlepsi okazali się: przedszkolaki z Długosiodła, uczniowie z SP w Blochach oraz SP w Sieczychach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Pewnie nikt nie potrafi sobie wyobrazić bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd i pastorałek. Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. Kolędowanie to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych – powitała zgromadzonych Ewa Krysiakm, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Długosiodle.

Piękne wyśpiewane kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Atrakcją dla najmłodszych był występ aktorów z "TE- ART" z Warszawy na czele z Wojciechem Kobiałko oraz Moniką Lecińską, którzy wystawili przedstawienie pt. "Okulary św. Mikołaja". Dzieci zgromadzone na widowni mogły wziąć udział w zabawach prowadzonych przez głównego bohatera spektaklu - "Skrzacika Ciamajdę". Było wiele zagadek i sztuczek, w których najmłodsi bardzo chętnie uczestniczyli.

Tymczasem jury w składzie: Andrzej Sówka, Grzegorz Kruciński oraz Jakub Ognik zadecydowało, że w kategorii I (Przedszkola i klasy "0") - pierwsze miejsce otrzyma Zofia Machnowska z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, która wykonała pastorałkę pt. "Maleńki cud". Miejsce drugie ex aequo przyznano Lenie Godlewskiej z Przedszkola Samorządwowego w ZS w Starym Bosewie (utwór pt."Gloria") oraz Magdzie Tarnożek, Natalii Pych, Katarzynie Słowik oraz Bartoszowi Klejnie z SP w Długosiodle, którzy wykonali pastorałkę pt. "Gdzie ty mieszkasz Jezu". W tej kategorii nie przyznano miejsca trzeciego.

W kategorii II (klasy I - III) miejsce pierwsze przyznano Sebastianowi Filipowiczowi, Marii Mikołajczyk, Natalii Ostrowskiej, Mai Pleńskiej z SP w Blochach, którzy zaśpiewali pastorałkę pt. "Była noc". Miejsce drugie przyznano Mai Kobiałce, Alicji Otwinowskiej, Lenie Ponichterze, Zuzannie Szymańskiej z SP w Długosiodle za pastorałkę pt. „Narodził się w stajni”. Miejsce trzecie zdobył Alen Runo z SP w Starym Bosewie, który zaśpiewał „Leży w żłobku mały Pan”.

W kategorii III (klasy IV - VI) najlepsza okazała się Lura Wołyniec z SP w Sieczychach, która wykonała pastorałkę pt. „Skrzypi wóz”. Miejsce drugie przyznano Aleksandrze Łobacz, Nikoli Winczewskiej z SP w Starym Bosewie, które zaśpiewały „Cicho, cicho pastuszkowie”. Miejsce trzecie zdobyły Zuzanna Jaworska, Nikola Zwolińska, Julia Bączyk, Adrianna Bułotowicz, Natalia Kobiałko z SP w Długosiodle („Kołysanka dla Jezusa”).

W kategorii IV (klasy VII - VIII) miejsce pierwsze przypadło zespołowi SP w Blochach w składzie Dobrosława Kwiatkowska, Julia Ignatowicz, Oliwia Rębowska, Paulina Pędzich, które wykonały pastorałkę pt. „Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się”. Miejsce drugie ex aequo zajęli Oliwia Michalak, Iwona Rębowska z SP Sieczychach (za „Kołysankę dla Jezusa”) oraz Jakub Rychlicki, Kinga Nowak, Katarzyna Filipiak, Agata Rosińska, Oliwia Melion z SP w Długosiodle, którzy wykonali pastorałkę pt. „Mizerna cicha”. W tej kategorii nie przyznano miejsca trzeciego.

Wszystkim uczestnikom wręczono upominki, a laureatom nagrody finansowe ufundowane przez prof. Michała Marczaka wraz z małżonką. Za zajęcie I miejsca było to 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce 100 zł. 

Pozostali uczestnicy konkursu:

Kategoria I

Kinga Bloch, Alicja Pujer, Aleksandra Bajor, Wiktoria Zdunek, Kacper Kołakowski z SP w Dalekiem, wykonali pastorałkę pt. „Świąteczne życzenia”

Kinga Sioma, Zofia Nasiadka, Dominik Nisio z SP w Sieczychach, wykonali pastorałke pt. „Już blisko kolęda”

Nikola Bloch, Lena Karpińska, Franciszek Kwiatkowski z SP w Blochach, wykonali kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”

Kategoria II

Patrycja Mróz z SP w Sieczychach wykonała pastorałe pt. “Była noc”

Milena Grzymkowska, Weronika Nasiadko, Agnieszka Szredzińska z SP w Dalekiem, wykonały pastorałkę pt. “Od serca do ucha”

Kategoria III

Dagmara Ciuchta, Natalia Zielińska, Klaudia Kuchta, Aleksandra Dzik, Maja Kuczyńska z SP w Dalekiem, wykonały utwór pt. “List do św. Mikołaja”

Kategoria IV

Patrycja Majewska, Zuzanna Nasiadko z SP w Dalekiem, wykonały pastorałkę pt. “Wolne krzesło przy stole".

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


DługosiodłokolędyXX przegląd kolęd i pastorałek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org