REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejny sukces gminy Długosiodło (video)

Powiat

8 grudnia w Długosiodle uroczyście otwarto targowisko stałe oraz budynek przeznaczony na cele promocji lokalnych produktów. Swoją nową siedzibę ma tam także Gminne Centrum Kultury i Gminna BIblioteka. Wydarzeniu towarzyszył m.in. Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Całkowita powierznia użytkowa obiektu wynosi obecnie 538 m kw. Obiekt wyposażony jest w kuchnię, siłownię, bibliotekę, salę dla wystawców, windę, cztery toalety, pomieszczenia socjalne, administracyjne, szatnię. Na zewnątrz znajduje się utwardzony kostką betonową plac targowy o powierzchniu 153 m kw., na którym zamontowane są trzy drewniane wiaty z dziewięcioma stanowiskami dla sprzedawców. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 2 mln zł. Uroczystego otwarcia nowo wybudowanego obiektu, w którym będzie mieścić się targowisko stałe oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji dokonał wójt Stanisław Jastrzębski.

- Inwestycji  robimy wiele. W samorządzie władza jest przechodnia - jedna kadencja się kończy, druga się zaczyna i ta inwestycja to była decyzja jeszcze poprzedniej Rady, a dzisiejsza Rada ma to szczęście, że może kontynuować to zadanie i oddać Państwu, mieszkańcom i nie tylko mieszkańcom, do użytku ten obiekt. Inwestycja możliwa była dzięki temu, że Urząd Marszałkowski na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem ogłosił nabór, myśmy skutecznie aplikowali do tego naboru, dzięki temu, że uzystaliśmy około 1 mln zł dofinansowania, drugi milion złotych to środki własne i tak powstał ten piękny obiekt. Na holu mamy dużą powierzchnię, z holu możemy jeszcze wjechać windą do części administracyjnej, w tej chwili, mieści się tu całe Centrum Kultury, Gminne Centrum Informacji, przenieśliśmy także bibliotekę, a w starym budynku Ośrodka Zdrowia przenosimy z piętra na parter rehabilitację. Bardzo trudno było osobom chorym docierać na to piętro do fizjoterapeutów, teraz będą miały komfort. Na dole również będzie w tej chwili stacja pogotowia ratunkowego, a powierzchnie, które tam uzyskamy, będą służyły Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, bo mamy zamiar utworzyć Centrum Usług Wspólnych jeśli chodzi o pomoc społeczną. Robimy to wszystko dla mieszkańców, bo to oni będą z tego korzystali. Będą się zmieniali radni, sołtysi, wójtowie, a ten majątek należy do mieszkanców. Jeżeli będziemy szanowali to wszystko, co udało nam się zrobić, na pewno będzie to miłe - mówił.

Do zebranych zwrócił się także Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego, honorowy obywatel gminy Długosiodło.

- Bardzo się cieszę, że przed tym okresem świątecznym, mogę uczestniczyć u was w tej przemiłej uroczystości. Razem rozwijamy, razem budujemy Mazowsze. Gmina Długosiodło, od kiedy powstał prawdziwy samorząd czyli 29 lat, a zwłaszcza w ciągu ostatnich 15 lat, a ma to związek również z naszym członkowstwem w Unii Europiejskiej, zrobiła ogrony postęp na przód w wielu dziedzinach, zwłaszcza w obszarze inwestycji. Takie obiekty jak ten są po prostu potrzebne, po to żeby rolnicy, producenci lokalni, mieli przyzwoite miejsce do bezpośredniego obrotu różnego rodzaju towarami, czy to żywnościowymi czy wytworami własnych rąk. To dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czyli z pieniędzy Unii Europejskiej. Dofinansowujemy targowiska w całym województwie do kwoty 1 mln zł i służy to rozwojowi kultury - i kulinarnej, i rękodzieła w tych najmniejszych naszych środowiskach. Zwiedziłem cały ten obiekt i jest naprawde piękny. Bardzo mnie zachwyciły te elementy kultury kurpiowskiej, stylizowane na wycinankach, które umieszczone są nad drzwiami, nad otworami okiennymi. Jest to pięknie, architektonicznie wkomponowane. Szczerze gratuluję, bo jest to kolejny sukces gminy Długosiodło. Dla mnie również jest to wielka radość, bo czuję się jednym z państwa dzięki mojemu honorowemu obywatelstwu, a to zobowiązuje - powiedział.

Korzystając z okazji, marszałek złożył także życzenia świąteczne.

- Żeby rok 2020 był dla nas wszystkich dobry, jak najlepszy. Rok 2019 to było dwudziestolecie województwa, dwudziestolecie powiatów to było naprawdę dobrych 20 lat naszych wspólnot powiatowych i wojewódzkich i życzę nam, żeby dalej udawało się poprawiać warunki naszego życia, abyśy żyli godnie w uczciwie zarządzanym kraju, w którym każdy obywatel ma swoje prawa, ma swoje obowiązki, ale jesteśmy jedną wielką szcześliwą wspólnotą - mówił.

Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii w Długosiodle ks. Zygfryd Żebrowski. Uroczystego przecięcia wstęgi zaś dokonali: wójt Stanisław Jastrzębski, marszałek Adam Struzik, Teresa Paradowska - przewodnicząca Rady Gminy Długosiodło, Ewa Karczewska - zastępca wójta gminy Długosiodło, Kamil Arasimowicz - przedstawiciel frmy "Arbud", Kaja Filipiak - mieszkanka Długosiodła. Symboliczną "Złotą kielnię" za wykonanie inwestycji wręczono przedstawicielom firmy "Arbud".

Otwarciu targowiska towarzyszyła całodzienna moc atrakcji. Dzień rozpoczęto koncertem Ogniska Muzycznego, następnie przyszedł moment na wspólne ubieranie choinki. Na drzewku zawieszono kolorowe ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci uczęszczające na warsztaty bożonarodzeniowe do Centrum Kultury w Długosiodle oraz przez seniorki z klubu "Złota jesień". Najmłodsi mogli sobie zrobić pamiątkowe fotografie ze św. Mikołajem. Podczas niedzielnego spotkania odbył się po raz pierwszy w gminie Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym rękodzięło wystawili sprzedawcy z całego Mazowsza. Wśród asortymentu były choinki z szyszek i wikliny, aniołki z włóczki, stroiki, bombki, pierniczki. Odbył się również koncert duetu akordeonowego "Vertim & Mamzel", w składzie Robert Prusiński oraz Jarosław Mamiński. Muzycy wykonali kolędy oraz pastorałki. Przygrywała także kapela „Puszcza Biała” w składzie: Stanisław Mierzejewski, Ryszard Długołęcki, Krystyna Krawczyk i Lilla Jagiełło. Spotkanie poprowadziła Ewa Krysiak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury , Sportu i Rekreacji w Długosiodle.

 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Długosiodłojarmark bożonarodzeniowyotwarcie targowiska stałegoAdam StruzikGCI w Długosiodle

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Przez Turzyn BMW w rozsypce
to je bmwuuu to musi takie byc
xxx
Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
Zagubiony
Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Wtorek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominiki, Dominika, Protazego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA