AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Jedynka" dla Olka. Ty także możesz pomóc!

Miasto

Jak co roku w okresie przedświątecznym Szkolny Klub Wolontariusza Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystko, co można nabyć jest robione własnoręcznie przez uczniów i opiekunów wolontariatu. Fundusze zebrane ze sprzedaży są zawsze przekazywane na pomoc potrzebującym. W tym roku cel jest szczególny - szkolna społeczność chce wesprzeć jedną ze swoich nauczycielek w leczeniu i rehabilitacji jej 15-miesięcznego synka.

REKLAMA

Aleksander Sitek ma 15 miesięcy. Chłopiec urodził się z niedrożnością jelita cienkiego. Niezbędne było przeprowadzenie dwóch operacji. W trakcie drugiego zabiegu, z nieznanych dotąd przyczyn, doszło do uszkodzenia mózgu, czego efektem jest mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec ma duże opóźnienia rozwojowe: nie siedzi, nie raczkuje, nie chwyta przedmiotów. Ogromną szansą na jego rozwój jest stała i kompleksowa rehabilitacja. Niestety, bardzo kosztowna. Olek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", na konto której można przekazywać darowizny na rzecz chłopca.

Jest też prostszy sposób - można wziąć udział w kiermaszu i koncercie charytatywnym w SP nr 1, z których dochód w całości zostanie przekazany rodzinie Olka. 

- W tym roku jest to dla nas szczególny kiermasz, ponieważ uzyskane środki będą przekazane na pomoc bardzo nam bliskiej osobie. Jest nią mały Oluś, synek jednej z naszych nauczycielek. Olek potrzebuje kosztownej rehabilitacji, by móc normalnie funkcjonować, gdyż cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji - zachęca Szkolny Klub Wolontariatu SP nr 1.

Kiermasz odbędzie się 11 grudnia. Kiermasz trwać będzie od rana przez cały dzień na korytarzu szkolnym. Wolontariuszy spotkać będzie można również w okolicach szkoły. Tego dnia o godz. 17.30 zaplanowano także koncert charytatywny z udziałem uczniów "Jedynki", którzy zaprezentują swoje talenty. Gościnnie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zespół "Oberek".

Elwira Czechowska

Udostępnij:


pomocAleksander SitekWyszkówkoncert charytatywnySzkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Pokłosie żałosnych przewozów Kolei Mazowieckich jednak cały czas daje się we znaki.
SG
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Chyba z 450 to prędzej. Skoro ma być 270 mieszkań, a w każdym gospodarstwie dwa auta...
Ckaj
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Wyobraźmy sobie dodatkowe 150 samochodów wyjeżdżających jednocześnie rano do pracy, którzy chcą wyjechać przy przejeździe na pułtuskiej... Od strony ronda na kosciuszki też się korkuje.
Jakc
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Damiana, Romana, Romany

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org