REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Jedynka" dla Olka. Ty także możesz pomóc!

Miasto

Jak co roku w okresie przedświątecznym Szkolny Klub Wolontariusza Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystko, co można nabyć jest robione własnoręcznie przez uczniów i opiekunów wolontariatu. Fundusze zebrane ze sprzedaży są zawsze przekazywane na pomoc potrzebującym. W tym roku cel jest szczególny - szkolna społeczność chce wesprzeć jedną ze swoich nauczycielek w leczeniu i rehabilitacji jej 15-miesięcznego synka.

REKLAMA

Aleksander Sitek ma 15 miesięcy. Chłopiec urodził się z niedrożnością jelita cienkiego. Niezbędne było przeprowadzenie dwóch operacji. W trakcie drugiego zabiegu, z nieznanych dotąd przyczyn, doszło do uszkodzenia mózgu, czego efektem jest mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec ma duże opóźnienia rozwojowe: nie siedzi, nie raczkuje, nie chwyta przedmiotów. Ogromną szansą na jego rozwój jest stała i kompleksowa rehabilitacja. Niestety, bardzo kosztowna. Olek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", na konto której można przekazywać darowizny na rzecz chłopca.

Jest też prostszy sposób - można wziąć udział w kiermaszu i koncercie charytatywnym w SP nr 1, z których dochód w całości zostanie przekazany rodzinie Olka. 

- W tym roku jest to dla nas szczególny kiermasz, ponieważ uzyskane środki będą przekazane na pomoc bardzo nam bliskiej osobie. Jest nią mały Oluś, synek jednej z naszych nauczycielek. Olek potrzebuje kosztownej rehabilitacji, by móc normalnie funkcjonować, gdyż cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji - zachęca Szkolny Klub Wolontariatu SP nr 1.

Kiermasz odbędzie się 11 grudnia. Kiermasz trwać będzie od rana przez cały dzień na korytarzu szkolnym. Wolontariuszy spotkać będzie można również w okolicach szkoły. Tego dnia o godz. 17.30 zaplanowano także koncert charytatywny z udziałem uczniów "Jedynki", którzy zaprezentują swoje talenty. Gościnnie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zespół "Oberek".

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


pomocAleksander SitekWyszkówkoncert charytatywnySzkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org