REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Jedynka" dla Olka. Ty także możesz pomóc!

Miasto

Jak co roku w okresie przedświątecznym Szkolny Klub Wolontariusza Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystko, co można nabyć jest robione własnoręcznie przez uczniów i opiekunów wolontariatu. Fundusze zebrane ze sprzedaży są zawsze przekazywane na pomoc potrzebującym. W tym roku cel jest szczególny - szkolna społeczność chce wesprzeć jedną ze swoich nauczycielek w leczeniu i rehabilitacji jej 15-miesięcznego synka.

REKLAMA

Aleksander Sitek ma 15 miesięcy. Chłopiec urodził się z niedrożnością jelita cienkiego. Niezbędne było przeprowadzenie dwóch operacji. W trakcie drugiego zabiegu, z nieznanych dotąd przyczyn, doszło do uszkodzenia mózgu, czego efektem jest mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec ma duże opóźnienia rozwojowe: nie siedzi, nie raczkuje, nie chwyta przedmiotów. Ogromną szansą na jego rozwój jest stała i kompleksowa rehabilitacja. Niestety, bardzo kosztowna. Olek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", na konto której można przekazywać darowizny na rzecz chłopca.

Jest też prostszy sposób - można wziąć udział w kiermaszu i koncercie charytatywnym w SP nr 1, z których dochód w całości zostanie przekazany rodzinie Olka. 

- W tym roku jest to dla nas szczególny kiermasz, ponieważ uzyskane środki będą przekazane na pomoc bardzo nam bliskiej osobie. Jest nią mały Oluś, synek jednej z naszych nauczycielek. Olek potrzebuje kosztownej rehabilitacji, by móc normalnie funkcjonować, gdyż cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji - zachęca Szkolny Klub Wolontariatu SP nr 1.

Kiermasz odbędzie się 11 grudnia. Kiermasz trwać będzie od rana przez cały dzień na korytarzu szkolnym. Wolontariuszy spotkać będzie można również w okolicach szkoły. Tego dnia o godz. 17.30 zaplanowano także koncert charytatywny z udziałem uczniów "Jedynki", którzy zaprezentują swoje talenty. Gościnnie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zespół "Oberek".

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


pomocAleksander SitekWyszkówkoncert charytatywnySzkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA