REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Tego przybywa, naprawdę przybywa"

Miasto

Radny Bogdan Osik zwrócił uwagę na narastający w Wyszkowie problem przyczep reklamowych, które zajmują miejsca parkingowe czy pasy drogowe. Straż miejska, która powinna zająć się tematem, jest bezradna. Jednym z narzędzi do rozwiązania problemu była tzw. uchwała reklamowa, którą - przypomnijmy - Rada Miejska uchyliła.

REKLAMA

- Widzę coraz więcej przyczepek "Sprzedam", coraz więcej samochodów do sprzedaży przybywa na parkingach gminnych - co się dzieje? Czy straż miejska coś robi z tym problemem? Bo tego przybywa, naprawdę przybywa - mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej Bogdan Osik. 

Na pytanie odpowiadał komendant straży miejskiej w Wyszkowie:

- Jeżeli pojazdy z ofertą do sprzedaży są zarejestrwoane, ubezpieczone - na naszych gminnych parkingach niestety mogą parkować. Na to na razie nie mamy lekarstwa. To problem ogólnopolski. Analizowałem przyczepy z reklamami ale są na terenie innych zarządców dróg niż gmina. Rozmawiałem z kierownictwem MZDW - no niestety, nie są zaintersowani wyganianiem tych pojazdów - mówił Mirosław Wysocki.

Radny Osik wskazał konkretny przykład:

- Róg Prostej i Okrzei (przy PKP) – to droga gminna czy wojewódzka? Gminna - a stoi przyczepka od dłuższego czasu - zauważył.

- Ja się przyjrzę i podejmę działania stosowne - zapowiedział komendant straży miejskiej.

***

Wymieniony przez radnego Osika to tylko jeden z licznych przykładów na terenie Wyszkowa, gdzie bezkarnie ustawiane są "przyczepki" reklamowe lub samochody do sprzedaży. Na naszym zdjęciu widok na działkę u zbiegu ulic Kościuszki i Wąskiej. To prywatna działka w ścisłym Centrum miasta - można powiedzieć wizytówka, bo przy wjeździe do Wyszkowa i przy drodze krajowej. Przez ulicę - zrewitalizowany nakładem milionów złotych plac Wyzwolenia - a tu dziki parking i "wolna amerykanka reklamowa". Oczywiście dla straży miejskiej fakt, że to prywatna działka, będzie zapewne przeszkodą w podjęciu skutecznej interwencji. A warto przypomnieć, że narzędzie do tego odebrała stażnikom sama Rada Miejska na wniosek burmistrza uchylając w marcu tzw. uchwałę reklamową, zanim na dobre zdążyła ona wejść w życie. Uchwała regulowała nie tylko kwestię reklamy zewnętrznej na budynkach, siedzibach firm, ale właśnie także w szeroko pojętej przestrzeni publicznej, np. na tablicach reklamowych i tego typu mobilnych urządzeniach jak przyczepki, zakazując ich wystawiania. W efekcie mamy zatem w Centrum Wyszkowa "reklamowy miszmasz" - i szkaradne potykacze, i powiewające przykurzone chorągiewki reklamowe, blaszane sklepiki, plandeki na ogrodzeniach, pstrokate billboardy, okraszone gdzieniegdzie jakimś plastikowym psem reklamującym sklep zoologiczny, czy wieńcem nagrobnym "zapraszającym" do kwiaciarni. Zapowiadane przez władze miasta prace nad nową uchwałą porządkującą przestrzeń publiczną idą ślimaczym tempem. Z wydziału zagospodarowania przestrzennego sprawa trafiła do wydziału promocji, skąd ponownie wróciła do opracowania przez merytoryczny wydział zagospodarowania przestrzennego. Na dziś opinii publicznej nie został przedstawiony do konsultacji żaden nowy pomysł na to, jak zapanować nad tym reklamowym chaosem.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Wyszkowianka
Ludzie obudźcie się wreszcie, zastanówcie się przy następnych wyborach, czy głosować na obecnego burmistrza. Okropne reklamy gdzie popadnie, bo można coś uchwalić a później to cofnąć..... bo przecież władza jest jego i kilkunastu niemych, popierających ślepo Nowosielskiego radnych. Dobrze, że opozycja próbuje coś robić, a przede wszystkim coś się sprzeciwić byśmy my mieszkańcy zwrócili na to uwagę! A bloki i sprzedawanie choćby kawałka ziemi deweloperom i jak wymyślą sobie niedługo 10 pięter na osiedlu gdzie bloków nie przewidziano to się wszystko zmieni..... co burmistrzowi nie wolno? A ty człowieku się męcz rano w korkach... i niech Ci ktoś z góry patrzy jak w ogródku się z dziećmi bawisz. A podatki, śmieci, podwójna dotacja dla Wosir, bo nowy dyrektor musi mieć starego zastępcę. Ludzie obudźcie się!!!!
Wyszkowianka
A o spalarni to już nie wspomnę.... Żenada!
Wyszkowianka 2
Nie będzie trzeba się zastanawiać czy głosować na Nowosielskiego w przyszłych wyborach, bo już nie będzie kandydował. Co miał zyskać w ostatniej kadencji to zyskał. Wyssał wszystko jak pijawka i ucieknie jak tchórz zostawiając po sobie burdel architektoniczny, spalarnie, korki, drogie podatki i ogólny pierdolnik zamiast niegdyś ładnego miasta.
AntyG.
Pan G. doczeka sie w końcu sprawiedliwości. W końcu ktoś mądry się za Pana weźmie i rozleje się to g...A radnym życzę samodzielności w myśleniu...Jak tam ? Juz zmieniacie plan zagospodarowania, żeby spalarni nie było, czy dalej uważacie,że sprawy nie ma? G. sie cieszy, plan wykonany, temat chwilowo przycichł... A PEC juz sie modernizuje w oczekiwaniu na odbiór ciepla ze spalarni....
M.
Wszyscy widzą i nikt nic nie zrobi... Przykre to.... Stąd takie prowadzenie się burmistrza. A zrób cokolwiek, to od razu jest atak polityczny... Chyba Maryśki Bachledówny z kola gospodyń miejskich... Nie trzeba być zaangażowanym politycznie, aby widzieć co jest grane...
Tomasz
Czy wy żyliście w innym mieście przed wybraniem na Burmistrza Nowosielskiego ?? wtedy to wały odchodziły !! nie jest święty i w sumie nawet go nie lubię za romans z PIS (patologią i socjalem) Ale to nie on wydaje pozwolenia na Budowy Transformersów tylko POWIAT. A wszystkie decyzje i tak podejmują RADNI których sami wybraliście i jak coś wam się nie podoba to sprawdźcie który na co głosował :)
Do Tomasz
Jasne..Nie bron go. Tamtego już nie ma... Optymistycznie patrząc, kolejny musi być lepszy. Na jego usługach sa zwłaszcza ci , co mają pracę w UM. Powszechnie to wiadomo, a urzędnicy się nie kryją. Burmistrz, wystarczy, że poprosi o jednomyślność w głosowaniu. Radni gotowi, wiedzą co robić. Nie trawię typa, na równi z Macierewiczem, prof. Pawłowicz i Ziobro. Nie zasługuje, żeby tu mieszkać, skoro ma gdzieś mieszkańców. Czas już odejść, ma z czego żyć. Dzięki za spalarnię, G. Polska śmietnikiem Europy...
Tomasz
Mój tata był radnym 3 kadencje i miał gdzieś dyscyplinę głosowania jeżeli głos był przeciw jego sumieniu wiele razy był na pierwszych stronach gazet z powodu prawdy którą mówił prosto w twarz komuchom którzy nagle chcieli się wybielać bo mówili, że takie czasy były i tak dalej,Burmistrzowi któremu wytykał brak działań mimo obietnic ... Więc najlepszym sposobem jest nacisk na radnych. posłów i tak dalej ale wszyscy skupiają się na G a tak naprawdę G, g.... może. Musicie uświadamiać rządzących tak samo jak innych pracowników publicznych, że kadencje się kończą a Gęby nie zmienią..... a wypadków pełno pozdrawiam osobę na górze

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję
Obniżyć diety nie tak łatwo
a czy Pan słyszał, aby pracownicy innych jednostek byli tak potraktowani? Absolutnie, nie życzę nikomu utraty pracy i daleki jestem od rozwiązań typu redukcja etatu. To co zrobili z instruktorkami Sylaby jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe, wprost karygodne. Wg mnie, powinni wszystkim zredukować wynagrodzenie o 20-30% i w ten sposób ludzie mieliby szanse przetrwać te ciężkie chwile. A tak, Hutnik zostanie bez żadnych przychodów (Dyrektor nie widzi żadnych perspektyw), a koszt w postaci jego wynagrodzenia, które wcale nie jest niskie, bo rocznie otrzymuje 100 555zł, koszt dwóch księgowych i wiele, wiele innych kosztów pozostaje. Proszę zwrócić uwagę na taktykę Pani burmistrz i jej mgliste tłumaczenia - w tak trudnym czasie przykład powinien iść z góry. Pani, która zarabia 147 tys zł, burmistrz 149 tys. , mogliby zachować się honorowo i podzielić się tym swoim bogactwem. Proszę pomyśleć, ze za te ich 20-30% można by utrzymać 2 szeregowe etaty przez cały rok.
do WWY

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org