REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Ptasie radio” w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie

Rozrywka

2 grudnia w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie odbyły się przygotowania do przedstawienia teatralnego pt. „Ptasie radio”. Seniorzy uczestniczą w kolejnym projekcie pt. "Seniorzy na start".

Galeria zdjęć


REKLAMA

O projekcie "Seniorzy na start” opowiedziała kierownik DDP "Senior" Dorota Wojtkowska:

- Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Teatralne "Kurtyna". Uuczestnicy mają możliwość udziału w warsztatach teatralnych, tanecznych. Wśród innych atrakcji był wyjazd do teatru "Och - Teatr" w Warszawie na sztukę satyryczną. Mieliśmy również wyjazdy na imprezy integracyjne. We wrześniu miała miejsce impreza integracyjna w Ochudnie tzw. "Święto ziemniaka". Nasi seniorzy zaprezentowali inscenizację "Rzepki" Juliana Tuwima. Obecnie pracujemy nad kolejnym wierszem pt. "Ptasie radio". Warsztaty taneczne, dzięki którym seniorzy mieli możliwość nauczyć się układu tanecznego do poloneza, prowadzi Joanna Kucharek. Piękny taniec i twórczą inscenizację "Ptasiego radia" uczestnicy projektu będą mieli możliwość zaprezentować na spotkaniu kończącym projekt. W ramach projektu seniorzy także byli w Centrum Rozrywki "Hula Kula" w Warszawie, tam spędzili fantastyczny, pełen aktywności fizycznej dzień (mieli zapewnioną naukę i turniej gry w kręgle). Grupa wyszkowska zajęła pierwsze miejsce i wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale. Po turnieju seniorzy udali się na lunch i na dyskotekę. W ramach projektu seniorzy mieli możliwość udziału w treningach asertywności - "Jak walczyć z oszustami", jak również wysłuchali wykładu na temat alkoholu i jego wpływu na zdrowie osób starszych. Już dzisiaj mogę zapowiedzieć, że z okazji Dnia Kobiet będziemy przygotowywać sztukę pt. "Żona modna".

Amatorska grupa teatralna działa przy DDP od siedmiu lat. Każdego roku wystawia inną sztukę, tym razem seniorzy przygotowują się do przedstawienia pt. „Ptasie radio”. Rolę Czajki odegrywa Krystyna Aleksandrowicz, w role Wróbli wcielili się Roman Szymanik oraz Włodzimierz Kalinowski, rolę Szczygła odegrała Jadwiga Szymanik, Kos - Maria Leszczyńska, Słowik - Barbara Andrzejewska, Dzięcioł - Krzysztof Kucharczyk, Echo - Ewa Staszewska, Kogut - Tadeusz Gałązka, Przepiórka - Czesława Ciarkowska, Milicjant - Marian Ciarkowski, Kukułka - Iwona Zimoń, Gil - Janina Kalinowska, Dzierlatka - Teresa Tomaszuk, narrator - Zofia Lipska i Hanna Gałązka.

- Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Wyszkowie to bardzo zdolna grupa, która jak najbardziej powinna się specjalizować w spektaklach teatralnych - mówi reżyserka spektaklu "Ptasie radio", aktorka Joanna Lisner: - Myślę, że powinniście się tym zajmować, bo wychodzi wam to bardzo dobrze, bardzo ładnie, macie dryg do tego, w związku z czym ja myślę, że w przyszłym roku trzeba by zrobić jakiś kabaret, żebyście mieli więcej możliwości pokazania swoich talentów. Bardzo wam dziękuję, wglądacie naprawdę świetnie, uważam, że jesteście bardzo zdolną grupą, także szkoda marnować te wasze talenty – mówiła.

Warsztaty teatralne prowadzone są przez Joannę Lisner wraz z Anną Leszczyńską. Zakończenie projektu planowane jest na 7 grudnia w Parolach koło Łochowa, tam seniorzy wystawią przedstawienie teatralne pt. "Ptasie radio"

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówDom Dziennego Pobytu "Senior" w WyszkowieseniorzyPtasie radioSeniorzy na start

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Piątek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benity, Maksymiliana, Teodozji

REKLAMA

pl.jooble.org