REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Nie zostawiaj nas samych w tej walce". Blanka nadal potrzebuje naszej pomocy

Miasto

Blanka Szymańska z Wyszkowa ma niecałe 3 latka. Nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego codziennie czuje ból. Metodą na poprawę stanu zdrowia Blanki jest przeszczep komórek macierzystych oraz rehabilitacja. W ubiegłym roku dzięki pomocy darczyńców przeszła pierwszy cykl terapii komórkami macierzystymi. Widać postępy, dlatego rodzina chce kontynuować kosztowną terapię. Potrzebne jest jednak wsparcie finansowe.

REKLAMA

Blanka przyszła na świat wcześniej niż się spodziewano – w 32 tygodniu ciąży – i to właśnie zaważyło na całym jej przyszłym życiu. Na skutek wcześniactwa doszło do u niej do niedotlenienia mózgu. W pierwszej dobie okazało się też, że Blanka ma poważne problemy z nerkami, że konieczna będzie jak najszybsza operacja. Już w trzecim tygodniu życia trafiła na blok operacyjny. Usunięto jej część prawej nerki. Na skutek uszkodzenia powstałego w okresie prenatalnym lub w czasie porodu dziewczynka nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego codziennie czuje ból. Niedawno skończyła 2,5 roku. To czas nieustannej walki o jej zdrowei i zycie... 

- Ciężko mi znieść myśl, że zamiast bezgranicznego szczęścia z jej narodzin, czuję strach o jej życie. Nie tak wyobrażałam sobie przecież początki swojego macierzyństwa - pisze mama Blanki. - Dlaczego to spotkało ją, a nie mnie? Dlaczego to ona musi tak cierpieć? I dlaczego codziennie muszę patrzeć na ból własnego dziecka? Blanka urodziła się bardzo chora. Zostałam jedną z tych mam, które stojąc pod salą operacyjną, muszą zastanawiać się nad tym, czy ich dziecko wróci stamtąd żywe. Jedną z tych, które przez całe życie będą musiały walczyć o zdrowie ukochanego dziecka. Jeśli spytasz mnie o marzenia, będę miała tylko jedno – by ból zniknął z życia Blanki. Opowiem Ci, jak czasem oczami wyobraźni widzę moment, kiedy idę z Blanką za rączkę, kiedy Blanka sama stawia swoje kroczki. Dzisiaj wciąż jesteśmy na etapie, kiedy o to wszystko walczymy. Mimo starań i codziennego wysiłku, choroba cały czas rzuca nam kłody pod nogi.

Na ten moment jedyną metodą na poprawę stanu zdrowia Blanki jest przeszczep komórek macierzystych oraz kontynuacja rehabilitacji. Dzięki pomocy wspaniałych ludzi Blanka mogła rozpocząć w ubiegłym roku terapię komórkami macierzystymi, dzięki której poprawiła się jej mowa i sprawność.

- Widząc postępy, jakie przynosi terapia, chcemy kontynuować podania, tym razem dokanałowo. Jest to metoda droższa, ale bardziej skuteczna. Dlatego zdecydowaliśmy się raz jeszcze poprosić o pomoc - apeluje mama Blanki. - Marzymy, aby córeczka w przyszłości mogła samodzielnie funkcjonować. Wbrew wszystkiemu muszę o nią walczyć. Zrobię dla niej wszystko, kierując się myślą, że wiara czyni cuda, miłość góry przenosi, a nadzieja umiera ostatnia. Proszę, nie zostawiaj nas samych w tej walce!

Zbiórka na jej rzecz prowadzona jest do końca lutego 2020 r. na stronie: https://www.siepomaga.pl/blanka-szymanska

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Blanka SzymańskapomocWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org