REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Choszczowe ma plac zabaw!

Powiat

Dzieci, mieszkańcy i przyjaciele Choszczowego spotkali się 1 grudnia, by wspólnie otworzyć nowy plac zabaw. Infrastruktura do zabawy zlokalizowana jest u zbiegu ulic Wspólnej i Spacerowej, niedaleko znanych wszystkim "żółtych gór" i kapliczki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kiedy w lipcu mieszkańcy dowiedzieli się, że Gmina Zabrodzie otrzyma dofinansowanie na budowę placu zabaw w Choszczowym, niemal jednogłośnie wskazali teren, na którym powinien powstać. Od wielu lat było to naturalne miejsce spotkań i wypoczynku nie tylko mieszkańców, ale też letników i odwiedzających wieś turystów. W miejscowości jest mnóstwo działek letniskowych a w sezonie wiosenno-letnim przez Choszczowe przejeżdżają setki rowerzystów nie tylko z gminy Zabrodzie, ale także z okolic Wyszkowa, Tłuszcza czy Jadowa. W latach siedemdziesiątych w miejscowości powstała kapliczka, którą w 2017 roku odnowiono dzięki inicjatywie mieszkańców. Teraz tuż obok niej przestrzeń na zabawę znajdą dzieci, a w przyszłości miejsce na odpoczynek także wczasowicze. 

- Prace przygotowawcze trwały od kilku tygodni. Trzeba było wyrównać i sprzątnąć teren, usunąć kilka drzew. Uzyskaliśmy niezbędne zezwolenie w gminie, najpiękniejsze okazy oczywiście pozostały. Przed nami jeszcze dużo pomysłów ale też i pracy. Kolejne działania planujemy już na wiosnę - komentuje sołtys Choszczowego, Agnieszka Kamińska. 

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło wójta gminy Zabrodzie Krzysztofa Jezierskiego. 

- Wiem, ile wysiłku włożyliście w to, aby ten plac zabaw powstał w tym miejscu. Gratuluję Wam! - mówił do mieszkańców.

Plac zabaw poświęcił ks. Janusz Grygier, proboszcz parafii w Mostówce. Plac powstał dzięki Gminie Zabrodzie i dofinansowaniu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”. W ramach projektu zamontowano karuzelę, huśtawkę dwustanowiskową, bujak i ważkę. Ustawiono także ławkę, kosz na śmieci oraz tablice informacyjne. Inwestycja kosztowała 17 tys. 157 zł. 

1 grudnia, mimo mroźnej pogody na najmłodszych czekało kilka atrakcji. Mieszkańcy liczą, że dzięki wspólnej pracy już w następnym roku na skwerze przy placu zabaw powstanie siłownia plenerowa, altana z zadaszeniem czy miejsce na ognisko.

- Chcemy, żeby to miejsce tętniło życiem. Mamy nadzieję, że plac zabaw to tylko początek fajnych inicjatyw i inwestycji, które sprawią, że w końcu będziemy mieć miejsce do wspólnych spotkań - mówi mieszkaniec Choszczowego. 

W gminie Zabrodzie dzięki dofinansowaniu województwa mazowieckiego podobne place zabaw powstały także w Anastazewie, Lipinach, Obrębie i Przykorach.

Ewa Michalik

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Choszczowegmina Zabrodzieplac zabaw

Komentarze

Mieszkaniec
Sześcioro zmuszonych dzieci przyszło. Trzy zabawki na krzyż. Strzał kulą w płot. Jedna osoba jest zadowolona. Ten co sprzedał te zabawki. Gmina wyrzuciła w błoto 17 tys. Nawet na większych osiedlach w mieście trudno jest zorganizować jakąś liczniejszą grupę dzieci do zabawy. Zamiast prawdziwych inwestycji rzucają ludziom ochłap a ludzie go łykają. Że też lnie wstydzą się czegoś takiego proponować tym co ich wybrali?
Otwieracz społeczny
Powinno być zarządzenie, że zabawek na otwieranym placu będzie co najmniej o jedną więcej od liczby otwierających a stanowisk do zabawy co najmniej o jedno więcej niż dzieci w miejscowości no i że pi zabawki nie były tańsze od sumy pensji tych otwierających. Inaczej nie ma otwierania.
Y
Widać tam jakieś zabawki oprócz huśtawki?
S
To najgorsza reprezentacja Mieszkańców w gminie i powiecie od wieków.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Sprawy w urzędzie znów bezpośrednio
Chętnie bym przeczyta również, które szkoły i przedszkoka pracują, jak wygląda nauka, ile dzieci zgłosiło się do szkół.
Ania
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

pl.jooble.org