REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Piotruś Masiak będzie słyszał! To dzięki ofiarności wielu ludzi

Miasto

Na konto niesłyszącego od urodzenia Piotrusia Masiaka wpłynęła kwota potrzebna na operację wszczepienia implantu słuchowego a nawet nadwyżka, która zostanie przeznaczona na rehabilitację dwulatka. 7 grudnia Piotruś przejdzie wyczekany zabieg. Pieniądze udało się zebrać dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu setek wyszkowian i nie tylko, którzy po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca.

REKLAMA

W tym roku Mikołaj wcześniej odwiedził Piotrusia Masiaka z Leszczydołu Zalesie i jego rodzinę. W niedzielę, 1 grudnia, mama chłopca oficjalnie poinformowała:

- Dzięki Waszemu wsparciu ❤️MAMY TO!!!!❤️ KWOTA POTRZEBNA NA OPERACJĘ i nadwyżka w wysokości ponad 20.000 zł❤️ Brak Nam słów, by wyrazić Naszą wdzięczność. I taka niespodzianka dla Was, Piotruś już się pakuje. 7 GRUDNIA PLANOWANA OPERACJA. Czy można było dostać lepszy prezent na święta??? A to wszystko dzięki setkom dobrych serc, Waszych serc. Zbiórka i cała ta lawina była niesamowita i nauczyła mnie jednego WARTO POMAGAĆ! Nawet jeżeli do podarowania mamy tylko złotówkę albo słoik dżemu, bo jak każdy da coś od siebie, to NIEMOŻLIWE STAJE SIĘ MOŻLIWE!!! Nadwyżkę, którą zebraliśmy Piotruś wykorzysta na turnusy rehabilitacyjne jeśli bedzie taka potrzeba bądź będzie ona spokojnie czekała na wymianę procesora mowy.

Piotruś Masiak (więcej o Piotrusiu pisaliśmy TUTAJ) z podwyszkowskiego Leszczydołu Zalesie urodził się dwa lata temu z całkowitą utratą słuchu. W grudniu 2018 roku przeszedł operację wszczepienia implantu ślimakowego. Jednak do normalnego rozwoju oraz nabycia pełnej zdolności prawidłowego mówienia potrzebny jest drugi implnat. Najlepszy okres na taką naukę to pierwsze trzy lata życia dziecka. Niestety, czas oczekiwania na drugą operację to ponad trzy lata. Rodzice Piotrusia zdecydowali, że nie mogą czekać tak długo, ich syn nie może czekać... Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Piotruś został podopiecznym Fundacji siepomaga.pl. W pomoc zaangażowali się także mieszkańcy gminy Wyszków i nie tylko. Na FB uruchomiono specjalną stronę z aukcjami dla Piotrusia. Około tysiąca osób dokonało wpłat na konto siepomaga.pl a kolejne setki przekazały przedmioty na licytacje, z których całkowity dochód zasilił fundusz pomocy dwulatkowi. Przypomnijmy, że operacja kosztuje około 130 tys. zł. Trzymajmy kciuki za jej powodzenie.  

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Piotruś MasiakpomoczbiórkaWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org