REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

10-lecie „Graffito”

Kultura

W niedzielne popołudnie 1 grudnia odbył się wernisaż wystawy Koła Plastyka Amatora „Graffito” działającego pod kierunkiem artysty plastyka Adama J. Karpińskiego. Artyści świętowali 10-lecie Koła.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Spotkanie rozpoczęto akcentem muzycznym. Początkowo w duecie zagrali Adam Karpiński oraz Wojciech Pakieła, następnie dołączyła do nich wokalistka Małgosia Czajowska.

- Jest to spotkanie z okazji dziesięciolecia naszej grupy. Koło Plastyka Amatora powstało w 2009 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora „Hutnika”. Co roku prezentujemy nasze prace na wystawach, podczas których opowiadamy o tym, co wydarzyło się u nas w tym czasie. Przez te lata wiele osób uczestniczyło w zajęciach, ale jest jedna osoba, Agnieszka Sawko, która zaczynała na samym początku i wytrwale jest z nami do dziś - wspomniał historię koła Adam Karpiński. - Jestem bardzo dumny, że dorośli, pracujący i studiujący ludzie znajdują czas na dalsze rozwijanie swoich zainteresowań. Niektórzy traktują to jak hobby, ale parę osób poszło w tym kierunku zawodowo - dodał.

Prace wystawiło 31 artystów. Wśród nich znaleźli się: Ewa Budzyńska, Michalina Derlicka, Agnieszka Sawko, Agnieszka Kacperska, Magdalena Jaworska, Alicja Nasiadka, Monika Studniarz, Małgorzata Czajkowska, Elżbieta Józefacka, Ilona Reluga, Dominika Szulc-Zglec, Tamara Sawko, Weronika Sawko, Małgorzata Ślubowska, Julia Walenciuk, Julianna Sudak, Klara Fedorczyk, Magda Karczewska, Julia Jastrzębska, Karolina Ziółkowska, Elżbieta Zielińska, Dominika Zdżarska, Łukasz Bryl, Andrzej Łada, Wojciech Kijewski, Kamil Waniowski, Paweł Rybotycki, Kamil Karpiński, Ireneusz Jastrzębski, Amadeusz Godlewski oraz Adam J. Karpiński.

W związku z jubileuszowym wernisażem nie zabrakło także wspomnień i podziękowań za wspólnie spędzone lata. Dla członków Koła przygotowano upominki, a każdy z przybyłych mógł skosztować urodzinowego tortu.

Wystawę można oglądać do 6 stycznia 2020 roku w godzinach otwarcia Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


WOK "Hutnik"HutnikKoło PlastyczneGraffitoKoło Plastyka AmatoraAdam Karpiński

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Przez Turzyn BMW w rozsypce
to je bmwuuu to musi takie byc
xxx
Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
Zagubiony
Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Wtorek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominiki, Dominika, Protazego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA