REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dron dla Wyszkowa? Samorząd czerpie z doświadczeń Wołomina

Powiat

Gmina Wyszków i Powiat Wyszkowski szukają skutecznych rozwiązań w walce o czystsze powietrze. Przedstawiciele obydwu samorządów 27 listopada odwiedzili Urząd Miejski w Wołominie, który od miesiąca korzysta z nowoczesnego drona. Urządzenie wyposażone jest w stację monitorowania jakości powietrza, która jest niezwykle pomocna przy lokalizowaniu miejsc, w których spala się w piecach odpady i inne niedozwolone substancje.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W spotkaniu wzięli udział wicestarosta powiatu wyszkowskiego Leszek Marszał, radny powiatowy Piotr Wykowski, naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa Zdzisław Mikołajczyk, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, komendant Straży Miejskiej Mirosław Wysocki. Samorządowcy i strażnicy miejscy z Wołomina podzielili się z nimi doświadczeniami z zakresu obsługi urządzenia i możliwości, które daje jego posiadanie. Dron może być wykorzystywany nie tylko w pobieraniu próbek powietrza ale także podczas imprez miejskich i zgromadzeń masowych, promocyjnych (zdjęcia, filmy) oraz działań prewencyjnych, akcji przeciwpowodziowych, przeciwpożarowych i poszukiwawczych. Po spotkaniu w wołomińskim ratuszu przedstawiciele powiatu i gminy mieli możliwość poznać pracę urządzenia w praktyce, podczas badania jakości powietrza nad jednym z okolicznych osiedli w miejscowości Majdan.

- Wyszkowskie samorządy na bazie wymiany doświadczeń z sąsiednimi gminami i miastami poszukują skutecznych rozwiązań do walki o czyste powietrze - komentuja przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego.

- Od miesiąca gmina Wołomin korzysta z nowoczesnego drona, który dzięki powiązanej z nim stacji monitorowania jakości powietrza jest cennym sprzymierzeńcem w lokalizowaniu i karaniu palących odpadami w piecach. Podzieliliśmy się z przedstawicielami Wyszkowa naszymi doświadczeniami związanymi z obsługą, możliwościami jakie daje dron przy interwencjach Straży Miejskiej a także podczas prowadzenia działań prewencyjnych i zaprezentowaliśmy sprzęt. Spektrum działania drona i możliwości jego wykorzystania są naprawdę imponujace! Mam nadzieję, że Wyszków skorzysta z doświadczeń Wołomina, a spotkanie będzie początkiem dobrej współpracy i wymiany doświadczeń we wspólnej trosce o czyste powietrze i bezpieczeństwo - skomentowała spotkanie burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Źródło: Powiat Wyszkowski/ Burmistrz Wołomina

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Czysty WołominWołominElżbieta Radwandronpowiat wyszkowskiWyszków

Komentarze

abc
Jeden dron nie sprawi, że Wyszków przestanie się dusić. Poza tym musiałby latać wyłącznie po zmroku, bo wtedy kopciuchy-śmieciuch idą w ruch.
Wróble
Co po dronie jak zglaszany był konkretny przypadek do straży miejskiej i zero efektów przez 2 lata jak palił syfem tak pali pozdrawiam straż miejską w Wyszkowie ì władze miasta za najlepiej wyrzucane pieniądze w bloto
..
Fajnie mieć różne zabawki. Samochody, drony, telefony. Tylko w Wyszkowie wygląda to tak, że Straż Miejska sama z siebie nic nie zrobi. Oni tylko czekają żeby ludzie na siebie donosili. Weźmy pierwszy lepszy przykład: ul. Sikorskiego przy przychodni, mimo wielkiego parkingu, sto metrów dalej, ludziska parkują na ulicy, centralnie na zakazie, na dodatek na łuku jezdni. Zagrożenie jak cholera. Czy Straż Miejska kiedykolwiek się tam pojawiła? Owszem, przejeżdżali tamtędy ale nigdy nie zauważyli. Czy tak samo będzie z dronem? Czy zamiast aktywnie wyłapywać trucicieli, będą czekać aż ktoś zgłosi?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Piątek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benity, Maksymiliana, Teodozji

REKLAMA

pl.jooble.org