REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zanieczyszczenie powietrza, czyli sezon grzewczy w pełni

Kącik Prasowy

Jesienna aura nadchodzi już w październiku. Na dworze robi się chłodno, dość ponuro, a nastroje spadają na łeb na szyję. To ten czas, w którym zaczyna się sezon grzewczy. Niestety w tym czasie wzrasta także zanieczyszczenie powietrza. Dlaczego? Co nam grozi? O tym wszystkim w artykule!

REKLAMA

Jesienna aura

Spadające liście, deszcze i chłód - z tym kojarzy się jesień. Istnieją jej zwolennicy, bo rzeczywiście czasami jesień bywa piękna i kolorowa. Jednak w większości tego okresu jesień nie sprzyja dobrym nastrojom. Szybko robi się ciemno, człowiek staje się śpiący i poddenerwowany, bo wychodząc do pracy jest ciemno, a wracając z niej, mamy wrażenie jakby nic się nie zmieniło.  Ten smutny okres jest początkiem oczekiwania na wymarzoną białą zimę, która czasami nigdy nie nadchodzi. Zmiany klimatyczne powodują, że cały ekosystem ulega ciągłym zmianom, a pory roku stają się zupełnie inne niż jeszcze 20 lat temu. Dlaczego tak się dzieje?

Zanieczyszczenie powietrza

Zastanawiasz się czasami, dlaczego wychodząc z domu, masz wrażenie, że powietrze jest jakieś ciężkie? Rzeczywiście tak jest. Ciężej się oddycha, chmury schodzą bardzo nisko. Rzadko kiedy można zaobserwować bezchmurne niebo. Nie od dziś wiadomo, że z roku na rok wzrasta zanieczyszczenie powietrza. Wiele miast w Polsce stara się z tym walczyć, jednak nawet długofalowe działania nie zawsze przynoszą wymierne efekty. Zanieczyszczamy powietrze wszystkim. Spalinami samochodów, papierosami, fabrykami. Najczęściej jednak powietrze zanieczyszcza się w okresie grzewczym. Dlaczego?

Sezon grzewczy

Ponieważ zaczynamy palić w piecach. Oczywiście każdy ma prawo do ciepła w domu podczas zimy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak palenie w piecach wpływa na zanieczyszczenie powietrza. Skutek? Cierpimy na tym wszyscy. A najbardziej ekosystem. Wdychamy wszystko co najgorsze i wszystko, czym palą w piecach nasi sąsiedzi. Nie każdy przyznaje się do tego, że pali w piecu czym popadnie. Dlaczego robimy to sobie nawzajem? Brak odpowiedniej wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza sprawia, że przestaje nas obchodzić stan naszej planety. Co będzie za 50 lat? Wielu z nas przyznaje, że już nie dożyje tych czasów, więc go to nie obchodzi. Ale co z przyszłymi pokoleniami? Czy nie interesuje nas, jaki wpływ na ich zdrowie będzie miało to, czym palimy w piecu dzisiaj?

Przeziębienie

Wielu rodziców martwi się już teraz o swoje dzieci. Jesienna aura sprzyja przeziębieniom. Ale czy zawsze katar i kaszel to wirusy przenoszone drogą kropelkową? Otóż nie! W wielu przypadkach to zanieczyszczone powietrze jest przyczyną przeziębienia Twojego dziecka. Kiedy maluch wdycha smog, niedotlenia się dostatecznie, a do tego poważnie podrażnia swoje drogi oddechowe. Więcej o kaszlu u dziecka znajdziesz na jamama.pl. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Niekiedy nie wystarczy miód i czosnek, żeby ustrzec się przed poważnymi chorobami, związanymi z zanieczyszczeniem powietrza.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jak wybierała gmina Wyszków?
cd.: biało-czerwone flagi. "(...) gdyby nas lepiej i piękniej kuszono" ...
Ja ciąg dalszy
Jak wybierała gmina Wyszków?
Do Owszem: Małgorzata Trzaskowska ma klasę nie dzięki strojom ale dzięki temu, co ma do powiedzenia. To kobieta, która ma swoje własne poglądy, nie wstydzi się o nich mówić, chce działać i się angażować. Tymczasem Dudowa jest przestylizowana na starszą i jeszcze sztywniejszą niż jest w rzeczywistości, nie ma swojego zdania w żadnej kwestii, jest pusta jak wydmuszka. Wieszak na ubranie i podkładka na fryzurę niczym hełm. Powinna była wykorzystać te pięć lat na zrobienie czegoś pozytywnego na rzecz kobiet i dzieci, na obronę ich praw, w ogóle powinna się wypowiadać i brać w obronę wszelkich skrzywdzonych, choćby ofiary pedofilów, pobitych obcokrajowców, niepełnosprawnych i ich rodziców itp. Powinna wpływać na światopogląd, poszerzać horyzonty. Nie wykorzystała swojej szansy. M. Trzaskowska nie stałaby obok męża jak puste pudło. Ona niesie wiele treści. A polskich flag Duda aż za bardzo nadużywa. Zawsze wygląda jak gość weselny: czerwony na twarzy i w białej koszuli, a wkoło łopocą bia
Ja
Będzie nowy skatepark! Hurrra?
A kto tu mówi o stadionie narodowym? Wystarczy dobry projekt na zastąpienie tego co jest nowoczesnym obiektem przystającym do potrzeb i możliwości 30-tysięcznego miasta. Uważasz że nasza gmina nie ma pieniędzy? Ten artykuł dobitnie pokazuje, że ma ich nadto problem w tym że nie potrafi racjonalnie wydać. Zamiast płacić 50 tysi za koncepcję basenu rozporowego mogła ogłosić jak inne miasta konkurs i za max 30 tyś miała by projekt że ho ho Nie powstydził bys się
Do Obywatel
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA