REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zabrodzie chce mieć własną spółdzielnię socjalną

Powiat

Spółdzielnia ma zapewnić posiłki dla samorządowego żłobka oraz przedszkoli na terenie gminy Zabrodzie. Partnerem projektu będzie powiat wyszkowski.

REKLAMA

Gmina Zabrodzie zwróciła się do powiatu o wspólne utworzenie spółdzielni socjalnej w celu zapewnienia posiłków dla żłobka oraz przedszkoli i szkół w gminie Zabrodzie. Z czasem spółdzielnia może poszerzyć swoją działalność. 

- Gminie udało się pozyskać dofinansowanie na urządzenie kuchni, która zapewni posiłki dla uczniów szkół, przedszkola. Dostaliśmy też dofinansowanie na utworzenie 10 miejsc w żłobku w ramach programu „Maluch+”. Prace przygotowawcze są w pełni. Analizowaliśmy, w jakiej formie może funkcjonować i kuchnia i żłobek. Chcemy spróbować utworzyć taką spółdzielnię, potrzebujemy partnera - apeował do radnych powiatowych wójt Krzysztof Jezierski (na zdj.). 

Rada Gminy Zabrodzie podjęła uchwałę intencyjną w tej sprawie, podobnie uczyniła Rada Powiatu. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Stach
Powrót do spółdzielni...? Krok wstecz stał się faktem. Tam zmierza gmina Zabrodzie. W następnej kolejności likwidacja oczyszczalni ścieków i powrót do klasycznych wychodków. Słyszałem, że to też mają w planach.. bo zdrowo i zgodnie z naturą. Tylko nie wiem dla czego jedyną inwestycję prawdziwą szosę do Dębinek nazwali szosą do Wysych i dla czego ma być z asfaltu? Nie może być tradycyjnie, ze żwiru albo kocich łbów? To jest bliżej natury a nie asfalt.
J.
Jaki krok wstecz? Co jest złego w tym, że gmina zamiast płacić za bylejaki catering woli sama przygotować posiłki?
Wojtek
A co Wysychy inne? W Wysychach nie przerzucają się na wychodki w podwurzu? Jak cała gmina to i Wysychy. Mycie też już nie modne, można opłukać się w miednicy. Tylko jak w takich warunkach te posiłki będą robić? To się nie trzyma kupy.
J
Ta kuchnia to może być największy i jedyny sukces tej kadencji. Cała gmina na niego pracowała od roku.
L
Ci ludzie tylko biorą pensję i diety. Zabrodzie traci kolejne 5 lat w swojej historii a biorąc od uwagę to co się dzieje to można powiedzieć, że Zabrodzie się cofa.
Lolek
Gmina dostaje dofinansowanie do żłobka i obiadów .A cena żłobka szok.Tyle co za prywatne. Wyżywienie w żłobku 15zł.Nigdzie w żłobku na terenie Wyszkowa nie ma tak drogiego wyżywienie ceny są 7-10zł dziennie.Aż się boje ile będą kosztować obiady w szkole . Gratulacje .Brawo Wy.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dotychczasowe wyniki ujemne. Szpital pobiera kolejne próbki do badania
czy nie za późno zaprzestano przyjmować pacjentów z nagłymi wypadkami? należało odsyłać już 26/27.03.gdy wiadomo było, ze jest uzasadnione podejrzenie zarażenia personelu medycznego. Przecież to grozi odszkodowaniami jesli będą wtórne przypadki. Dlatego uważam, ze zbadanie przebadanie próbek pacjentów przyjętych / przebywających w szpitalu jest koniecznością.
ja
"Lekarka nie miała kontaktu z pacjentami w szpitalu"
Skoro złamała warunki kwarantanny to powinna ponieść konsekwencje.
Niemiła
Zostajemy w domach! Kolejne ograniczenia i zakazy
Slawektvn425, prosimy o kontakt z redakcją, tel. 577-885-677
Redakcja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org