REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Refleksologia – jak przebiega masaż?

Kącik Prasowy

Refleksologia jest terapią polegającą głównie na masażu stóp (można masować także określone punkty na dłoniach i twarzy). Ma ona za zadanie pobudzić organizm do samoleczenia. Polega na stymulowaniu konkretnych punktów na stopach, które odpowiadają poszczególnym obszarom w ciele. Jak przebiega taki masaż krok po kroku? Sprawdź!

REKLAMA

Po pierwsze – rozmowa!

Jeśli już wiesz, czym jest refleksologia i decydujesz się na podjęcie terapii, w pierwszej kolejności musisz znaleźć dobrego terapeutę, który posiada niezbędne kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie z tego zakresu. Wizyta  u takiego specjalisty powinna zacząć się – tak samo jak w przypadku wizyty u lekarza – od rozmowy.

Terapeuta powinien zgłębić swoją wiedzę na Twój temat. Powinien zapytać nie tylko o to, jak się czujesz i z jakim problemem do niego przychodzisz. Może zechcieć poznać np. więcej szczegółów na temat danego zaburzenia czy schorzenia. Ponadto musi uzyskać od Ciebie informacje na temat tego, czy nie ma ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia masażu. Aby terapia taka w ogóle miała sens, należy być szczerym wobec specjalisty i nie ukrywać przed nim ważnych faktów – dzięki temu będzie mógł skupić się na tym, co rzeczywiście istotne i dzięki temu skuteczniej pomóc.

Poznanie „materiału”

Refleksologia zakłada, że żaden z narządów nie pracuje w pojedynkę, ale współpracuje z innymi w celu zachowania zdrowia organizmu. Jako że poszczególne punkty na stopach odpowiadają konkretnym organom i obszarom ciała, terapeuta musi w następnej kolejności dobrze poznać materiał, na którym przyjdzie mu pracować, czyli Twoje stopy. Każdy człowiek jest inny i każda stopa jest inna – może mieć różny kształt, wielkość, grubość skóry, ewentualne zniekształcenia. Kiedy już terapeuta przyjrzy się Twoim stopom, będzie mógł przejść do działania.

Masaż składający się z kilku etapów

Refleksologia opierająca się na masażu stóp składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności terapeuta powinien wykonać rozluźniający masaż, który jest wstępem do właściwej i najważniejszej części zabiegu – stymulacji określonych punków. Pierwszy etap trwa krótko.

Najdłużej odbywa się masaż właściwy, czyli wspomniana stymulacja – może ona polegać nie tylko na uciskaniu konkretnych punktów, ale też na ugniataniu, rozciąganiu, masowaniu. W jej trakcie mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Od razu należy je zgłosić terapeucie. Na zakończenie specjalista powinien wykonać masaż relaksacyjny – bardzo przyjemny i uspokajający.

Podsumowanie spotkania

W trakcie zabiegu terapeuta będzie obserwował Twoje reakcje na stymulację określonych punktów. Po masażu powinien przeprowadzić rozmowę podsumowującą i przedstawić swoje spostrzeżenia. Jeśli zauważy problem, może zalecić np. wizytę u danego specjalisty i wykonanie konkretnych badań. Może też dać wskazówki co do dalszego samodzielnego wykonywania masażu.

Ilu zabiegom należy się poddać?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakim problemem przychodzisz do terapeuty – czy jest to np. stres, bezsenność, konkretna choroba. Ważna jest tutaj rola refleksologii – czy na wesprzeć i przyspieszyć leczenie określonego schorzenia, czy po prostu pozwolić Ci lepiej poznać swoje ciało i polepszyć samopoczucie. To Ty decydujesz, na ile zabiegów się umawiasz. Najbardziej optymalna jest seria 10 zabiegów. Pamiętaj też o tym, że po jednym lub dwóch zabiegach możesz nie zaobserwować jeszcze widocznych efektów.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Piątek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benity, Maksymiliana, Teodozji

REKLAMA

pl.jooble.org