REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyrecytowany patriotyzm

Nauka

W związku z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej młodzież Zespołu Szkół nr 1 podjęła szereg różnorodnych działań. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wystawy, gazetki okolicznościowe oraz montaże słowno-muzyczne prezentujące piękno języka ojczystego i postawy patriotyczne. Wspólnie odkrywaliśmy wartości tkwiące w tradycji, przeszłości naszego kraju oraz kultywowaliśmy pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy ojczyzny. Kolejną inicjatywą uczniów i nauczycieli ze Skłodowskiej jest I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Patriotyzm w poezji” dla szkół podstawowych z powiatu wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

21listopada w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbył się konkurs zorganizowany przez Karinę Gnatkowską, Marzannę Siemienowską i Bożenę Pikorę - nauczycielki Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie. Starostę wyszkowskiego reprezentowała Agnieszka Deptuła – naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, burmistrza Wyszkowa reprezentowała Aneta Kowalewska. Uczestnicy konkursu pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali i zaprezentowali zgromadzonej publiczności poezję patriotyczną jako integralną część dziedzictwa narodowego.

Jury w składzie: Marzena Kulesza – przewodnicząca, Aneta Kowalewska, Agnieszka Deptuła, Karina Gnatkowska, Ewelina Wujkowska, Ewa Kłos, Marzena Dawidczyk wysłuchała 22 uczestników. Zgromadzeni goście: dyrektorzy, nauczyciele, opiekunowie, rodzice uczniów szkół podstawowych oraz młodzież ze Skłodowskiej mogli podziwiać talenty recytatorskie uczestników konkursu. Jury oceniało: dobór repertuaru, zgodność tematyki utworu z charakterem zmagań konkursowych, oryginalność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny. W czasie obrad Komisji wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na krótki spacer po Skłodowskiej i słodki poczęstunek. Po wnikliwej ocenie jury konkursu wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce: Aleksander Buźniak - uczeń Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym,

II miejsce: Oliwier Białobrzeski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie,

III miejsce: Fabian Jastrzębski - uczeń Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie.

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Kukwa - uczennica Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Starym Lubielu, Alicja Pachulska - uczennica Szkoły Podstawowej w Somiance, Aneta Tolak - uczennica Szkoły Podstawowej im. Gen. Bryg. Pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej. Laureaci I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę wyszkowskiego, burmistrza Wyszkowa, dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie oraz Firmę GLOBAL z Wyszkowa a ich opiekunowie podziękowania od organizatorów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki oraz podziękowania. Podsumowaniem konkursu były słowa Theresa Révay: „Spotkania wytyczają drogę ludzkiego losu, niezależnie od tego, czy trwają kilka godzin, kilka dni, czy całe życie”. Organizatorzy Konkursu żywią nadzieję, że listopadowe spotkanie u Skłodowskiej pozostanie w pamięci wszystkich uczestników a niektórzy z nich swoją przyszłość zwiążą z Zespołem Szkół nr 1 w Wyszkowie. Organizatorzy I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych składają serdeczne podziękowania nauczycielom i uczniom ze Skłodowskiej za pomoc w organizacji Konkursu. 

Tekst opracowały: Marzanna Siemienowska i Karina Gnatkowska


 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Zespół Szkół nr 1 w WyszkowieWyszkówpowiat wyszkowskikonkurs recytatorski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Przez Turzyn BMW w rozsypce
to je bmwuuu to musi takie byc
xxx
Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
Zagubiony
Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Wtorek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominiki, Dominika, Protazego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA