REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Znów poczuli klimat Norwida

Nauka

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Norwida społeczność I LO w Wyszkowie ma przez cały czas kontakt ze swoimi absolwentami i możliwość prezentacji ich dorobku zawodowego młodszym kolegom - obecnym uczniom Norwida. Taki właśnie powrót do szkoły po latach miało okazję przeżyć 15 listopada osiemnsatu absolwentów, którzy byli bohaterami II Dnia Absolwenta I LO.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W murach szkoły powitała ich dyrektor LO Dorota Piotrowicz oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Elżbieta Borzymek a także przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kajetan Depta. 

- Dzięki tej inicjatywie mamy mozliwośc poznać naszych staraszych kolegów a oni mogą wrócić do murów dawnej szkoły i znów poczuć klimat "Norwida" - mówił. 

- Dzięki za to, że jesteście, koleżanki i koledzy z łway szkolnej, i że tak chętnie dajecie się zaprosić do naszego Liceum. Nie wystarczą zjazdy raz na 10 lat. Jest duży potencjał, stąd pomysł powołania naszego Stowarzyszenia - mówiła Elżbieta Borzymek. 

- Społeczność naszego Liceum to 52 nauczycieli, 25 pracowników administracji i obsługi, ponad 600 uczniów, samorząd szkolny, rodzice, absolwenci i Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Norwida. To grupa, która pozwala, aby ta szkoła żyła i rozwijała się. Dziękuję Stowarzyszeniu za poświęcony czas. odkąd powstało Stowarzyszenie, ja, jako dyrektor, czuję się mocniejsza i zawsze mam wsparcie - podkreślała dyrektor Piotrowicz, także asbolwentka "Norwida". 

Jednym z wybitnych absolwentów szkoły jest także Jerzy Różycki, znany kryptolog i matematyk, jeden z trzech pogromców "Enigmy". Absolwentka LO Elżbieta Szczuka zaprezentowała wykład o Różyckim jako człowieku. Jako naukowca przedstawiła go z kolei młodzież I LO w spektaklu "W cieniu Enigmy" przygotowanym pod kierunkiem polonistek: Klaudyny Matejko-Kulasińskiej, Marzeny Delugi, Iwony Żelaznej-Łysik. Po części oficjalnej i artystycznej młodziez udała się na klasowe spotkania z absolwentami. A byli wśród nich:

Karolina Borzymek, studentka III roku Wydziału Architektury Wnętrz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Zanim zaczęła studiować architekturę, uzyskała licencjat z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. - Gdyby ktoś powiedział mi, gdy zdałam maturę, że w wieku 24 lat będę pracowała w biurze projektowym, studiowała z powodzeniem architekturę wnętrz, miała na swoim koncie udział w wystawach plakatów w Polsce i za granicą, dyplom z zarządzania, a przede wszystkim robiła w życiu to, co sprawa mi przyjemność, powiedziałabym, że to dobry żart. A jednak dzisiaj to moja rzeczywistość - mówi o sobie.   

Ks. Tomasz Trzaska - ksiądz diecezji łomżyńskiej, instruktor i kapelan w Komendzie Hufca ZHP w Wyszkowie, niegdyś drużynowy 44 WWSMDH "Łazik". Do wiosny 2019 roku wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja i redaktor naczelny portalu wZasiegu.pl, współtwórca Poranków Stacji Katolickich - Siódma9.pl. Od 2018 roku kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie (dawny Areszt Śledczy przy ul. Rakowieckiej). Od maja 2019 roku pracownik Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Biuro Poszukiwań i Identyfikacji). Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (Retoryka i Komunikacja Społeczna - studia podyplomowe) oraz Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie.

Bartek Krupka - w Łodzi ukończył filmoznawstwo i nowe media, ale nigdy nie chciał być teoretykiem kina. Po uniwersytecie ukończył słynną Szkołę Filmową w Łodzi na Wydziale Produkcji. Produkuje filmy reklamowe dla dużej firmy. Fascynuje go kreacja reklamowa, która trafia do dużej liczby ludzi, przyciągając swoim przekazem.

Wojtek Smółkowski - absolwent Wydziału Architektury PW. Prowadzi pracownię projektową. Projektuje budynki mieszkalne, usługowe i wszelkie inne. Oprócz pracy architekta, rysuje, maluje akwarele, fotografuje. Od 2006 roku należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jego fotografie otrzymały wiele nagród i wyróżnień, brały udział w licznych wystawach, były publikowane w wydawnictwach albumowych. Kilka lat temu wciągnęła go grafika warsztatowa. Rozpoczął otwarte studia na ASP na kierunku grafika pod opieką prof. Rafała Kochańskiego. 

Grzegorz Kowalczyk - ukończył Kolegium Nauczycielskie Języka Polskiego w Ostrołęce. Od 24 lat pracuje w radiu. Był związany z najważniejszymi stacjami radiowymi w Warszawie, m.in. To Radia Wawa, Radia Zet, radio Eska, Złote Przeboje. Obecnie pracuje w Meloradiu. Współpracował z telewizyjnymi programami „Nuta.pl” (TV4) i „Qadrans qultury” (TVP Warszawa) oraz z internetowym radiem Bemowo Fm. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Jego pasją jest muzyka, lubi gotować i rozmawiać z ludźmi. 

Przemysław Kurowski - doktor nauk farmaceutycznych, nauczyciel akademicki, adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i pracownik naukowy Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Stopień doktora uzyskał na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Regulacja potencjału błonowego neuronów piramidowych kory przedczołowej przez receptory muskarynowe” na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2016). Był uczestnikiem kilku długoterminowych staży naukowych, m.in.: w Massachusetts Institute of Technology w Cambridge (2014) i Korea Institute of Science and Technology w Seulu (2019). Autor kilkunastu publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym i kilku rozdziałów w podręcznikach akademickich. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół poznania molekularnych mechanizmów odpowiedzialnych za rozwój chorób neuropsychiatrycznych i neurologicznych oraz poszukiwań efektywnych metod leczenia tych schorzeń. Obecnie przygotowuje rozprawę habilitacyjną na temat molekularnego podłoża padaczek lekoopornych oraz możliwości wykorzystania kannabinoidów (składników tzw. medycznej marihuany) w terapii padaczki i bólu przewlekłego. 

Joanna Ziembowska - studentka II roku Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. W ubiegłym roku oprócz studiowania pracowała w szkole rysunku przygotowując licealistów do egzaminu na architekturę oraz jako ilustratorka. 

Piotr Trześniewski - ukończył studia magisterskie z wychowania fizycznego i trenera przygotowania motorycznego. Pracuje w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” jako nauczyciel wychowania fizycznego. Jest trenerem sportów walki w klubie Gimnazjon Kuźnia Wyszków oraz trenerem w przedszkolach. Stoczył ponad 120 pojedynków na ringach i matach. Zdobył tytuł wicemistrza świata i zawodowego mistrza Polski w k-1. Interesuje się sportem, rozwojem psychomotorycznym człowieka.

Bartek Trzciński - pracuje w dziedzinie marketingu dla polskiej firmy produkującej sprzęt nurkowy (Tecline). Dodatkowo jest nurkiem i instruktorem nurkowania z ramienia prestiżowej organizacji Global Underwater Explorers (GUE). Poza "podwójnym etatem” jest współzałożycielem polskiego „chapteru” fundacji ekologicznej Ghost Fishing. Po godzinach rozwija również nowy projekt muzyczny Madd Bitz. Do swioch osiągnięć zalicza: studia licencjackie na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej,  studia magisterskie Master en Affaires et Management International na Uniwersytecie w Nicei, stopień instruktorski we francuskiej Federacji Edukacji i Sportów Podwodnych, praktyki zawodowe w dziedzinie handlu międzynarodowego we Francji, Belgii, Polsce + niezliczone delegacje po całej Europie, założenie własnej działalności i pierwsze kroki jako niezależny przedsiębiorca, zespół muzyczny Mahikan, I st. Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie (klasa gitary).

Ewa Trzcińska (Długołęcka) - z wykształcenia dziennikarka (UW), jednak zawodowo od wielu lat współzarządza polsko-francuską firmą produkcyjną o globalnym zasięgu. Jest też konsultantem biznesowym, trenerem sprzedaży, certyfikowanym coachem grupowym i zespołowym oraz coachem biznesu, obecnie - studentką III roku Zarządzania i Przywództwa na Uniwersytecie SWPS oraz założycielką Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu.

Grzegorz Piotrowicz - doktor nauk medycznych, specjalista urolog, posiada europejski tytuł Fellow of the European Board of Urology. Od prawie 20 lat pracuje w Klinice Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Obrony Narodowej, w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Jego szczególnym zainteresowaniem zawodowym są tzw. zabiegi małoinwazyjne z wykorzystaniem technik laserowych. Miał możliwość odbycia szkolenia m.in. w Harvard Medical School w Bostonie i w King’s College Hospital w Londynie. Prezentował swoje prace na kongresach Światowego Towarzystwa Urologicznego (w Szanghaju), Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (m.in. w Pradze i Zagrzebiu), Skandynawskiego Towarzystwa Urologicznego (w Reykjaviku) oraz na wielu kongresach i sympozjach krajowych. Pasjonuje się muzyką i sportem, jest zapalonym gitarzystą  i rowerzystą.

Agata Lamparska - psycholożka w biznesie, coach, trenerka, konsultantka programów rozwojowych, psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Od ponad 10 lat pracuje w organizacjach pozarządowych i biznesie – z menedżerami, przedsiębiorcami, liderami. Specjalizuje się w tematyce budowania i zarządzania zespołem, pracy z konfliktem, w coachingu kariery oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości i skuteczności. Wdrażał kulturę informacji zwrotnej w Centrum Nauki „Kopernik”. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Otwartym UW. Organizuje projekty i inicjatywy rozwojowe związane ze „światozmienianiem”, wzmacnianiem kobiet i uczeniem się na błędach.​ Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Coachów PRIZM oraz Fundacji Dobra Porażka, obecnie konsultantką i projektantką programów rozwojowych w firmie doradczej PwC. Ukończył Wydział Psychologii UW, Szkołę Profesjonalnego Coachingu oraz Szkołę Coachingu Zespołowego NOVO. Jest w trakcie Szkoły Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

Aneta Pobudkowska-Mirecka - pracuje na stanowisku profesora w Katedrze Chemii Fizycznej Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Na swoim koncie ma liczne nagrody i odznaczenia, tj.: 2018, 2015, 2013 i 2012 - Indywidualna Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej za osiągnięcia naukowe i za wyróżniające prowadzenie zajęć dydaktycznych; 2017 – odznaczenie Medalem Komisji Edukacji Narodowej; 2014 i 2012 – Nagroda Złotej Kredy w kategorii prowadzący ćwiczenia/laboratoria/projekty; 2011 – Stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców; 2011 – Stypendium Konferencyjne dla Młodych Pracowników Naukowych przyznane przez Towarzystwo Naukowe Warszawskie i Fundację na rzecz Nauki Polskiej, itd. Może pochwalić się: licznymi publikacjami w renomowanych czasopismach na temat właściwości fizykochemicznych imidazoli, cieczy jonowych i substancji aktywnych; licznymi wystąpieniami na konferencjach krajowych i zagranicznych. Osiągając kolejne „szczeble kariery”, wykonywał prace badawcze m. in. we Francji, Hiszpanii, Republice Południowej Afryki, Danii, Australii i w innych krajach. 

Michał Macioch - dyplomowany aktor i instruktor teatralny szkoły aktorskiej w Warszawie. Reżyser teatralny, piosenkarz, pedagog. Urodzony w Polsce, na stałe mieszkający w Australii. Od wielu lat współorganizator wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, projektów teatralnych dla dorosłych i dzieci w polskich szkołach w Sydney (Randwick, Macarthur, Liverpool) oraz cyklicznych imprez okolicznościowych, takich jak m.in. Dzień Dziecka, Polish Christmas, Święto Niepodległości 11 Listopada w Australii. Jego wieloletni dorobek artystyczny wzbogacony jest współpracą m.in. z Teatrem Telewizji, Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Studiem Dubbingowym “Sonica”, Goethe Institut w Warszawie, Teatrem „Fantazja” w Sydney oraz polską sekcją Radia SBS w Australii. Laureat wielu konkursów, musicali i festiwali m.in. „Jesus Christ Superstar”, „Koty”, „Festiwal Piosenki lat 70. i 80.”, II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwal im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, PolArt Festiwal w Australii. Do roku 2005 wraz z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz Fundacją “O uśmiech dziecka” – współorganizator Festiwalu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Przez wiele lat wolontariusz i członek Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Michał Macioch ma za sobą szereg występów wokalno-aktorskich w wielu miastach, nie tylko w Polsce czy Australii, ale również w Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych.

Jolanta Wiśniewska (Głowacka) - prezeska Fundacji Wyszkowski Teatr Tańca, właścicielka Szkoły Tańca "Deptak", magister pedagogiki kulturoznawczej, menedżerka i animatorka kultury, choreografka, instruktorka tańca. Miłością do tańca zaraziła swoje córki, również absolwentki naszego liceum, Blankę Malinowską i Martynę Busławską. Edukację taneczną rozpoczynała w wieku 12 lat w Wyszkowskim Domu Kultury „Hutnik”. W latach 80. XX wieku była reprezentantką Polski w kategorii formation dancing na mistrzostwach świata i Europy, mistrzynią rock’n’rolla w II międzynarodowym Turnieju Billa Halleya w warszawskiej Stodole. W 1997 roku utworzyła sekcję tańca integracyjnego na wózkach „Inte-Gracja”. Corocznie organizuje kolejne „Deptaki”, w których każdorazowo bierze udział ponad 200 tancerzy ze Szkoły Tańca „Deptak”, MB Studio Tańca Martyny Busławskiej i Wyszkowskiego Teatru Tańca. 

Kamil Wykowski - absolwent Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie w Warszawie. Na co dzień pracuje jako trener w lokalnej siłowni, gdzie przygotowuję podopiecznych do zawodów, imprez sportowych, ale także pomagam w osiąganiu sprawnej i estetycznej sylwetki. Jest jednym z założycieli wyszkowskiej drużyny Rhinos Wyszków. Grał w kadrze Polski. Drugą jego dyscypliną jest kulturystyka, której oddaje się już od ponad 12 lat. Mam za sobą dużo występów na polskiej scenie, ale również odnosił sukcesy zagranicą. Bardzo interesuje się dietetyką, dlatego często pojawi się na różnych szkoleniach, konferencjach żywieniowych, gdzie może pozyskać nową wiedzę. Jego pasja to zdecydowanie motoryzacja, a w szczególności motocykle.

Dr inż. arch. Anna Cudny – architektka, badaczka miasta, edukatorka. Od 2009 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi zajęcia z projektów urbanistycznych. W 2011 roku otrzymał wyróżnienie w XII edycji konkursu o nagrodę architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego za projekt dyplomowy „Przestrzenie publiczne jako element aktywizujący społeczność miejską. Wyszków – przekształcenia funkcjonalno-przestrzenne”. W 2012 roku projekt społeczno-architektoniczny SIELCE ARCHITEKTÓW, którego jest pomysłodawczynią i współautorką, otrzymał nominację do „Konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR” w trzech kategoriach: Przestrzeń miejska, Społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka, Społeczność lokalna. Obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską pt. „Przestrzeń publiczna a kapitał społeczny. Działania społeczności lokalnych na rzecz najbliższych im przestrzeni wspólnych". Jej największą pasją jest prowadzenie warsztatów z zakresu edukacji architektonicznej dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz dla innych edukatorów.

Małgorzata Bajowska (Oleksa) - członkini Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. W 2005 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Posiada doświadczenie zawodowe z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej zdobyte w służbie cywilnej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Od 2010 roku angażuje się w prowadzenie autorskiego biura projektowego. Opracowuje, a także nadzoruje wykonywanie dokumentacji projektowej w zakresie budowlano-architektonicznym i aranżacji wnętrz. Jest finalistką międzynarodowego konkursu EUROPAN 10, dotyczącego zagospodarowania i rewitalizacji ul. Wileńskiej w Warszawie. Angażuje się w projekty społeczne, mające na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu urbanistyki i dbałości o ład przestrzenny. Jej praca przekłada się na zainteresowania, które oscylują wokół sztuk wizualnych: malarstwa, grafiki użytkowej, animacji komputerowej. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


I LOWyszkówNorwiddzień absolwenta

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Koronawirus. Ponad dwieście osób w kwarantannie
prawda boli? czyżby właściciel "salonu"?
jeszcze zdrowy
Zarzuty za groźby
Jestem z Warszawy, zamieszkałem na wsi. I na pewno nie zagłosuję na człowieka Merkelowej. Zastanówcie się, komu warszawski ratusz sprzedał spółki miejskie.
Owszem
Próbował przejechać stołecznych policjantów. Pościg za sprawcą zakończony pod Wyszkowem
Te okolice Wyszkowa to konkretnie centrum Kamieńczyka
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA