REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Twej bieli i czerwieni chcemy być godni...

Nauka

12 listopada społeczność SP nr 2 w Wyszkowie świętowała 101. rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu wspomniano także o patronie szkoły Władysławie Broniewskim, gdyż walczył on w Legionach o niepodległość Polski.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniowie przyszli w odświętnych strojach. Uroczystość dla klas I-IV rozpoczął dyrektor W. Pasek, następnie klasa III a odśpiewała pieśń patriotyczną. Kolejnym punktem programu była żywa lekcja historii pt. Sztafeta do niepodległości. Pokaz poprowadził Radosław Dobrowolski, przedstawiciel grupy Grupy Historycznej Radosław. Po wręczeniu dyplomów z religii, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. Uroczystość dla klas V-VIII rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu i uroczystym przemówieniem. Pojawiła się klasa mundurowa z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" z Wyszkowa. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu walki wręcz i samoobrony, poznali także tradycje klasy mundurowej oraz ofertę edukacyjną. Po przerwie, wyświetlono film o Polsce i Święcie Niepodległości. W dalszej części programu miał miejsce występ grupy wokalnej Renaty Fydrych oraz recytacja wiersza. Na koniec wszyscy zaśpiewali pieśń szkoły.

Robert Fallaszek

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 2 w Wyszkowieświęto niepodległości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
"Idźmy zagłosować"
Już ten "Niemiec" przypilnuje, żebyśmy się zanadto nie rozwinęli. A co do socjalistycznych rozwiązań - oczywiście, są szkodliwe. Ale lepszy socjalizm patriotyczny, niż lewacko-niemiecki.
Owszem
"Idźmy zagłosować"
Zobaczylibyście jak Niemiec pracuje, też byście tak chcieli. I takie same pieniądze brać. Do dobrobytu dochodzi się pracą i myśleniem, a nie rozdawnictwem i wymachiwaniem dziadkową szabelką, bo coś kiedyś. :)
O czym tu debatować
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA