REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pierwszaki w Starym Bosewie ślubowały

Nauka

25 października odbył się uroczysty apel z okazji ślubowania uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Starym Bosewie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

To ważne wydarzenie zostało na stałe wpisane do Kalendarium szkolnych uroczystości i imprez. Wychowawczyni klasy pierwszej Małgorzata Sarnacka powitała wszystkich zebranych nauczycieli, rodziców oraz uczniów i dzieci z przedszkola, a w sposób szczególny: proboszcza parafii Długosiodło ks. Zygfryda Żebrowskiego, radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosława Augustyniaka, wójta Gminy Długosiodło Stanisława Jastrzębskiego, dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie Beatę Rydzewską oraz wicedyrektor Ewę Kulasińską, skarbnika Rady Rodziców Marlenę Winczewską.

Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni zaprezentowali program artystyczny z udziałem starszych kolegów z klasy III i VI. Dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, mówiły o prawach i obowiązkach uczniów, właściwym zachowaniu wobec kolegów i koleżanek. Wykazały się znajomością znaków drogowych i zasad poruszania się po drogach. Nie zabrakło też piosenek i to nie tylko w języku ojczystym, ale również w języku angielskim. Program uatrakcyjnił występ pani Jesieni, w którą wcieliła się jedna z uczennic kl. I - Iga Kępka. Po pomyślnie zdanym egzaminie na ucznia, pierwszaczki przystąpiły do ślubowania na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie. Ukoronowaniem tego aktu było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i upominków. Na prośbę rodziców ks. Zygfryd Żebrowski udzielił dzieciom błogosławieństwa. Do życzeń dołączyli również goście: wójt Stanisław Jastrzębski, przedstawiciel Rady Rodziców i oczywiście sami rodzice pierwszoklasistów. Krótką lekcję o bezpieczeństwie na drodze przeprowadził radny sejmiku Mirosław Augustyniak. Następnie wręczył wszystkim pierwszakom elementy odblaskowe. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. 

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!

Organizatorzy
 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


SP Stare Bosewoślubowaniegmina Długosiodło

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Duże zainteresowanie projektowaniem kładki na Bugu
A kto z idiotami będzie współpracował :) ? Można było podtrzymać tradycję i konserwować Flisaka ale nie lepiej niech wszystko gnije na polu gdzieś w krzakach. Było tyle wspomnień i radochy dla wszystkich
Tomasz
Sprawy w urzędzie znów bezpośrednio
Chętnie bym przeczyta również, które szkoły i przedszkoka pracują, jak wygląda nauka, ile dzieci zgłosiło się do szkół.
Ania

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA

pl.jooble.org