REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Pomaluj - nie niszcz". Kolorowa inicjatywa "Gajowianek"

Powiat

Koło Gospodyń Wiejskich "Gajowianki" w Gaju w gminie Zabrodzie przeprowadziło akcję pod hasłem „Ppomaluj - nie niszcz”, która miała na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie dbania o mienie publiczne. Dzięki grantowi z Fundacji Tesco w programie „Decydujesz, pomagamy” udało się wyremontowac i uatrakcyjnić ściany przejścia dla pieszych przy rzece Fiszor w ciągu drogi ekspresowej S8 w Gaju.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zespół pracował za zgodą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie i pod nadzorem Andrzeja Chochlińskiego oraz Łukasza Pruszaka. Drugim etapem akcji było wykonanie i pomalowanie rysunków umieszczonych na ścianach przejścia. Wszyscy uczestnicy akcji:dzieci, młodzież i dorośli chętnie rozpoczęli malowanie ścian, na których znalazły się rysunki drzew, rzeki, motyli, kwiatów, itp. oraz na przeciwległej ścianie z cytat C.K.Norwida. Piękne rysunki wykonały "Gajowianki": Agnieszka Ciepielewska oraz Justyna Pieńczuk. Uczestnicy akcji aktywnie zabrali się do pracy - w ruch poszły kolorowe farby, pędzle. Akcja odbyła się w wesołej atmosferze, dzieci ubrane w malarskie fartuchy malowały jak tylko umiały, niekiedy przy tym brudząc się trochę. Dzieci i młodzież z pewnością zapamiętają, ile pracy i starań trzeba włożyć, aby powstało coś pięknego. Poza tym przez dwa dni akcji dzieci i młodzież mogły bardzo aktywnie i kreatywnie spędzić czas wolny we wspólnym gronie. Taka akcja jest przykładem wspólnej integracji międzypokoleniowej. 

Przy okazji malowania na terenie przejścia zostały zebrane rozrzucone gdzieniegdzie śmieci, powyrywane chwasty jak również zostały umyte barierki od strony ul. Warszawskiej oraz z drugiej strony od ul. Wyszkowskiej. 

- Mamy nadzieję, że taka akcja przyczyni się do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży w zakresie dbania o urządzenia publiczne - mówią "Gajowianki". - Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, naszym kreatywnym dzieciom i młodzieży, dorosłym oraz naszym niezastąpionym członkiniom KGW Gajowianki za udział w akcji malowania przejścia. Dzięki Wam mieszkańcy Gaju korzystają z pięknego i kolorowego przejścia przy rzece Fiszor.

W akcji uczestniczył  także wójt gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski, sołtys Stefan Szyszko, radna Arleta Miąśkiewicz. 

KGW Gajowianki

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


KGW GajowiankiGajgmina Zabrodzie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Wtorek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org