REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przez las bezpieczniej i piękniej

Turystyka

Ponad 5-kilometrową leśną ścieżkę rowerową otwarto 12 października w Ochudnie. Trasa biegnie przez las od Leszczydołu-Nowiny do Porządzia i od Porządzia do Rząśnika. Ścieżka powstała z inicjatywy gminy Rząśnik przy współpracy Nadleśnictwa Wyszków.

Galeria zdjęć


REKLAMA

To kontynuacja ciągu wiodącego wzdłuż drogi powiatowej, z którego chętnie korzystają rowerzyści, piesi, biegacze, wielbiciele nordic walking itp. Wykonawcą inwestycji była firma "eMPOL” Jarosław Maliszewski.

- Wiem, że nie tylko mieszkańcy Rząśnika, ale też inni cieszą się z tej inwestycji. Chcielibyśmy więcej inicjatyw, które przysparzają nam takiej sympatii, ale w samorządzie trzeba realizować też inne inwestycje, które może nie dają takiej popularności, ale są niezbędne - stwierdził wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski. - Niestety, nie jesteśmy państwem bogatym, jesteśmy na dorobku i musimy wybierać priorytety. Jednym z nich jest  z pewnością bezpieczeństwo.

O tym, jak ważna dla bezpieczeństwa jest zrealizowana w tym roku inwestycja, mówił też emerytowany nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, który to podjął decyzję o współpracy w tym temacie z gminą Rząśnik, a jego działania kontynuował obecny nadleśniczy Waldemar Wańczyk.

- Ruch rowerowy jest tu duży. Do tej pory mieszkańcy dojeżdżali do pewnego momentu i dalej poruszali się szosą. Było niebezpiecznie - podkreślił Wojciech Kwiatkowski. - Lasy Państwowe są otwarte dla społeczeństwa, w ramach możliwości udostępniają swoje tereny. Ludzie potrzebują zdrowego wypoczynku, a takim jest z pewnością jazda na rowerze. Były też pomysły, by zrobić taką ścieżkę do Dalekiego, a nawet Knurowca, ale to wszystko zależy od funduszy. Myślę jednak, że małymi krokami można wiele zrobić.

W otwarciu ścieżki wzięli też udział pracownicy Nadleśnictwa na czele z nadleśniczym Waldemarem Wańczykiem, ks. kan. Robert Sulich z grupą rowerzystów z Rząśnika, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Gołębiewski wraz z radnymi, wójt Paweł Kołodziejski, jego zastępca Paweł Abramczyk, pracownicy samorządu, wykonawca inwestycji Jarosław Maliszewski i mieszkańcy. Po oficjalnym otwarciu i przecięciu symbolicznej wstęgi, wszyscy przejechali ścieżką w stronę siedziby Nadleśnictwa, na którego terenie odbyło ognisko i pieczenie kiełbasek, które ufundowały Zakłady Mięsne "Somianka" Andrzej Ruciński.

Źródło: Gmina Rząśnik

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


gmina RząśnikNadleśnictwo WyszkówOchudnoleśna ścieżka rowerowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Narkotyki ukrył w skarpetce
Zapraszamy aby skontaktować leszczydół Stary.
Marta
Narkotyki ukrył w skarpetce
reklamowka chyba z biedronki
stefan
"Wycisnąć" jak najwięcej. Pierwszy w Wyszkowie wniosek o bloki w ramach "lex deweloper"
Pokłosie żałosnych przewozów Kolei Mazowieckich jednak cały czas daje się we znaki.
SG
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org