REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przez las bezpieczniej i piękniej

Turystyka

Ponad 5-kilometrową leśną ścieżkę rowerową otwarto 12 października w Ochudnie. Trasa biegnie przez las od Leszczydołu-Nowiny do Porządzia i od Porządzia do Rząśnika. Ścieżka powstała z inicjatywy gminy Rząśnik przy współpracy Nadleśnictwa Wyszków.

Galeria zdjęć


REKLAMA

To kontynuacja ciągu wiodącego wzdłuż drogi powiatowej, z którego chętnie korzystają rowerzyści, piesi, biegacze, wielbiciele nordic walking itp. Wykonawcą inwestycji była firma "eMPOL” Jarosław Maliszewski.

- Wiem, że nie tylko mieszkańcy Rząśnika, ale też inni cieszą się z tej inwestycji. Chcielibyśmy więcej inicjatyw, które przysparzają nam takiej sympatii, ale w samorządzie trzeba realizować też inne inwestycje, które może nie dają takiej popularności, ale są niezbędne - stwierdził wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski. - Niestety, nie jesteśmy państwem bogatym, jesteśmy na dorobku i musimy wybierać priorytety. Jednym z nich jest  z pewnością bezpieczeństwo.

O tym, jak ważna dla bezpieczeństwa jest zrealizowana w tym roku inwestycja, mówił też emerytowany nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, który to podjął decyzję o współpracy w tym temacie z gminą Rząśnik, a jego działania kontynuował obecny nadleśniczy Waldemar Wańczyk.

- Ruch rowerowy jest tu duży. Do tej pory mieszkańcy dojeżdżali do pewnego momentu i dalej poruszali się szosą. Było niebezpiecznie - podkreślił Wojciech Kwiatkowski. - Lasy Państwowe są otwarte dla społeczeństwa, w ramach możliwości udostępniają swoje tereny. Ludzie potrzebują zdrowego wypoczynku, a takim jest z pewnością jazda na rowerze. Były też pomysły, by zrobić taką ścieżkę do Dalekiego, a nawet Knurowca, ale to wszystko zależy od funduszy. Myślę jednak, że małymi krokami można wiele zrobić.

W otwarciu ścieżki wzięli też udział pracownicy Nadleśnictwa na czele z nadleśniczym Waldemarem Wańczykiem, ks. kan. Robert Sulich z grupą rowerzystów z Rząśnika, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Gołębiewski wraz z radnymi, wójt Paweł Kołodziejski, jego zastępca Paweł Abramczyk, pracownicy samorządu, wykonawca inwestycji Jarosław Maliszewski i mieszkańcy. Po oficjalnym otwarciu i przecięciu symbolicznej wstęgi, wszyscy przejechali ścieżką w stronę siedziby Nadleśnictwa, na którego terenie odbyło ognisko i pieczenie kiełbasek, które ufundowały Zakłady Mięsne "Somianka" Andrzej Ruciński.

Źródło: Gmina Rząśnik

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


gmina RząśnikNadleśnictwo WyszkówOchudnoleśna ścieżka rowerowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Poniedziałek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Anety, Leokadii, Wiesława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org