REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpieczniejsi w akcji...

Miasto

... od teraz będą strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Wyszków, a to za sprawą nowego umundurowania i wyposażenia ufundowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Sprzęt oficjalnie przekazano druhom 11 października.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Sprzęt wart ponad 80 tys. zł przywiozła do Wyszkowa i przekazała strażakom-ochotnikom Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. Nowe umundurowanie bojowe otrzymały jednostki OSP z Rybna, Kamieńczyka, Lucynowa Dużego i Gulczewa.

- Cieszę się, że nasz samorządowy program doposażania OSP jest akcentem, który tworzy bezpieczeństwo wasze, ochotników - mówiła. - Sprzęt jest piekielnie ważny i co roku przeznaczamy na niego środki, ale tym razem uznaliśmy, że mundury, hełmy, obuwie, rękawice - to sprzęt, który daje poczucie bezpieczeństwa. Staraliśmy sie wyposażyć wszystkie jednostki, każda otrzymuje po pięć kompletów. Gratuluję, ale tego programu by nie było, gdyby nie ochotnicy, wasza praca, zaangażowanie, wasza misja pełniona od wielu, wielu lat. Żebyście mieli poczucie bezpieczeństwa, żeby ta trudna, ryzykowna pomoc, którą niesienie, była dla was bezpieczna - podkreślała.

W przekazaniu sprzętu wzięła udział poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz. 

- To państwa święto, kiedy tak wzmacnia się możliwość państwa działania. Nikt nie chce, by ten sprzęt był wykorzystywany, ale jeśli już dojdzie do akcji, chcemy, by sprzęt był najlepszej jakości, by chronił osoby, które biorą udział w akcji ratunkowej - mówiła posłanka. - Świadoma ogromnego wysiłku i mobilizacji, jakiej wymaga od państwa ta służba, gratuluję państwu, dziękuję za tę służbę i nie życzę używania tego sprzętu zbyt często, ale dobrze, że jest i będzie dawał państwu możliwość podejmowania bezpiecznych akcji. 

Za wsparcie władzom Mazowsza w różnych aspektach - przy realizacji inwestycji, w dziedzinie kultury, dla OSP - podziękował Elżbiecie Lanc burmistrz Grzegorz Nowosielski.

- Nasi strażacy wyjeżdżając do akcji, narażają własne zdrowie i życie, dlatego czują się bezpiecznie, dysponując nowoczesnym sprzetem - podkreślał, życząc druhom szczęśliwych powrotów z akcji. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


OSPstrażgmina WyszkówMazowsze

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Przez Turzyn BMW w rozsypce
to je bmwuuu to musi takie byc
xxx
Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
Zagubiony
Teatrzyk pod chmurką
Ale Dyrektorowi to pasuje, bo teraz to już nic nie musza robić. Hutnik dalej zamknięty. Nic się tam nie dzieje... Kino , którym tak zasłania się Pan Dyrektor, że jest najbardziej dochodowa forma w ośrodku.. obecnie jest odwiedzane przez 3-4 osoby na seansie... a co więcej są seanse, na których NIKT się nie zjawia! Alez będą dochody!!!! Albo oferta na wakacje...- co rok to uboższa... żenada
Do Surma
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Wtorek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Dominiki, Dominika, Protazego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA