REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wsparcie dla osób z Zespołem Aspergera

Powiat

Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi zaprasza do udziału w projekcie, którego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera. W ramach Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka "ROiSA" - Rozwój i Samodzielność odbędą się bezpłatne warsztaty oraz szkolenia.

REKLAMA

Projekt dotyczy bezpłatnego wsparcia edukacyjnego i terapeutycznego dla dzieci i młodzieży ze zdiagnozowanym Zespołem Aspergera.

- Zapraszamy rodziny z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera, również dzieci i młodzież u których zaobserwowano deficyty w rozwoju kompetencjach społecznych. Szczególnie mocno zachęcamy do udziału we wsparciu dzieci i młodzież z powiatu wyszkowskiego, u których zaobserwowano zaburzenia w rozwoju kompetencji społecznych (osoby do 14. roku życia) - mówi Barbara Pędzich Ciach ze Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowocześni dla Wsi.

Zakres wsparcia obejmuje zajęcia i warsztaty grupowe oraz indywidualne m.in. trening kontroli złości; trening i terapia umiejętności społecznych; artterapię; zajęcia z Integracji sensorycznej; pomoc w odrabianiu lekcji itp. wg potrzeb i możliwości a także poradnictwo specjalistyczne, doradcze i terapeutyczne (psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog specjalny). W ramach projektu powstaną rodzinne grupy wsparcia dla rodzin. Odbędzie się takżę szkolenie oraz konferencja nt. „Oswoić Aspergera”.

Oferta skierowana jest do opiekunów, rodziców, nauczycieli, kadry pomocy społecznej, osób pracujących z dziećmi z Zespołem Aspergera.

Zajęcia (bezpłatne) odbywać się będą w Bawialni ROiSA Rozwój i Samodzielność w Wyszkowie (Galeria Rondo II piętro lok. 15, ul. Gen. J. Sowińskiego 58). Zgłoszenia (imię i nazwisko, nr telefonu do kontaktu) należy wysyłać na mail: biuro@roisa.pl do 11 października (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji pod numerem telefonu: 608-012-077 (Barbara Pędzich Ciach), e-mail: biuro@roisa.pl.

***

Pierwsze szkolenie nt. "Dzieci z zesp. Aspergera-jak je zrozumieć i wspierać w rozwoju?" odbędzie się już 18 października w godz. 12.00-16.00. Zakres merytoryczny szkolenia obejmuje:

- Nowe kryteria diagnostyczne

- Teorie psychologiczne wyjaśniające funkcjonowanie osób z zespołem Aspergera

- deficyty związane z zespołem Aspergera oraz problemy, których doświadczają osoby z Zespołem Aspergera w procesie edukacji i nabywania umiejętności społecznych

- jak osoba z zespołem Aspergera postrzega świat i przetwarza informacje

- różne postawy w zespole Aspergera i ich wpływ na funkcjonowanie dzieci, młodzieży a następnie dorosłych,

- wyjątkowe umiejętności osób z zespołem Aspergera oraz ich stopień samodzielności

- organizacja środowiska szkolnego i środowiska domowego

- jak pomóc dzieciom z zespołem Aspergera zdobywać wiedzę i umiejętności szkolne

- wspomaganie rozwoju społecznego dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera

- omówienie metod i narzędzi pracy z dzieckiem w szkole i w domu

- jak zauważyć i wykorzystać mocne strony osoby z zespołem Aspergera

Trenerka: Mgr inż. Anna Maria Pius Mama, samotnie wychowująca wspaniałego chłopca z autyzmem, w dalszej kolejności terapeuta, wykładowca uczelniany w tematyce autyzmu, trener dziecięcy kompetencji społecznych, szkoleniowiec oraz pierwsza pomoc dla rodziców dzieci, które są świeżo po diagnozie.

Zgłoszenia: imię i nazwisko, nr telefonu do kontaktu należy wysyłać na mail: biuro@roisa.pl do 16 października (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji pod numerem telefonu: 608-012-077 (Barbara Pędzich Ciach). Szkolenie jest bezpłatne.

 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


RoiSAszkolenieZespół AspergeraWyskzówpowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
te dane są dostępne na stronie UMiG - Oswiadczenia majątkowe. Można tak zobaczyć jakie dochody (NIE UKRYWAM, ŻE NIE MAŁE) za poprzednie lata mieli nasi włodarze, jak również dyrektorzy spółek gminy.
@Proszę o interwencję
Obniżyć diety nie tak łatwo
a czy Pan słyszał, aby pracownicy innych jednostek byli tak potraktowani? Absolutnie, nie życzę nikomu utraty pracy i daleki jestem od rozwiązań typu redukcja etatu. To co zrobili z instruktorkami Sylaby jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe, wprost karygodne. Wg mnie, powinni wszystkim zredukować wynagrodzenie o 20-30% i w ten sposób ludzie mieliby szanse przetrwać te ciężkie chwile. A tak, Hutnik zostanie bez żadnych przychodów (Dyrektor nie widzi żadnych perspektyw), a koszt w postaci jego wynagrodzenia, które wcale nie jest niskie, bo rocznie otrzymuje 100 555zł, koszt dwóch księgowych i wiele, wiele innych kosztów pozostaje. Proszę zwrócić uwagę na taktykę Pani burmistrz i jej mgliste tłumaczenia - w tak trudnym czasie przykład powinien iść z góry. Pani, która zarabia 147 tys zł, burmistrz 149 tys. , mogliby zachować się honorowo i podzielić się tym swoim bogactwem. Proszę pomyśleć, ze za te ich 20-30% można by utrzymać 2 szeregowe etaty przez cały rok.
do WWY
Obniżyć diety nie tak łatwo
nie są ważniejsze! ale niestety nikt nie moze brać odpowiedzialności za politykę anty-pracowniczą gminy w tym momencie, bo problem w Wyszkowie jest po prostu systemowy. Co to za pomysł zwalniać w pierwszej kolejności ludzi, którzy generują przychód? Problem uwidocznił się przy "Sylabie", bo tu decyzja skoncentruje się na dzieciach, które nie będą miały być może gdzie od września wrócić, a na promocję grodu Nowosielskiego ciężko pracują.
Wyszkowianinka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Poniedziałek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

REKLAMA

pl.jooble.org