REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wsparcie dla osób z Zespołem Aspergera

Powiat

Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi zaprasza do udziału w projekcie, którego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera. W ramach Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka "ROiSA" - Rozwój i Samodzielność odbędą się bezpłatne warsztaty oraz szkolenia.

REKLAMA

Projekt dotyczy bezpłatnego wsparcia edukacyjnego i terapeutycznego dla dzieci i młodzieży ze zdiagnozowanym Zespołem Aspergera.

- Zapraszamy rodziny z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera, również dzieci i młodzież u których zaobserwowano deficyty w rozwoju kompetencjach społecznych. Szczególnie mocno zachęcamy do udziału we wsparciu dzieci i młodzież z powiatu wyszkowskiego, u których zaobserwowano zaburzenia w rozwoju kompetencji społecznych (osoby do 14. roku życia) - mówi Barbara Pędzich Ciach ze Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowocześni dla Wsi.

Zakres wsparcia obejmuje zajęcia i warsztaty grupowe oraz indywidualne m.in. trening kontroli złości; trening i terapia umiejętności społecznych; artterapię; zajęcia z Integracji sensorycznej; pomoc w odrabianiu lekcji itp. wg potrzeb i możliwości a także poradnictwo specjalistyczne, doradcze i terapeutyczne (psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog specjalny). W ramach projektu powstaną rodzinne grupy wsparcia dla rodzin. Odbędzie się takżę szkolenie oraz konferencja nt. „Oswoić Aspergera”.

Oferta skierowana jest do opiekunów, rodziców, nauczycieli, kadry pomocy społecznej, osób pracujących z dziećmi z Zespołem Aspergera.

Zajęcia (bezpłatne) odbywać się będą w Bawialni ROiSA Rozwój i Samodzielność w Wyszkowie (Galeria Rondo II piętro lok. 15, ul. Gen. J. Sowińskiego 58). Zgłoszenia (imię i nazwisko, nr telefonu do kontaktu) należy wysyłać na mail: biuro@roisa.pl do 11 października (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji pod numerem telefonu: 608-012-077 (Barbara Pędzich Ciach), e-mail: biuro@roisa.pl.

***

Pierwsze szkolenie nt. "Dzieci z zesp. Aspergera-jak je zrozumieć i wspierać w rozwoju?" odbędzie się już 18 października w godz. 12.00-16.00. Zakres merytoryczny szkolenia obejmuje:

- Nowe kryteria diagnostyczne

- Teorie psychologiczne wyjaśniające funkcjonowanie osób z zespołem Aspergera

- deficyty związane z zespołem Aspergera oraz problemy, których doświadczają osoby z Zespołem Aspergera w procesie edukacji i nabywania umiejętności społecznych

- jak osoba z zespołem Aspergera postrzega świat i przetwarza informacje

- różne postawy w zespole Aspergera i ich wpływ na funkcjonowanie dzieci, młodzieży a następnie dorosłych,

- wyjątkowe umiejętności osób z zespołem Aspergera oraz ich stopień samodzielności

- organizacja środowiska szkolnego i środowiska domowego

- jak pomóc dzieciom z zespołem Aspergera zdobywać wiedzę i umiejętności szkolne

- wspomaganie rozwoju społecznego dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera

- omówienie metod i narzędzi pracy z dzieckiem w szkole i w domu

- jak zauważyć i wykorzystać mocne strony osoby z zespołem Aspergera

Trenerka: Mgr inż. Anna Maria Pius Mama, samotnie wychowująca wspaniałego chłopca z autyzmem, w dalszej kolejności terapeuta, wykładowca uczelniany w tematyce autyzmu, trener dziecięcy kompetencji społecznych, szkoleniowiec oraz pierwsza pomoc dla rodziców dzieci, które są świeżo po diagnozie.

Zgłoszenia: imię i nazwisko, nr telefonu do kontaktu należy wysyłać na mail: biuro@roisa.pl do 16 października (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji pod numerem telefonu: 608-012-077 (Barbara Pędzich Ciach). Szkolenie jest bezpłatne.

 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


RoiSAszkolenieZespół AspergeraWyskzówpowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org