REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Muzyczna lekcja patriotyzmu...

Rozrywka

85 uczniów szkół podstawowych oraz średnich z powiatu wyszkowskiego zaprezentowało się 5 października w Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Konkurs poświęcony był popularyzacji patriotyzmu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgromadzonych powitała dyrektor SP nr 4 w Wyszkowie Ewa Runo, która poprowadziła konkurs.

- Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa dzieci i młodzieży weźmie udział konkursie. Chcemy również podziękować nauczycielom, którzy przygotowali uczniów i zgłosili do tego konkursu – mówiła.

Uczestnicy zaprezentowali się w czterech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: przewodniczący Józef Bieganowski - kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie, Danuta Deptuła - choreograf, opiekun artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek", Waldemar Sobczak - przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego, ks.kan. Zdzisław Golan oraz ks. kan. Kazimierz Klepacki,  po naradach  zadecydowało, że w kategorii "Przedszkola" pierwsze miejsce przyznają dzieciom z Oddziału Przedszkolnego SP nr 5 w Wyszkowie - Weronice Ciskowskiej, Marii Oszczygieł, Ignacemu Stankiewiczowi, Adrianie Raiyati, którzy zaprezentowali utwór pt. "Nasza najpiękiejsza".

W kategorii klas I - III zwyciężyła Kalina Jastrząb z SP w Lucynowie, która wykonała utwór pt. "Biały Krzyż". Nagroda specjalna powędrowała do Alicji Kłos i Zofii Puławskiej z SP nr 5 w Wyszkowie, które wykonały "Piosenkę małego patrioty".

W kategorii klas IV - VIII najlepsza była Amelia Andrzejewska z SP nr 1 w Wyszkowie, która zaprezentowała się w utworze pt. "Nie idź na wojnę". Nagrodę specjalną przyznano Darii Oliasz i Stelli Bluszko z SP nr 3 w Wyszkowie za wykonanie "Niepodległej, niepokornej".

W kategorii szkół średnich zwyciężyła Aleksandra Zawadzka z ZS nr 3 w Wyszkowie, która zaprezentowała utwór pt. "Biały Krzyż".

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy, natomiast dla laureatów przygotowane zostały nagrody w postaci weekendowego wyjazdu do Wilna wraz z opiekunem. Nagrody wręczył prezes, przewodniczący Rady Fundacji Wielka Polska - Adam Lutkowski. Patronat honorowy nad konkursem objął poseł na Sejm RP Marek Zagórski. Konkurs uświetnił występ Chóru Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie pod kierunkiem Tomasza Świeżaka.

Podczas konkursu odbyła się również zbiórka pieniędzy dla chorującego od urodzenia na niedosłuch 2-letniego Piotrusia z gminy Wyszków. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na wszczepienie implantu słuchu.

Celem konkursu było umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych uzdolnionych uczniów, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej ojczyzny - podkreślali organizatorzy, ciesząc się, że ten cel udało się osiągnąć.

Pozostali uczestnicy konkursu:

Kategoria “Przedszkola”

Hania Gołębiewska, Magdalena Kamińska, Zuzia Śliwka, Laura Wilner z Przedszkola "Przyjaciele Kubusia" wykonały utwór pt. “Co to jest niepodległość”

Zuzanna Kowalska, Zuzanna Buraczewska z Przedszkola nr 9 wykonały utwór pt. “Cieszymy się Polsko"

Julia Skoczeń. Lena Bloch, Iga Wojcieszkiewicz, Karolina Pierzchała z Przedszkola "Kubuś I Przyjaciele" wykonały utwór pt. “Piosenka małego patrioty”

Inga Bartczak, Maja Bloch, Jakub Sadowski, Fabian Karp z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie, wykonali utwór pt. “Przybyli ułani pod okienko”

Julia Włodkowska z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie zaprezentowała utwór pt. “Jesteśny Polką i Polakiem”

Kategoria klasy I – III

Liliana Iwańska z SP w Brańszczyku wykonała utwór pt. “Niepodległa, niepokorna”

Alicja Oleksiak z SP w Leszczydole Nowiny zaprezentowała utwór pt. “Rozkwitały pąki białych róż”

Jana Jastrząb z SP w Lucynowie wykonała utwór pt. “Rota dziecięca”

Julia Prus, Liliana Maciejewska, Aleksandra Korczakowska, Joanna Mroczek z SP nr 4 w Wyszkowie wykonała utwór pt. “Rozkwitały pąki białych róż”

Kacper Stanczewski, Nikola Szafrańska, Lena Skoczeń, Wiktoria Szczesna z SP w Rybnie wykonali utwór pt. “Myślimy o Polsce” 

Szymon Dziedzic, Malwina Gronkiewicz, Oliwia Ługowska, Małgorzata Roragiewicz z SP nr 1 w Wyszkowie zaprezentowali utwór pt. “O mojej ojczyźnie”

Kategoria klasy IV – VIII

Zuzanna Ginko z SP w Brańszczyku wykonała utwór pt. “Białe róże”

Julita Bobowska z SP w Porębie wykonała utwór pt. “Taki kraj”

Maria Czyż, Anna Wróbel, Malwina Ogrodzińska z SP nr 4 w Wyszkowie wykonały utwór pt. “Niepodległa, niepokorna”

Nina Grodzka, Joanna Maturska, Anna Wyrzykowska z SP nr 4 w Wyszkowie wykonały utwór pt. “Tu wszędzie jest moja ojczyzna”

Amelia Lewandowska, Miłosz Gajewski z SP nr 4 w Wyszkowie wykonali utwór pt. “Pałacyk Michla”

Aleksandra Beresińska, Nadia Maciejewska, Inga Prażuch, Natalia Soćko z SP nr 4 w Wyszkowie wykonały utwór pt. “Echo dawnej piosenki”

Lena Gałązka, Wiktoria Parys, Alicja Szczesna, Amir Zając z SP w Leszczydole-Nowiny wykonali utwór pt. “Biały krzyż”

Julia Bałdyga, Aleksandra Powierza, Przemysław Pielak, Oskar Perzyna z SP w Lucynowie wykonali utwór pt. “Idą leśni”

Alicja Głowacka, Igor Juszyński, Alicja Polak, Marcel Juszyński z SP w Rybnie wykonali utwór pt. “W listopadzie” 

Ewa Głowacka z SP w Rybnie wykonałą utwór pt. “Śpiewka 1920”

Aleksandra Hilak, Wiktoria Hilak, Antonina Gołębiewska, Zofia Rogulska z SP nr 5 w Wyszkowie wykonały utwór pt. “Co to jest niepodległość”

Nikola Prus, Małgorzata Krysik, Kacper Przybyłowski, Weronika Bielawska z SP nr 2 w Wyszkowie wykonały utówr pt. “Piechota”

Maja Bednarska, Nina Turek, Gabrysia Najmoła, Sandra Gajc z SP nr 2 w Wyszkowie wykonały utwór pt. “Uwierz Polsko”

Anna Zaleska, Weronika Zaleska, Karolina Zyśk, Magdalena Zyśk z SP nr 1 w Wyszkowie wykonały utwór pt. “Dziś idę walczyć mamo”

Kategoria szkoła średnia

Adrianna Dobosz z I LO w Wyszkowie wykonała utwór pt. “Czerwone maki na Monte Cassino”.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówkonkurs pieśni i piosenki patriotycznejuczniowieFundacja Wielka Polskapowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org