REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Leasing na start - czy każda firma może go dostać?

Kącik Prasowy

Zakładasz nową firmę i już myślisz o tym, co ci będzie potrzebne do prowadzenia twojej nowej działalności. Następnie kalkulujesz, ile ta inwestycja będzie cię kosztowała i myślisz skąd wziąć pieniądze.

REKLAMA

Masz pewien wkład własny, ale ci nieco brakuje jeszcze do pełnej sumy. Zastanawiasz się nad kredytem, ale wiesz o tym, że banki nie chętnie udzielają kredytu nowym firmom, a przy okazji tyle tych formalności i czekanie na decyzję. A czas leci, a każdy dzień zwłoki twojej firmy, to uciekające pieniądze. Pozostaje zatem leasing na start.

Czym jest leasing na start?

Leasing na start to forma finansowania inwestycyjnego dla firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność i nie mogą pochwalić się ani swoimi wynikami finansowymi, ani historią kredytową. Instytucje finansowe, które oferują taką formę finansowania dla młodych, przyznają leasing już od pierwszego dnia ich działalności.

Co mogę wziąć w leasingu na start?

Najczęściej i najłatwiej można otrzymać leasing na nowy samochód. Niemniej jednak dla nowych firm leasingowane są również samochody ciężarowe, dostawcze, czy specjalistyczne maszyny. Wszystko zależy, jak przed leasingodawcą udokumentujesz i udowodnisz, że akurat to urządzenie jest ci właśnie teraz na początku potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej.

Leasing na start na samochód - co muszę przedstawić?

Leasing samochodu osobowego czy dostawczego to najszybsza i najprostsza forma leasingu, którą praktycznie każdy właściciel firmy dostaje. Wystarczy tylko dowód osobisty i wpis do ewidencji działalności. Co prawda leasingodawca wymaga tutaj uiszczenia wpłaty własnej w wysokości 15%-20% wartości przedmiotu leasingu.

Jakie warunki muszę spełnić, aby dostać leasing na start?

Jak sama nazwa mówi, nie powinno tu być żadnych warunków. No bo jak nowa firma może przedstawić swoje wyniki finansowe. Niemniej jednak leasingodawca wymaga od nowej firmy dodatkowego zabezpieczenia, wyników finansowych poprzedniej firmy lub przedstawienia wysokości własnych dochodów.

Zabezpieczenia, które mogą być podstawą o udzielenie leasingu na start:

  • hipoteka na posiadaną nieruchomość
  • gwarancja odkupu od dostawcy
  • poręczenie własnym majątkiem
  • poręczenie innej firmy lub osoby prywatnej
  • inne indywidualne ustalenia z leasingobiorcą

Leasing na start bez wpłaty własnej

Zawarcie umowy leasingowej wymaga uiszczenia wpłaty własnej w wysokości 10%-30% wartości przedmiotu leasingu. Niemniej jednak można jej uniknąć, poprzez wniesienie odpowiedniego zabezpieczenia w postaci np. nieruchomości lub innego środka trwałego.

Leasing na start a Spółka z o.o.

O ile właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej ma bardziej uproszczone zadanie, to w przypadku spółek kapitałowych, gdzie mamy do czynienia z kilkoma wspólnikami sprawa już nie jest taka prosta. W tym wypadku leasingodawca dokładnie i wnikliwie weryfikuje każdego współwłaściciela firmy pod kątem historii finansowej i kredytowej. W tym wypadku udzielenie leasingu zależy od oceny ryzyka leasingu przez leasingodawcę.

Jeżeli nowo założona spółka jest następstwem rozwoju dalszej działalności, to ryzyko jest minimalne i leasing zostanie udzielony. Najgorzej sprawa się ma, gdy firma powstaje od zera i nie ma za sobą żadnej historii działalności. W spółkach kapitałowych wymagane jest poręczenie leasingu, na podstawie którego w razie niewypłacalności firmy, leasingodawca będzie mógł ściągnąć należności.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Sprawy w urzędzie znów bezpośrednio
Chętnie bym przeczyta również, które szkoły i przedszkoka pracują, jak wygląda nauka, ile dzieci zgłosiło się do szkół.
Ania
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

pl.jooble.org